Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

SEO Hizmeti konusuna teknik terimler yerine sade bir şekilde anlatmak gerekirse;


Herhangi bir sektörde web site sahibisiniz ve milyonlarca kişi internete bağlandığı halde web sitenizi ziyaret etmiyor. Bir türlü potansiyel müşterilerinize ulaşamıyorsunuz. Üstelik tonlarca para verip özel yazılımlarla yaptırdığınız web sitesinden kimsenin haberi yok. İşte tamda burada SEO çalışması yapmak gerekiyor. Hep birlikte SEO Hizmeti, SEO Uzmanı ve SEO Analizlerini yalın bir dille örneklerle anlayalım;

SEO UZMANI

Arama motorlarında rakiplerinizi geride bırakarak sizi ilk sıraya çıkartacak kişiye SEO Uzmanı denir.  Bu uzmanın ilk işi, firmanız hakkında sizden bilgi alarak web sitenizi incelemek ve sonrasında, firmanızın rakiplerini tespit ederek gerekli analizleri ortaya çıkartmaktır.

SEO Uzmanı rakip analizi sürecini ne kadar başarılı şekilde tamamlarsa web sitenizin ziyaretçi alması, ziyaretçilerin müşteriye dönüşmesi konusunda o kadar güzel bir yol haritası çizmiş olur. SEO Uzmanlarının düştükleri hataların en başında sadece “Rakip Analizi” yaparak kolları sıvamak olur. Profesyonel ekibimiz önce hizmet satın alan firmayı tanır, firma yetkilileri ile görüşme sağlar, firmanın web sitesini inceler, eksiklikleri listeler ve raporlar daha sonra “Rakip Analizi” yapar.

SEO Uzmanı, arama motorlarından ilk önce Google’ın SEO konusundaki kurallarına uymalıdır.  Google sektörün %80 elinde tuttuğundan bu hususa ziyadesi ile dikkat edilmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular - Seo

-

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu ile sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilir ve rekabetin yoğun olduğu internet ortamında sitenizi markalaştırabilirsiniz. Ancak bunu başarabilmeniz için profesyonel bir destek almanız gerekir. İngilizce olarak Search Engine Optimization olarak tanımlanan SEO teknikleri bunun için çok önemlidir. Bu durumda atacağını en doğru adım uzman bir SEO firmasına başvurmak olmalıdır. Ancak bu şekilde arama motorları bazında daha üst sıralara çıkabilir ve günlük ziyaretçi trafiğinizi arttırabilirsiniz.


Arama Motoru Optimizasyonu alanında başarı yakalamak isteyen birçok web sitesi maalesef yanlış tekniklerden dolayı çok alt sıralara gerileyebilir. Bunun en büyük nedeni site içeriklerinin SEO kriterlerine uygun olmaması ve anahtar kelime kullanım oranının hatalı olmasıdır. İşini şansa bırakmak istemeyen büyük web siteleri ise bu işi profesyonel SEO firmalarına yaptırarak başarıya ulaşmıştır.
+

SEO Nedir ?

SEO hizmeti almak ve web sitesini arama motorlarında daha üst seviyelere çıkarmak isteyen kişiler SEO fiyatları hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu durumda SEO nedir ne işe yarar gibi soruların cevaplarının tam olarak ne anlama geldiğinin öğrenilmesi gerekir. Ancak SEO nedir sorusuna açıklık getirildiğinde alınacak olan SEO hizmetine ödenecek ücret makul bir hale gelir. Yoksa Organik SEO nedir gibi konular hakkında bilgisi olmayan kişilerin web dünyasında başarılı olmaları beklenemez.


SEO açılımı nedir derseniz; teknik olarak şöyle cevap verebiliriz. Halk arasında daha çok, google dostu, google’da üst sıralara çıkmak olarak tabir edilen SEO, arama motoru optimizasyonudur. İngilizce karşılığı ise, Search Engine Optimization yani arama motoru optimizesi anlamına gelir. Google SEO çalışmaları yapmak çok fazla teknik detayları içerdiği için ancak uzman desteğiyle yapılabilir. Bunun için de SEO Türkiye ve tüm dünyada her geçen yıl farklı parametreler ışığında gelişme göstermektedir.
+

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO nasıl yapılır sorusu, yeni bir web sitesi açmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konuların başında gelir. Google SEO ayarları hakkında bilgi almadan ve diğer detayları öğrenmeden SEO yapmak oldukça zordur. Bu nedenle kısa süre içinde başarı elde etmek isteyen web sitesi sahiplerinin profesyonel destek almaları gerekir.


SEO uzmanı olan firmalar her geçen gün kendilerini geliştirerek, google SEO yapılarının en güncel versiyonlarını uygularlar. Eğer internet üzerinden mal ve hizmetlerinizi tanıtacağınız bir web siteniz varsa mutlaka SEO desteği almak zorundasınız. Böylece web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımanız ve marka bilinirliğiniz de arttırmanız kolaylaşır.
+

Site İçi SEO Nedir ?

Site içi SEO, web sitenizde kontrol edebildiğiniz ve değiştirebildiğiniz her şeyle ilgilidir. Bu nedenle öncelikle İÇ SEO çalışmalarını yaparak işe başlayabilirsiniz. Bunun için, profesyonel SEO ajanslarıyla çalışmak ve teknik destek almak en önemli noktalardan biridir. Peki, tam olarak site içi SEO nedir ve nasıl yapılır?  SEO konusunda bilginiz varsa bunu işlemleri kendinizde yapabilirsiz. Ancak bu uzun ve oldukça fazla vakit alan işlemlerdir. Daha kısa bir süre içinde başarıyı hedefliyorsanız SEO çalışmalarını uzman bir ekibin eline teslim etmeniz gerekir.


SEO çalışmaları, site içi SEO ve site dışı SEO olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilir. On page SEO dediğimiz iç SEO çalışmaları ilk aşamada yapılması gereken işlemlerdir. Daha sonra marka bilinirliği, sosyal medya paylaşımları, backlinkler gibi site dışı SEO çalışmalarına geçilir. Web sitenizin arama motorlarında sıralama alması ancak bu iki işlemin paralel yapılmasıyla gerçekleşir.
+

Site Dışı SEO Nedir ?

Site dışı SEO çalışmalarınız ne kadar kaliteli ve kapsamlıysa arama mortlarında üst sıralara çıkmanız da o kadar hızlı olur. SEO çalışmalarının %65’lik kısmını oluşturan site dışı SEO, bu nedenle büyük bir öneme sahiptir.  Burada hemen aklınıza site dışı SEO nasıl yapılır sorusu gelebilir. Bunun kısaca açıklayacak olursak; site dışı SEO çalışmaları backlink almanızla ilgilidir diyebiliriz.

SEO çalışmalarında sıklıkla duyulan Off page SEO yani site dışı çalışmalarının başarısı sitenizin de başarısını gösterir. Site dışı çalışmalar blog, haber, forum, video, sözlük ve sosyal medya paylaşımları gibi birçok çalışmadan oluşur. Sektörel haber ve bloglardan tanıtım yazısı almanız ve yazılar içinde sitenize referans bağlantılar vermeniz sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.