Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Avukatlık Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Avukatlık Web Sitesi Nasıl Kurulur?
Avukatlık Web Sitesi Nasıl Kurulur?
28/12/2019
0 Yorum
Ö.Faruk
3991

Bir Avukat Kesinlikle Web Sitesi Açmalı mıdır?

Avukatlık mesleğinin kökü kadim çağlara kadar dayanmaktadır. Önce Yunanda ortaya çıkmış, Roma'da devam etmiş, tüm dünyaya yayılmış onurlu bir meslek olarak günümüze kadar gelmiştir. 

Dünyamızda bilhassa Türkye'de gelişen ve değişen teknoloji her sektörü etkilediği gibi Hukuk Bürolarınıda etkilemektedir. Günümüzde bir çok büyük firma artık satışlarının çoğunu e-ticaret üzerinden yapmaktadır.  Yani devasa ofisler, depolar  ve dükkanlar yerine, internet üzerinden satışlarını veya hizmetlerini yapmaktadırlar.  

Penta Yazılım olarak Türk Hukukçularının yanındayız! İdare Hukuk ve İş Hukuku da dahil Ceza ve Hukuk konusunda bilgi ve tecrübelerimiz ile rakiplerinizden çok farklı bir kurumsal hukuk bürosu veya başka bir değişle Avukatlara özel websitesine sahip olabilirsiniz. Bizimle ücretsiz olarak iletişime geçmekten çekinmeyin! Penta Yazılım İletişim

Tüm bu gelişmeler karşısında Avukatlık Mesleği içinde bir websitesi açmak kurumsal bir kimlik oluşturmak kaçınılmaz olmuştur.

Her ne kadar bir çok avukat websitesi açmanın fayda sağlamadığını düşünse de kazın ayağı maalesef öyle değildir. Avukatlar genelde Kanun, Yönetmelik ve Baro'nun kuralları çerçevesinde bu duruma böyle bakarlar.  Kurumsal bir kimlik oluşturmak, avukata zarar değil fayda verir.  Tanınmış kişi olmak kimsenin kazançlarını sekteye uğratmaz. Aksine her zaman zihinlerde bir yerlerde durur. İhtiyaç olduğunda ilk müracaat edilecek kişi olur.

İşte açıklamaya çalıştığım nedenlerle ; Avukatar için kendisine özel şahsi; Avukatlık Sitesi KESİNLİKLE olmalıdır.   Avukatlık sitesinin sosyal medya ile bağlantılı olarak çalışması, birbirini beslemeside elzemdir. 

Avukatlık Sitesi Nasıl Kurulur ? 

Avukatlık sitesi, nasıl kurulur sorusu yerine, websitesi nasıl kurulur diye sormak daha doğrudur. Peki Avukatlar Websitesi kurarken hangi yollara başvuruyorlar ?  

1- Bedava hizmet veren wix ve tr.gg isimli sitelerin kullanılması suretiyle kurulan siteler ( KESİNLİKLE TAVSİYE ETMİYORUZ, Faydadan çok zarar vermektedir)

2-Hazır script ve şablon kullanım suretiyle kurulan siteler 

3-Özel teklif ile oluşturulmuş özel olarak yazılmış websiteler

Birinci maddede belirttiğimiz site oluşumunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bunun nedeni kurumsal kimlikten tamamen uzak, ileride SEO açısından sakınca doğuracak sebeplerin bulunması nedeni ile kesin olarak böyle bir websitesi açılmasını reddediyoruz. 

İkinci madde de belirttiğimiz site oluşumunu uzman kişilerce yapılması halinde kısmen öneriyoruz. Hazır scriptlerin ve şablonların uzman kişilerce Avukatlık Sitesine uygun hale getirilmeli, site açıklarının kapatılması, kodların kısaltılması, SEO ayarlarının en ince ayrıtısına kadar yapılması koşulu ile öneriyoruz. 

Üçüncü madde de belirttiğimiz site oluşturma yönetemini profesyonel düşünen büyük Hukuk Büroları için tavsiye ediyoruz. Büyük bir Hukuk Bürosunuz var ise mutlaka özel yazılım ile bir websitesi yaptırmanız size çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Özel yazılım ile Avukatlık Sitesini özgünleştirebilir, eklentiler ile zengileştirebilir, bazı hukuki hesaplamaların websitenizde olmasını sağlayabilirsiniz. Özel teklif ile sınırsız bir kolaylığın olduğunu vurgulamak isterim.  Şahsi avukatlık sitesi açacakların öncelikle İkinci maddede belirtilen yoldan talepte bulunması hem ekonomik olarak  hemde fayda sağlaması açısından iyi olacaktır. 

EN İYİ AVUKATLIK SİTESİ NASIL OLMALIDIR? 

Avukatlar için en iyi websitesi avukatlık mesleği ilkelerine ters düşmeyen tasarıma sahip olması diye kolayca açıklayabiliriz.  

Avukatlık websitesinizin en iyileri arasında yer almasını istiyorsanız, mutlaka hukukçularla birlikte çalışan bir yazılım firması ile çalışamnızı öneririz. 

Öncelikle en iyi avukatlık sitesine ulaşmanızın önemli bir yolu, fikri ve sinai haklar kanununa, baro kurallarına, yönetmeliklerine, kanunlara uygun bir avukatlık websitesinin açılması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan bir websitesi, ileride başınıza telafisi güç zararlara sebebiyet verebilir.

Avukat müşterilerimiz ile önce görüşüyoruz, ihtiyaçlarını belirliyoruz.   Penta Yazılım Hukukçu kadrosu ile müşterilerinin taleplerini değerlendiriyor, tasarlıyor ve projeyi müşterisine teslim ediyor.

Peki Penta Yazılım olarak Avukatlık Sitelerinde nelere dikkat ediyoruz? Kurumsal bir kimlik oluşumuna, Tasarıma, görünüşe, işlevselliğe, kullanılabilirliğe, mobil uyuma ve en önemlisi SEO'ya aşırı dikkat ediyoruz.

 

Yazıya Puan Ver
3 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: