Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Beş Soruda Web Tasarım Şirketi: Nasıl Seçersiniz?

Beş Soruda Web Tasarım Şirketi: Nasıl Seçersiniz?
Beş Soruda Web Tasarım Şirketi: Nasıl Seçersiniz?
15/10/2021
0 Yorum
Banu Horoz
754

 

Sorularımızı sormaya başlamadan önce isterseniz hep birlikte web tasarım şirketi ne anlama gelmektedir onu cevaplandıralım. Web tasarım ile ilgilenen bir şirket, sizin işinizi yaparken, tasarımdan, yazılım ihtiyacına, müşterilerinizle ilgi alakaya kadar her türlü hizmetinize cevap verir. Şirketin kendisi, her türlü ihtiyaçla ilgilenebilecek becerikli çalışanlara sahiptir.

Açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse diyelim ki elinizde bir ürün veya hizmetiniz var. Şimdiye kadar geleneksel yollarla müşterilerinize hitap etmişsiniz. Son zamanlarda ise çeşitli sorunlar yaşıyorsunuz, müşterileriniz git gide azalıyor. Bunun sebebi nedir diye düşünüyorsunuz. Sebebi tabi ki de dijitalleşme. Merak etmeyin. İşte burada devreye web tasarım şirketi giriyor. Profesyonel bir web tasarım şirketi bu noktada sizin sorunlarınızı hızlı bir şekilde tespit ediyor ve mevcut dijital çözümleri sizin de önerilerinizi göz önünde bulundurarak uyguluyor.

Web tasarım ajansı ile tanışmak işinize yepyeni bir boyut, anlayış katıyor. Ürün veya hizmetinize web sitesi yaptırmak adınıza çok verimli sonuçlar alacağınız bir karar olacak.

Web Tasarım Şirketi İle Çalışmanın Avantajları

Gelelim web tasarım şirketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine. İnternet çağımızın yükselen en büyük değerlerinden biri. İnterneti kullanarak artık işlerimizi pek çok açıdan kolaylaştırmak mümkün. İnternette bir hizmet veren her sitenin kendisine has bazı özellikleri mevcuttur. İnternet sitesinin tasarımı ile ilgilenen  webmasterların amacı kullanıcıların dikkatini çekmektir. Bu nedenle internet sitesinin tasarımını özgünlük ve çekicilik sağlayarak oluşturur, kullanıcıları etkilemeye çalışırlar.

Sitenizi ziyaret eden kişinin tasarımınızı beğenmesi, kullanıcıda siteyi tekrar ziyaret etme isteği uyandırır. Web sayfanız akılda kalıcı bir tasarıma sahip olduğunda, ziyaretçileriniz sitenize sık sık uğramayı tercih edeceklerdir. İşte web tasarım hizmeti sunan şirketler bu açıdan sizlere çözüm sunmaktadır. Web tasarım ile ilgilenen bir şirket seçmek için dikkat edeceğiniz durumları sizler için 5 başlık altında topladık.

1.    Web Tasarım Firmasından Beklentiniz Ne Olmalı?

Profesyonel olan bir elde kurgulanmış tasarıma sahip bir internet sitesi ziyaretçiler tarafından olumlu izlenime sahip olur. Ayrıca bununla kalmaz Google tarafından da olumlu puan alır. Google tarafından iyi puan almanın ilk koşulu; kullanıcılar için kullanım kolaylığı sağlayan bir web sitesi kurgulanmış olmasıdır. Hem kullanıcı dostu olan hem de SEO uyumunu yakalamış tasarıma sahip siteler üst sıralarda yer alırlar. Bu sebeple, web tasarım işlemleri yapılırken öncelik SEO kurallarına uygun olması ve kullanıcıların beklentilerine cevap veriyor olmasıdır.

Başlığımızdan da anlaşılacağı üzere çalışacağınız web tasarım şirketi beklentilerinize doğru şekilde karşılık vermelidir. Kaliteli tasarım çizgisini yakalamış bir ajans her zaman ilk tercihiniz olmalıdır.

2.    Web Tasarım Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Web tasarım firması seçerken dikkat edilecek en önemli konulardan birisi de profesyonellik olmalıdır. Çünkü bu işi profesyonel bir şekilde sürdürmeyen bir şirketle yapacağınız anlaşma sonucunda hayalinizdeki gibi bir çalışmanın olmaması riskini de ortaya çıkaracaktır. Müşterisine kaliteli hizmet veren web tasarım şirketleri hayalinizdeki tasarımı hayata geçirmek ve hedefi sizi memnun etmek olan şirketlerdir. Talep ettiğiniz çalışmaları, önceki işlerinde çeşitli şekillerde defalarca uygulamışlardır.

Türkiye’de son yıllarda çok sayıda bilişim firması kurulmuş durumda. Bunlardan bazıları işini kaliteli bir şekilde yürüten çalışanlar ve donanımlara sahip. Ancak bazı web tasarım firmaları, bırakın sizin web siteniz için doğru ve güvenilir tasarım yapmayı, kaliteli bir projenin nasıl olabileceğinin farkında bile değiller. Bu nedenle doğru web tasarım şirketi seçmek büyük önem arz ediyor. İdeal ve profesyonel bir web tasarım ajansını bulmak sizin ilk önceliğiniz haline geliyor.

3.    Web Tasarım Şirketinin Profesyonel Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bir web tasarım şirketinin profesyonel olup olmadığını anlamak için size tekliflerini sunmalarını bekleyin. Bu aşamadan sonra size ulaştıracakları tekliften başlayarak işi takip yürüttükleri süreçteki tutumlarını da gözlemlemeye devam edin. Böylece işini doğru yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. Kaliteli bir web tasarım şirketi size karşı her zaman kibar, anlayışlıdır. Var olan probleminiz hızlı ve en doğru şekilde çözmeye odaklıdır.

Web tasarım hizmeti içinde olmazsa olmazlardan birisi de arama motoru optimizasyonudur. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan web tasarım şirketlerinden uzak durun. SEO uygulamasının doğru bir şekilde yapılandırılmış olması sitenizin yükselmesi için en önemli araçlardan biridir. Çünkü Google tarafından belirlenmiş bazı algoritmalar mevcut. Bu algoritma dizilimlerinde internet adreslerinin Google tarafından belirlenmiş bazı standartlara sahip olması bekleniyor. Bu özelliklerin sitenizin web tasarımında yer alması, bu sitenin Google tarafından pozitif olarak algılanmasını kolaylaştıracaktır. Bu sayede siteniz üst sıralarda kolaylıkla yer alacaktır. Bu nedenle SEO bilgisine sahip olan ve hazırladığı Web tasarımında bu konuyu öncelikli hale getiren şirketler işlerini profesyonel bir şekilde yürütüyordur.

4.    Web Tasarımı Yapılan Bir Site Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Yukarıda belirttiğimiz gibi web tasarımı profesyonel bir şekilde yapılan bir site, ziyaretçilerin tekrar uğrayacağı, ilgi odağı olacak, özgün bir sitedir. Google arama motorunda aratıldığında üst sıralarda yer alması için özgünlük ve SEO uyumu şarttır. Tüm bu özelliklerin yanında bir web sitesinin ihtiyacı olacağı diğer özellikler de aşağıdaki gibi olmalıdır:

  • Sitenin özgün tasarımı yanında hızlı açılması da önemlidir. Ziyaretçiler açılma süresi uzun olan ve sekmelerde sürekli donma sıkıntısı yaşatan sitelerde uzun süre durmazlar.
  • Hedef kitlenin doğru belirlenmesi bir web sitesinin olmazsa olmaz özelliğidir. Aratan kişilerin ihtiyaçlarına en doğru cevapların verilmesi alınacak geri dönütler için oldukça önemlidir. Web tasarım şirketi, sitenizi tasarlarken hedef kitleye hitap edici bir tasarım oluşturmaya dikkat etmelidir.
  • Açılan site sosyal medya siteleri ile uyumlu olursa bu sitenizi bir adım daha öne çıkaracak ve daha fazla görünür kılacaktır.
  • Ürünü iyi pazarlama, marka bilincini oluşturabilme, potansiyel müşterilere ulaşabilmek için sitenin reklamının iyi yapılması da önemi büyük diğer faktördür.

Tüm bunların yanında sizin için doğru olan web tasarım şirketi sitenizin gelişimi bittikten sonra da sizi desteklemeye devam eden şirkettir. Profesyonel web tasarım ajansı, proje tamamlandıktan sonra hataları denetlemek için önünüzde belirli bir süreç tanımlayacaktır. Yani size bir garanti süresi sağlayacaktır.

5.    Web Tasarım Şirketi Sizin İçin Makul Bir Fiyat Sunabiliyor Mu?

Sitenizi kurmaya karar verdikten sonra öncelikle hayalinizi web tasarım firmasına sunun. Ardından size bir teklif vermelerini bekleyin. Çoğu olasılıkta net bir miktar söylemek zordur. Ancak size olası bir bütçe teklifinde bulunulur. Bu bütçe size uygun gelirse sonraki aşamaya geçmeye hazırsınız demektir. Maliyete bakarak bu bütçenin size neler sunacağını öğrenmeniz de mümkündür.

Bazı web tasarım şirketleri, kurulacak sitenin ihtiyacına göre ek yatırım gerektirecek hizmetler kullanabilir. Projenizde hangi araçların uygulanacağını bilmenizde fayda vardır. Ayrıca bunun toplam bütçeye ne kadar etki edeceğini de öğrenmeniz gerekir.

Yukarıda da görüldüğü üzere web siteniz için tasarlayıcı bir bilişim uzmanı seçmek o kadar da zor değildir. Önemli olan sizdeki kararlılıktır. Ardından biraz da ön bilgi ile işe koyulabilirsiniz. Anlaşma yaptığınız web tasarım şirketi ile karşılıklı doğru soruları sormanız ve net cevaplar almanız önemlidir. Profesyonel bir web tasarım şirketi her zaman kullanıcı dostu ve size karşı anlayışlı olacaktır.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: