Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Aptoide Nedir?

Aptoide Nedir?
Aptoide Nedir?
17/04/2021
0 Yorum
Esat B.
1844

Aptoide nedir diye internet aleminde binlerce kişi tarafından yazılıp çizilen makaleler mevcut ancak bu makaleler ne kadar doğruyu yansıtıyor? Şimdi sizlere Aptodie hakkında bilinmeyenlerden bahsedeceğiz, dünyada en çok aptoide uygulamasının nasıl kullanıldığı veya aptoide kullanımı gibi kelimlerin aratıldığı tarafımızca tespit edilmiştir. şimdi dikkatlerinizi bu makaleye çekmek istiyoruz.

Teknolojinin gelişimiyle birlikte kullanıcılar akıllı telefonlar ve tabletler kullanmaya başladı. Bu yeni nesil sanal araçlar bireylere gerek ihtiyaç bakımından gerekse eğlence amacıyla çeşitli uygulamalar edinmesine yardım etmektedir. Günümüzde birçok birey sahip oldukları teknolojik araçlarına yani telefon ve tablet gibi araçlarına kullanabilmek için mağazalardan uygulama indirmektedir. Bu uygulamalar kullanılan mağazaya göre ücretli veya ücretsiz olmaktadır.

Her bir işletim sistemi için mağazalar da çeşitlenebilmektedir. Örnek vermek gerekirse Android işletim sistemine sahip olan tablet veya telefonların genellikler uygulama edinme mağazaları Google Play yani Playstore kullanılmaktadır. Iphone kullanıcılarınsa ise IOS yazılımı sayesinde Appstore mağazasını sunmaktadır. Çeşitli işletim sitemine sahip her bir teknolojik araçlarda kullanılan uygulama çeşitleri de birbirinde farklılık göstermektedir. Oluşan bu farklılıklar 2 tane mağaza kullanılmaya teşvik etse de IOS işletim sitemi buna izin vermemektedir. Dolayısıyla Aptoide kullanmak isteyen bireyler Iphone markası tercih etmemelidir. Aptoide ise Google Play içerisinde olmayan uygulamaları içeren bir mağazadır. Tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Buda demek oluyor ki lisans sunucuya gerek yoktur. Bu Aptoide uygulaması bir APK dosyası bazında indirilmekte ve kullanılmaktadır. Konu böyle olunca 3. sınıf bir uygulamanın güvenlik koşulları göz önüne gelmektedir. 3. sınıf uygulama demek Appstore ve Google Play gibi işletim sistemiyle birlikte gelen ve kaldırılmayan uygulamaların dışında cihaza sonradan eklenebilen ve istenildiği zaman kaldırılabilen uygulamalardır. Daha da detaya inmek gerekirse Samsung markası “Samsung Galaxy Store” kullanıcıya şirket tarafından cihaza dahil edilmektedir. Aptoide ise bu bakımdan cihaza sonradan dahil edilir. Aptoide uygulamasında kullanılan APK dosyalarının kaynağı bilinmediği için denetimi çok güvenli olarak sağlanmamaktadır.

Aptoide uygulamasının başlangıcı eski Amerikan devlet Başkan Trump döneminde Huawie firması çeşitli yaptırımlara maruz kalmıştır. Daha sonra Google firması yeni piyasaya sunulan Huawie marka cihazlarında Andorid uygulamasının olmayacağı hakkında bildiri yayınlamıştır. Bunun üzerine Huawie markası kendi uygulama mağazası çalışmalarına başlamış ve Aptoide ile anlaşmaya varmıştır. Bugünün dünyasında Aptoide uygulaması televizyon tablet ve telefonlarda kullanılabilecek uygulamalara erişim sağlayabilen bir mağazadır. Bugün Aptoide uygulaması Türkçe olarak da kullanılmaktadır. Evrensel bir uygulama olduğu için günümüzde 30 dile çevrilmiştir. Şu an Aptoide’nin 120.00’den fazla uygulamaya hizmet verdiği bilinmektedir.

Neden Aptoide kullanılmalı?

Aptoide tüm dünyada rağbet gören 6 tane teknoloji firmasıyla çalışmaktadır. Bu da uygulamanın çok da zararlı bir güvenlik zafiyeti olmadığını gösterir. Appcoins olarak bilinen dünyanın en büyük kripto parasını kabul eden ilk uygulama mağazası olarak da bilinmektedir. 200 milyon kullanıcıya sahip olan uygulama bireylerin para kazanabilmek için reklam oluşturmasına katkı sağlamaktadır. Bu sebeplerin yanı sıra diğer önemli bir durum ise Aptoide uygulamasıyla birlikte Android uygulamalar denetlenmekte ve çocuklara uygun hale getirilmektedir. Bunlara ek olarak Aptoide cihazlar arasında da uygulama paylaşımına izin vermektedir.

Aptoide kullanım kolaylığı

İlk olarak Aptoide uygulaması cihaza indirilmesi gerekmektedir. İndirilmesi sırasında başka bir uygulama varlığına gerek duyulmamaktadır. Eğer Google Play dışında bir herhangi bir yerden indirilme işlemi yapılıyorsa örneğin bazı siteler gibi izin ver seçeneği mutlaka seçilmedir. Burada düşünülmesi gereken temel husus ise sitenin güvenilirliğidir. Uygulama yüklendikten sonraki aşama ise kurulumudur. İlk olarak bir kullanıcı hesabına ihtiyaç duyulmaktadır. Burada uygulama 2 tane önerge sunmaktadır. Facebook veya Google hesabı güvenli bir şekilde kullanılabilir. Kurulum sağlandıktan sonra ayarlar kısmında kullanıcılar giriş bilgilerini değiştirebilmektedirler. En son aşamaya gelindiğinde ise kategori bazında uygulama araştırması yapabilirler. Bunun yanı sıra en çok indirilenler ya da coğrafi bölgeye göre seçilen uygulamalar en ön plana geçebilmektedir.

Aptoide Tarihçesi

2009 Caixa Mágica Yaz Kampında Paulo Trezenntos’un iş teklifi sayesinde bugünkü adıyla Aptoide olarak temelleri atıldı. 2010 senesinde Andoid kendi pazarını oluşturabilme imkânı sağladı. Bundan sonraki süreçte Aptoide Avrupa standartlarında bir şirket sayılmaya başlandı. Daha sonraki süreçte ise Golden Gate Ventures (Singapur firması) ve Gobi Partners (Çin firması) ortak yatırımı sayesinde şirket güvence altına alınarak gelişim sağlamasına olanak tanınmaya başladı. Fakat 2015 yılına gelindiğinde Aptoide firması bir şikâyette bulundu. Bu şikâyetin içeriğinde ise kullanıcıların uygulama indirme sırasında engel meydana geldiğinin ve daha sonra sayfanın Google Play’a bağlandığını belirtmişlerdir. Size bu makalemizde Aptoide nedir konusunu anlatmaya çalıştık, umarız aptoidenin ne olduğunu iyice kavramışsınızdır.

Yazıya Puan Ver
6 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: