Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

AMP Nedir? AMP'nin Faydası Var mıdır?

AMP Nedir? AMP'nin Faydası Var mıdır?
AMP Nedir? AMP'nin Faydası Var mıdır?
04/01/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
2515

Günümüzde insanlar her şeyin hızlı olmasını istediği gibi mobil sayfalarında hızlı olmasını istmektedirler. İşte burada AMP'nin değeri ortaya çıkmaktadır. Şimdi AMP Nedir konusuna geçmeden önce şu konuya özellikle  dikkat çekmek isteriz akıllı telefonların ortaya çıkması ile birlikte hızlandırılmış uygulamalar ve bununla gelen alışkanlıklar nedeni ile websitelerinde hızlı olması kullanıcılar tarafından istenmektedir. İstatistiklere göre 3 saniyeden fazla geç yüklenen siteleri kullanıcılar girmeden terk etmektedir.

Google mobil web deneyiminde en üst sıralara çıkartmak, websitelerin mobil sürümlerinin daha hızlı yüklenmesini sağlamak amacıyla, "Hızlandırılmış Mobil Sayfaları" geçmiş yılda ziyaretçilerin kullanımına sundu. Hızlandırılmış Mobil Sayflara sahip olmak isteyenler AMP Eklentisini kurmakta veya kodlarla sayfalarını uyarlamaktadır.

AMP Anlamı Nedir?

"Accelerated Mobile Pages" Türkçesi "Hızlandırılmış Mobil Sayfalar" anlamına gelmektedir.

AMP Amacı Nedir?

Daha hızlı mobil sayfalar açılmasını sağlamaktadır. Peki hız neden bu kadar önemli? Yukarıda da anlattığımız gibi 3 saniyeden geç yüklenen websiteler ziyaretçiler tarafından tercih edilmemektedir. Bu durumda Google açısından oldukça önem arz etmektedir. 

AMP Normal Sitelere Nasıl Kurulur ve Resmi Rehbere  Nasıl Ulaşırım?

AMP Wordress'de Kullanabilir miyiz?

AMP Wordress'de kullanılabilir. Bununla ilgili  AMP Wordress eklentiye buradan ulaşabilirsiniz. Wordpress kullanıcılarının mutlaka araştırması gereken konudur. AMP, basit makaleler yerine, gelişmiş ayrıntıya dayalı makalelerin okunmasını tavsiye ederiz.

WORDPRESS AMP Kurulumu ve Testleri Yapma

AMP eklentisi wordpress sitenize kurulduktan sonra, kullanmaya başlayabilirsiniz. Kurulum bittiğinde, Google AMO test yapmak için Google Test aracını kullanabilirsiniz.

NOT : AMP sınırlı olarak, HTML, CSS ve JavaScript desteği vermektedir. AMP tercih ettiğiniz zaman Google Analytics dışında başka analiz platformlarına elveda demelisiniz. 

AMP SEO'ya Faydaları

Özgün makaleleriniz, hızlı ve sade bir temanız var ise, AMP ile gücünüze güç katabilirsiniz. Google resmen bunu ilan etti. Hız google için çok önemli. AMP ile zenginleştirdiğiniz sitelerin Google arama motorunda yükselme olasılığı çok fazladır. Mutlaka kullanılmalıdır. 

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: