Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?
12/04/2019
0 Yorum
Ali Özen
1387

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Öncelikle web tasarım yapabilmeniz için belli başlı ana programların kullanışlarını bilmeniz gerekiyor. Özelliklede günümüzde popüler olan Photoshop programını ismini gibi bilmeniz lazım. Aksi taktirde farklı amaçlar olarak site tasarlama gibi bir avantajınız bulunmamaktadır. İleri düzeyde kodlama bilgisi olan arkadaşlarımız istedikleri gibi profesyonel bir tasarım çalışması ortaya koymadan da kodlar sayesinde istemiş oldukları görselleri elde edebilmektedirler. Fakat kod bilgisi olmayan kullanıcılar tamamen Photoshop programı üzerinden tasarlamalar yapmak zorundadır. Bunun için photoshop bilginiz yoksa mutlaka internet üzerinden veya video hizmeti vermekte olan sitelerden photoshop dersleri vermekte olan kullanıcıların videolarını izleyebilirsiniz.

 

Ön Hazırlık Çalışmaları

Photoshop programını kavradığınızı ve azıcıkta olsa biraz kodlama bilgisine sahip olduğunuzu varsayaraktan bir sonraki konuyu ele alıyoruz. Burada sizlere konuyu daha iyi kavramanız için örnekler üzerinden ilerleme sağlayacağız. Elimizde bir tane ticaret sitesi siparişi olsun müşterimizin bizden istediği ürün ekleme ürün çıkarma ve değişik kategorileri eklemek için tasarım istemektedir. Tabi burada kodlama bilginizde birazcık olsa konuşacaktır. Daha sonrasında müşterimizin bizlerden istemiş olduğu konular üzerinden algoritma çizmemiz gerekiyor. Yani ürünler – ürün ekle – ürün çıkar- ürün düzenle gibi aşamaları sıralı bir şekilde aklınızda kalması için çalışabilecek bir tane algoritma temasını kendinize hazırlamanız gerekiyor. Müşterimizden ürünler hakkında bilgiler ve sitesine eklemek istediği telefon numaralarını istedikten sonra ön hazırlık aşamalarını tamamlayıp, tasarım aşamasına sorunsuz bir şekilde geçebiliyoruz.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: