Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

E-Ticaret ile Nasıl Para Kazanılır?

E-Ticaret ile Nasıl Para Kazanılır?
E-Ticaret ile Nasıl Para Kazanılır?
09/06/2021
0 Yorum
Sevilay Ş.S.
1054

 “E-Ticaret Nedir?” ve “E-Ticarete Nasıl Başlanır?” yazılarını yayınlayarak giriş yaptığımız e-ticaret konusuna bu yazımızda “E-Ticaret ile Nasıl Para Kazanılır?” sorusunu cevaplıyoruz. E-ticaret ile ilgilenenlerin kesinlikle okumasını tavsiye ediyoruz!

E-ticaret son zamanlarda oldukça büyüyen bir endüstri olarak karşımıza çıkmaktadır. E-ticarete katıldıktan sonra ölçeğinizi büyütmek ve daha fazla para kazanmak için takip etmeniz gereken bazı adımları sıralayacağız.

  • Web sitenize trafik çekin!

E-ticarette işinizi büyütürken web sitenize trafik çekmeniz önemlidir. Ancak web sitesine trafik çekmek önemli olduğu gibi zor bir konudur. Çoğu e-ticaret işletmesi, satış yapabilmek için ücretli reklamlara yönelir. Ancak bu seçeneğin maliyetinin yüksek olduğu ve kâr marjını azaltacağı düşünüyorsanız öncelikle çevrimiçi mağazanızın organik arama sonuçlarını iyileştirmeye yönelmeniz iyi bir seçenek olacaktır. Bu pazarlama stratejisi reklam almaktan çok daha fazla zamanınızı alır fakat getirisi oldukça yüksektir. 

Web sitenize trafik çekmek için bir düşünme sürecine ihtiyacınız olacaktır. Müşterilerinizin kim olduğunu bilmeniz ilk adımı oluşturur. Müşteri profilinizi çıkararak, onları neyin etkileyeceğini belirlemeniz, uygun stratejiyi tespit etmenizi kolaylaştıracaktır. Bunun en etkili yollarından biri web sitenizde aktif bir blog olmasıdır. Web sitenizde bulunan blog, pazarlama planınız, potansiyel müşterilerinizin aradıklarını ve sordukları soruları içermelidir. Böylece web sitenize yönelen trafik artacak ve potansiyel müşterilerinizi arttıracaktır.

  • Reklamları kullanın!

Reklamcılık her zaman iş stratejilerinin çok önemli bir parçası olmuştur ve markaların deneyimlediği görünürlük ve genel etki üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. E-ticarette yeniyseniz, sektörde varlığınızı gösterebilmek için hemen satış yapmaya ihtiyacınız olacaktır. Anında satış yapabilmenin en etkili yolu doğrudan müşteri profilinizi hedefleyen ücretli reklamlar kullanmaktır. Ürüne özel reklamları kullanmak e-ticaret işletmelerinin büyümelerine her zaman yardımcı olmuştur. E-ticarette reklamlar, işletmelere bir markanın kitlesini genişletme, ürün tanıtımı ve güven oluşturma olanağı tanır.

  • İşlemlerinizi otomatikleştirin!

E-ticaret ve pazarlama süreçlerinizi ne kadar otomatik hale getirirseniz, e-ticaret işletmeniz o oranda büyüyecektir. Bu tip sistemleri kurmak zaman almakla beraber, güzel sonuçlar vermektedir. Müşteri profilinize ve aldığınız etkileşimlere dayalı olarak e-posta gönderme işleminizi otomatikleştirebilirsiniz. Sipariş karşılama ve pazarlamanın otomatikleştirilmesi sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bu süreci otomatik hale getirmek, diğer faaliyetleriniz için kaynaklarınızı serbestleştirir ve müşterilerle iletişiminizi sürdürmenize olanak tanır.

  • Doğru platformda var olun!

E-ticarette bulunacağınız platformu araştırmak ve seçmek için zaman ayırmanız gerekir. Yalnızca şu an sahip olduğunuz işletmeyi ve ölçeğini değil,  işletmenizin büyüdükçe elde edeceği satışları da düşünmeniz gerekecektir. İçinde bulunmaya karar vereceğiniz platformun yerleşik bir potansiyel müşteri tabanına sahip olması, platformu seçmeniz için etkili olacak özelliklerden biri olmalıdır.

  • Sosyal medya platformlarında var olun!

E-ticarette kendinize iyi bir yer bulmanız için sosyal medyayı etkili kullanmayı öğrenmelisiniz. Instagram gibi sosyal medya platformları sattığınız ürün ve hizmet ne olursa olsun kritik pazarlama araçlarındandır. Bu tip platformlar ile iş birliği halinde olmak e-ticaret markanızın görünürlüğünü ve bilinirliğini mutlaka arttıracaktır. Instagramda pazarlama genellikle influencerlar aracılığıyla yapılmaktadır. Eğer e-ticarette büyümek istiyorsanız çevrimiçi olarak birden fazla yerde olmanız gerekmektedir.

E-ticarette para kazanmak için önerilebilecek elbette daha birçok madde bulunmaktadır. Bu yazımızda temel olarak yapılması gerekenlerden bahsetmeye çalıştık. E-ticaretin gittikçe büyüyen bir endüstri olduğunu unutmamak gerekir. Her geçen gün daha fazla kişi e-ticarette iş yapmaya yöneliyor. Eğer siz de onlardan biri olmak istiyorsanız, iyi bir araştırma sürecine girmeniz, eksileri ve artıları, katacağınız farklılıkları, ürün veya hizmetinizi en etkili olarak nasıl pazarlayacağınızı, e-ticarette pazarlamanın teknik yönlerini detaylıca araştırmalısınız.

 

 

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi