Web Tasarım

Farkında olmadan  internette birçok site üzerinde gezinti yapılıyor. Bu sitelerden dikkatinizi çekmeyi başaranlar genellikle farklı tasarımlara sahip olanlardır. Çünkü internet siteleri kalıplaşmış ve sıradan tasarımlarla oluşturuluyorlar. Bu tasarımların artık bir farklılığının kalmaması internet sitelerinin akılda kalıcılığını azaltmaktadır. Alışılagelmişin dışında yeni bir tasarımla hizmet gösteren internet siteleri akılda kalıcı olmayı başarmaktadır.

Web tasarım konusu kullanıcıların sitelere sürekli trafik sağlamasında oldukça etkili. Sitenizin tasarımının içerikle bütünleşmesi sitenizin sık kullanılanlara eklenmesini kolaylaştıracaktır. Web tasarım sitenizin içeriğini sunacağınız bir alan. Ve bu alanın ne kadar yenilikçi ve amaca hizmet eden bir yapısı olursa sitenizin yükselişi de hızlı ve sağlam olacaktır.

Web tasarım oldukça geniş ve farklı alanlara etki eden bir detay. Sadece kullanıcılar için değil aynı zamanda Google tarafından da oldukça ilgi gören bir alan. SEO uyumlu web tasarım örnekleri Google tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak hizmet vermektedir. Bu sayede arama sonuçlarında yükselmeniz kolaylaşmaktadır.

web tasarım
web tasarım

Web Tasarım

Dünya üzerinde milyarlarca internet sitesi şuanda online durumdadır ve milyarlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Ülkemizde yayın yapan milyonlarca internet sitesi bulunuyor. Bu sitelerin belirli kategorilere ayrıldığını ve her kategori içerisinde bir rekabet olduğunu ifade etmek mümkündür. Şuanda bu yazıyı okurken web tasarım konusundaki farklılığımız dikkatinizi çekecektir. Çünkü bizler web tasarım firmasıyız ve alanda sizlere yenilikler sunmalıyız. İşte bu yazıyı okumanız bizlerin arama motorlarında üst sıraya çıkmasında tasarımın ne kadar önemli olduğunun somut göstergeleri arasında yer alıyor. Sıradanlaşan internet dünyasında farklı ve yeni bir tasarımla bulunmak sitelerinize büyük katkı sağlayacaktır.

Web tasarım formatları ve birbirinden farklı şekilde ilerliyor ve gelişiyor. Tasarımlarda kullanılan HTML5, C++, Visual Basic, CSS3 gibi birbirinden farklı kodlamalar ve yazılımlar web tasarım konusunda yenilik yalamak için kullanılıyor. WordPress günümüzde yaygın olarak kullanılan internet sitesi tercihi olarak ediyor. Açık kaynak kodlu olması tercih edilmesinde oldukça etkili. Web tasarım konusunda dilediğiniz kodlama ve yazılımlarla çalışmalar yaparak sitenizin daha özgün ve akılda kalıcı bir halde yayın yapmasına imkân sağlıyoruz.

web tasarım
web tasarım

Web Tasarım

Unutulmaması gereken bir konuya değinerek ilerleyelim. Yıllar önce herkes bilgisayar üzerinden internete erişim sağlarken günümüzde bu durum mobil cihazlara doğru bir kayma göstermektedir. Sitelerin web  tasarım konusunda mobil destek sağlamıyor olması, mobil cihazlar üzerinden erişim sağlayanların sitenize girdiğinde oldukça karmaşık ve düzensiz bir tasarımla karşılaşmasına neden olacaktır. Bu durumda hızla sitenizi terk eden kullanıcılar öncelikle sayfada kalma süresini düşürerek arama motorları tarafından negatif olarak algılanmanıza neden olacaktır. Ayrıca arama motorları kısa sürede sitenizden çıkan bu kadar çok kullanıcı olunca sitenizin beklenen ilgiyi görmediğini düşünerek sitenizi daha alt sıralara indirmeye başlayacaktır. Bu durumun temel nedeni yukarıda yazdığımız gibi tasarımın mobil uyumlu olmamasıdır.

Penta Yazılım mobil uyumlu yeni web tasarımlarına imza atarken, birçok tarayıcıyı desteği sağlamaktadır. Kullanıcıların hangi tarayıcı ile internete erişim sağlarsa sağlasın sitenize sorunsuz ulaşım sağlamasını hedeflemektedir. Özgün tasarımların yüksek destek ile sunulması kullanım kolaylığı açısından da avantaj sağlayacaktır.

Kullanım kolaylığı demişken Penta Yazılım tarafından sunulan web tasarım hizmetinin tamamında oldukça kullanışlı Admin Paneli bulunmaktadır. Sitenizin yönetimini sağlayacağını bu panel ile yapmak istediklerinizi zaman kaybetmeden akıllı menüler sayesinde oldukça sürede hayata geçirebilirsiniz. Penta Yazılım web tasarım İstanbul hizmetleri ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Web tasarım hizmeti alan müşterilerimize sunduğumuz hem yazılımsal hem de teknik destek sayesinde her zaman yanlarındayız. İleteceğiniz sorularınıza alanında uzman müşteri hizmetleri yetkililerimiz kısa sürede yanıt vererek sizlere destek olmaya devam edecektir.

Penta Yazılım web tasarım örnekleri ile bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu projelerden örnekleri “referanslar” kısmında açıkça göstermektedir. Kendini web tasarım konusunda geliştirerek geleceğe daha donanımlı hazırlanmak isteyenler için web tasarım dersleri vererek sorumluluk örneği göstermektedir. Kurumsal web tasarım veya kişisel web tasarım hizmetleri ile sizlerin ihtiyacı olan türdeki internet siteleri tasarımları hazırlamaktayız. Hazırlanan tüm tasarımlarda kullanıcıların talepleri dikkate alınarak hayal ettiğiniz gibi bir tasarımı hayata geçirmek için yoğun çaba sarf etmekteyiz.