Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Angular JS Nedir?

Angular JS Nedir?
Angular JS Nedir?
05/01/2021
0 Yorum
Sinan Ö.
1164

Angular JS, yenikçi web uygulamaları tasarlamak adına yararlanılan yapısal bir kütüphanedir. Google destekli olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen bu framework, aynı zamanda açık kaynak kodlu bir yapıya sahiptir. Bu nedenle geliştirilebilir bir yapıdadır ve oldukça fazla avantaja sahiptir. Gelin ilk olarak Angular JS nedir detaylıca bundan bahsedelim. Daha sonrasında Angular JS avantajları ve Angular JS özellikleri hakkındaki bilgilere göz atalım.

Angular JS Hakkında

Web uygulamaları geliştirmek adına faydalanılan bir framework olan Angular JS, daha zengin bir kullanıcı deneyimi oluşturmak adına ortaya atılmıştır. Google destekli olması, onun hem avantajlarla dolu olmasını hem de desteklenmesini sağlamaktadır. Günümüzde birçok geliştirici, Angular JS’in gücünden faydalanarak daha kısa eforla daha işlevsel kodlar hazırlamaktadır.

Angular JS, bütünüyle HTML ve Javascript’e dayalı bir framework’tür. Bu durum, Angular JS’den faydalanmak adına diğer sözdizilimlerini bilme zorunluluğu doğurmaz. Data Building, Templates ve Routing başta olmak üzere birçok farklı yapıya sahiptir. Bu nedenle geniş seçenekleri olduğunu söylemek yerinde bir tabir olacaktır. Kodlama hayatında büyük bir fayda sağlayan bu kütüphane sayesinde kod dizimi kısalırken yapılan iş artacaktır.

Angular JS Özellikleri

Angular JS, tamamen ücretsizdir. Bu nedenle herkes tarafından kullanılabilir. Aynı zamanda açık kaynak kodlu bir yapıdadır. Bu sayede dünya genelinde binlerce geliştirici tarafından kullanılır ve geliştirilir. HTML dilini şablon dil olarak kullanmayı mümkün kılmaktadır. Bu durum, daha basit kod yapısıyla daha fazla iş yapmanızı olanaklı kılmaktadır.

Angular JS Avantajları

Angular JS, tek sayfa uygulamasını oluşturma imkanı sunar. Tek sayfa uygulaması ise sayfayı tamamen yenilemek yerine içinde bulunulan sayfayı güncelleyerek çalışan bir web tabanlı uygulamadır. Bu sayede kullanıcı deneyiminin kesintisi bir şekilde sağlanmasını olanaklı kılmaktadır. Bu avantaj, kullanıcı açısından en önemli avantajlardan birisidir.

HTML’ye veri bağlama özelliği sağlayan Angular JS, bu sayede kullanıcıya daha duyarlı bir web deneyimi imkanı sunmaktadır. Temelde kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yarayan Angular JS, bu avantajıyla birlikte kullanıcının deneyimini zenginleştirmektedir.

Angular JS kodu, unittest yani birim test edilebilir. Bu avantajı sayesinde refactor yani yeniden düzenleme işlemi kolaylaşmaktadır. Buradaki temel avantaj, koddaki değişikliğin algoritmaya uyumlu bir şekilde çalışıp çalışmadığını test edebilme yetisi sağlamasıdır.

Angular JS’in aynı zamanda Bağımlılık Enfeksiyon özelliği bulunmaktadır. Angular JS, web uygulamasının geliştirilmesini, anlaşılmasını ve test edilmesini kolaylaştırarak geliştiriciye yardımcı olan yerleşik bağımlılık enjeksiyonu alt sistemine sahiptir.

Neden Angular JS Kullanmalısınız?

Angular JS, daha önce de belirttiğimiz üzere Google tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde HTML kelime dağarcığınızı inanılmaz ölçüde genişletebilirsiniz. Aynı zamanda daha dinamik görünümler elde etmek adına da bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Angular JS, bileşenler oluşturmanız adına harika bir alternatiftir. Direktifler sayesinde uygulamanıza özel benzersiz HTML sözdizimi üretmenize olanak sağlamaktadır. Ek olarak Uygulamanızı yerel ayarlarda kullanabileceğiniz yerelleştirme özelliği de Angular JS’in kullanılması adına harika bir özelliktir.

Angular JS, okunması ve yazması kolay bir dile sahiptir. Bu nedenle kullanıcıların daha kısa sürede daha fazla kod yazabildikleri ve daha fazla eser üretebildikleri doğrudur. Uygulama çatısı sayesinde tek sayfalık uygulamalar yazabilir ve MVC prensiplerine de sadık kalabilirsiniz. Javascript ile yazılan Angular JS, Javascript kütüphaneleri arasında günümüzde en popüler kütüphaneler arasındadır. Hiç şüphesiz ki Google tarafından geliştiriliyor olmasının da bu durumda büyük bir payı söz konusudur.

Angular JS Öğrenme Yolları Nelerdir?

Eğer siz de Angular ile harika çalışmalar ortaya koymak istiyorsanız, bu dili kısa bir süre içerisinde öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinde yer alan kurslar, Angular JS öğrenmek adına harika yollardan birisidir. Özellikle de web geliştirme eğitimleri sayesinde Angular başta olmak üzere birçok dilde de kendinizi geliştirebilir ve HTML dilinde de gelişme kaydedebilirsiniz.

Angular JS öğrenmek isteyenler, YouTube üzerindeki videolar aracılığıyla da bu dili öğrenebilir. Ancak Türkçe kaynak konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle İngilizce dilindeki kursları anlamak adına İngilizceyi biliyor olmanız gerekmektedir. Türkçe olarak Angular JS eğitimleri almak istiyorsanız, Udemy üzerindeki kurslardan faydalanabilirsiniz. Kısa süreliğine indirimde olan kurslardan sadece 30 lira gibi bir değere faydalanabilir ve Angular JS konusundaki bilgilerinizi geliştirerek harika eserler ortaya koyabilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: