Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

e-Ticaret ile Evden Para Kazanma Yolları

e-Ticaret ile Evden Para Kazanma Yolları
e-Ticaret ile Evden Para Kazanma Yolları
20/08/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
3784

Evden para kazanmak isteyenler için e-ticaret biçilmez bir kaftan! Evde nasıl para kazanırım diye düşünüyorsanız, bu yazıyı baştan sona okumalısınız şöyle ki E-ticaret günümüzde oldukça popüler olan kazanç sağlama yollarından birisidir. Satılacak ve pazarlanacak ürün her ne olursa olsun herhangi bir fiziki mağazaya sahip olmadan yalnızca evden çalışarak da bu iş halledilebilir. Instagram gibi sosyal mecraların yanı sıra iyi eklentilere sahip ve müşterilerin ilgisini çekebilecek web siteleri de rağbet görenler listesindedir. Dünyaca ünlü pek çok marka e-ticaret ile adını duyurarak işler büyüdükçe yalnızca bir depo sahibi olmuşlardır. Bu nedenle evden para kazanma yollarını araştırıyorsanız e-ticaret iyi bir fırsat olacaktır. Her yıl en az %25 büyüyen e-ticaret sisteminde yerinizi almak için güzel bir araştırma ile işe başlayın.

Ücretsiz Penta Yazılım'a e-Ticaret konusunda danışabilirsiniz! Kendinize özel modern bir e-Ticaret sitesine nereden başlayabilirim diyorsanız, bizi arayarak veya ofisimize gelerek  rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz! e-Ticaret Hizmetlerimiz için tıklayın!

Evden e-ticaret yapmanın püf noktaları

  • İlk olarak akıllara gelen soru “E-ticaret ile ne satabilirim?” olacaktır. Bunun için pazar araştırması yapılması gerekir. Hangi ürünler daha çok ilgi görüyor ve anahtar kelime analizi işi bilen bir kişi ile yapılmalıdır. Pazar arayışında alanın dar tutulmamasına özen göstermelisiniz. Örneğin; 0-5 yaş çocuklar için kıyafet satmak geniş bir pazardır. Ancak 0-5 yaş aralığında pembe seven kız çocukları için kıyafet satmak iyi bir tercih olmayacaktır.
  • Ürünü seçtikten sonra bu ürün pazarının müşteriler tarafından ne kadar ilgi gördüğüne bakmalısınız. Belirlediğiniz ürünlerde çok sayıda satış yapan kişi varsa bu rağbet gören bir ürüne yönlendiğinizi göstermektedir. Aynı zamanda da rakip sayınız artacaktır. Bu nedenle bir farklılık ortaya koyup müşterilerinizin ilgisini çekmelisiniz.
  • Satılacak ürün müşterilerin rahatlıkla erişebileceği bir ürün olmamalıdır. “Neden beni tercih etsinler?” sorusuna rahatlıkla cevap verebilmelisiniz. Örneğin, birçok kişi evinin yakınındaki marketten diş macunu alabilir. Sizi tercih etmeleri için daha geniş ürün yelpazesi, daha uygun fiyat veya yüksek kalite gibi özellikler sunmalısınız.
  • Hedef kitlesinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Yaşlılar için bir e-ticaret sitesi tasarlanacaksa teknolojiden biraz daha uzak olan bu kuşak için kolay arayüze sahip bir web sitesi tercih edilebilir. Böylelikle hedef kitleniz tarafından tercih edilme oranınız artacaktır.
  • Küçük masrafları dikkate alarak bu işe başlamazsanız kar oranınız beklediğinizden düşük olacaktır. E-ticaret yapacağınız web sitenizi fiziki bir dükkan mantığıyla yürütmeye çalışın. Hiçbir zaman sıfır masrafla bu işten sıyrılamazsınız. Gelir gider dengesini ayarlamalısınız.
  • Yapılan araştırmalara göre 150 TL üzerindeki ürünler müşterilerin daha ayrıntılı incelemesine maruz kalmaktadır. Bu nedenle ya ürününüzü 150 TL sınırında tutun ya da gerçekten en iyisini yapın.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping evden para kazanabileceğiniz ve son yıllarda oldukça rağbet gören para kazanma yollarından biridir. E-ticaret ile benzer özellikler taşımaktadır. Dropshipping ile herhangi bir ürünün stoklarda bulunmasına gerek yoktur. Herhangi bir alanda bir tedarikçi bulursunuz ve yalnızca aracılık ederek gelir elde etmiş olursunuz. E-ticaret yapıldığı gibi ürünün fotoğraflarını ve özelliklerini müşterileriniz ile paylaşmalısınız. Diğer bir deyişle ürünü müşterileri online olarak pazarlamalısınız. Bu sayede herhangi bir stoka ihtiyaç duymadan gelir elde edebilirsiniz. Evden nasıl para kazanırım diyorsanız sizde evde e-Ticaret yaparak para kazanabilirsiniz.

Etsy Nedir? Etsy Ne İşe Yarar?

Etsy, özellikle kadınlar tarafından tercih edilen ve e-ticaret yapmanın kolaylaştığı bir platformdur. Eğer kendi web sitenizi açmakta herhangi bir çekinceniz varsa Etsy’e başvurabilirsiniz. Etsy üzerinden yalnızca orijinal ve el emeği ürünler satılmaktadır. Örneğin evde sabun yapıyorsanız veya el emeği nakış işliyorsanız dolar üzerinden oldukça güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Etsy ile satış yapmak için siteye girdiğinizde bir dükkan açmalısınız. Bunun için sizden istenen ad soyadı gibi bazı bilgileri sisteme girmelisiniz. Daha sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Etsy ile e-ticaret yapmak istediğinizde ürününüzü stokta tutmanıza gerek kalmaz. Siparişe göre ürün oluşturarak maliyet fazlasından kaçınabilirsiniz.

Evde çalışarak para kazanmak için iş arıyorsanız Etsy ile tanışmanızı öneririrz. e-Ticaret gözünüzü korkutmasın! Evden kazanç sağlayacak işler size hiç uzak değil!

Görüldüğü gibi evden yalnızca internet ve bilgisayar aracılığı ile e-ticaret yapmak günümüz şartlarında oldukça mümkündür. Ancak bunun için sabırlı ve özgüvenli olmak gerekir. Her ne kadar elektronik ortamda ticaret yapmak fiziki bir mağazaya göre daha az sermaye ve maliyet gerektirse ticarette her zaman kar ve zarar kardeştir. Gerçekten kar elde edebilmek için sabırlı olmak gerekir. Günümüzde 600.000’e yakın e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Fark edilmek ve müşterilerinizin size karşı olan güvenlerinin oluşması için birkaç aya ihtiyacınız var. Bu nedenle hemen kazanç elde edemediğinizde olumsuz düşüncelere kapılmanız parlak olabilecek geleceğiniz için kötü sonuçlar doğurabilir. Ancak sabrınızı ve güveninizi tam tutarak yola çıkarsanız orta ve uzun vadede güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi