Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Anket Doldurarak Para Kazanmak ve Anket Siteleri

Anket Doldurarak Para Kazanmak ve Anket Siteleri
Anket Doldurarak Para Kazanmak ve Anket Siteleri
13/10/2020
0 Yorum
Hakan G.
1828

Online olarak para kazanmanın en kolay yollarından birisi olan anket doldurmak, artan yerli ve yabancı seçeneklerle alternatiflere sahip. Tüketici alışkanlıklarının belirlenmesi, bir ürün ya da reklam hakkında değerlendirme alma gibi pek çok nedene bağlı olarak anketler yapılmaktadır. Bu bağlamda anketlerin temel hedefi geri bildirim almaktır. Tüketiciler tarafından yapılan geri bildirimler, şirketlerin ürünleri ve reklamları daha iyi şekilde sunmasını ve böylece daha fazla para kazanmalarına yardımcı olur.

Adım adım anket doldurarak para kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak isteyen kişiler, uygulama ya da sitelere kaydolarak ilk adımı atmalıdır. Ardından profilin detaylı bir şekilde doldurulması gerekir. Kişisel bilgilerin yanı sıra hobiler, kullanılan ürünler ve teknolojiler, alınan hizmetler gibi daha fazla detay girilmelidir. Bu adımların ardından giriş yapılan sistemdeki anket seçeneklerini değerlendirerek anketleri doldurmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu aşamada asıl soru, ne kadar para kazanabileceğiniz ve ne kadar zamanınızı harcayacağınızdır. Bu dengeyi yakaladığınız ölçüde, anket doldurarak para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Anketlerle kazanmak gerçek mi?

Çoğu kişi için anket doldurarak para kazanmak boş, gerçek dışı bir durumdur. Bunun en önemli nedenleri ise güven vermeyen sistemlerin tercih edilmesi ya da anket sistemlerinin tam olarak bilinmemesidir. Zira uygulama ya da siteler üzerinden sunulan anketlerde, şirketlerin hedef kitlesine erişilmesi adına bazı kriterler getirilir. Kişilerin profil bilgileri bu kriterlerle eşleşmediği takdirde ilk sorulardan itibaren anket sonlandırılabilir ya da sistemde katılabilecek bir anket bulunamayabilir. Bu nedenle sistemin doğru bir şekilde öğrenilmesi ve online anket doldurma işleminin bu doğrultuda sürdürülmesi en güvenli yol olacaktır.

Anket sistemleri nelerdir?

Anket doldurma konusunda mobil kullanımın artması, anketlerin mobilde de yer almasını sağladı. Bu kapsamda şu anda 2 seçenek bulunmaktadır.

 1. Anket doldurarak para kazandıran siteler: Online anket sitesi olarak da tanımlanabilecek bu siteler için seçenekler oldukça fazla. Yerli ve yabancı olarak katılım sağlayabileceğiniz sitelerden güvenilirliğini kanıtlamış olanlara öncelik verebilirsiniz.
 2. Anket doldurarak para kazandıran uygulamalar: Uygulamalarda da siteler gibi çeşitlilik sağlanmış durumda. Android ve iOS işletim sistemleri için özel olarak hazırlanmış uygulamalarda sistem farklı çalışmadığı gibi daha pratik bir kullanım sunar. Bildirimlerle kullanıcılara yollanan anketler, müsait zamanlarda anketlerle para kazanma imkanı sağlar.

Başarılı anketler sonrası ödül zamanı

Başarılı bir şekilde tamamlanan her bir anket için kullanıcılar ödüllendirilecektir. Ödüllerin ne olacağı ise mevcut site ya da uygulamanın işleyişine bağlıdır. Bu nedenle anket doldurarak para kazanmak her sistem için geçerli değildir. Ödüllerde ise yaygın seçenekler şöyledir;

 • TL ya da Dolar gibi nakit ödüller (Hesaba ya da PayPal gibi sistemlere ödeme)
 • Puan (Ve puanların kullanılabileceği bir puan kataloğu) Örneğin çok popüler bir anket sitesi olan Swagbucks, puan sistemini kullanır.
 • Şirketlerin sunmuş olduğu hizmetlerde indirim ya da ücretsiz numuneler
 • Bitcoin vb. yeni kripto para seçenekleri
 • Ödül kartları ya da indirim kartları
 • Büyük ödüller için çekiliş hakkı
 • Steam gibi sistemlerde oyun ya da bakiye

Online anketlerle kuşkusuz bir servet kazanamayacaksınız. Ancak eğlenmek, bazı borçlarınızı ödemek veya yatırım yapmak için biraz daha fazla para kazanabilirsiniz. Anket ödüllerinde ortalama 1 TL ile 5 TL arasındaki tutarlar alınabilir. Ancak ne kadar kazanabileceğiniz, hangi anket sistemlerini tercih ettiğinize, kaç anket doldurduğunuza bağlıdır. Sık anket yapılan bir profildeyseniz, para kazanmak için daha fazla fırsatınız olacaktır. Ayrıca sistemde kaldığınız süre uzadıkça, anketleri başarılı bir şekilde doldurdukça daha fazla anket almanız da mümkündür.

Anketlerde ve anket sistemlerinde nelere dikkat edilmeli?

Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken detay; piyasada çok sayıda meşru anket şirketinin olması. Sistemin ödüle dayalı olması, dolandırıcılık için cazip bir pazar olmasına neden oluyor. Bazı şirketler ise kişisel profil bilgilerinizi satabilir. Bu yüzden site ya da uygulamalara kaydolmadan önce, şirketin gizlilik politikasını incelemeli, sisteme giren diğer kullanıcıların değerlendirmelerini okumalı ve isim üzerinden internette araştırma yapmalısınız. Böylece kendinizi aldatıcı, dolandırıcı sistemlerden koruyabilirsiniz.  Bununla birlikte anket doldurarak para kazanmak isteyenler için tavsiyeler şöyle;

 • Anket sistemlerinden iyi bir para kazanmak istiyorsanız, en az 5 sisteme kayıt olun. Böylece daha sık anket almanız mümkün olacaktır.
 • Anketlerde mutlaka doğru bilgileri verin. Özellikle aynı sitede, benzer sorulara farklı yanıtlar vermeniz, profiliniz için güven sorununun yaşanmasına neden olur.
 • Pasif bir kazanç sistemi olmadığından dolayı anket başına 10 dakika gibi uzun süreleri ayırmanız gerekebilir.
 • Bazı anketlerde soruların ve yanıtların okunduğundan emin olunması adına tekrar eden sorular ya da belirli şıkkı seçmenizi isteyen sorular olabilir. Bu tip test soruları yanlış yanıtlamanız, anketi sonlandıracaktır. Bu nedenle acele etmeden soruları doğru okuyun.
 • Sunulan her anketi tamamlamanız söz konusu değildir. İlk 2-3 soru sonrasında anket sonlandırılabilir.
 • Anketler muhtemelen düşündüğünüzden daha fazla zamanınızı alacak.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız, bu öneriler ışığında mevcut site ve uygulamaları incelemeye başlayabilirsiniz.

 

 

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi