Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

En Basit Yöntemlerle ; Websitesi Nasıl Açılır?

En Basit Yöntemlerle ; Websitesi Nasıl Açılır?
En Basit Yöntemlerle ; Websitesi Nasıl Açılır?
16/02/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
1878

Posta kutuma düşen soruların başında bilgisayar veya interneti tam manasıyla kullanmasını bilmeyen birisi sıfırdan websitesi açabilir mi?  Websitesi nasıl açılır ? Genelde karşılaştığımız sorunların başında bu gelmektedir.    Yine Google ve Yandex gibi arama motorlarının sonuçlarında da yoğun bir şekilde Websitesi nasıl kurulur veya Websitesi nasıl açılır başlıklarının aratıldığını görüyoruz. Bu soruların bu kadar popüler olmasının nedeni, insanların soru ve sorunlarına cevap bulamadıkları ve varsa projelerini tamamlayamadıklarından kaynaklı olduğu kanaatindeyim. 

Yeni bir websitesi nasıl kurulur?

Mail Posta kutumu açtığımda 16/02/2020 tarihli Mehmet Korkut isimli kişinin bana yazdığı mail şuydu " Merhaba abi, sıfırdan bir websitesi kurmak istiyorum, fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bilgisayar bilgim çok fazla yok. Websitesi kurmak zor mu kolay mı hala çözemedim. Yıllardır bilgisayar kullanıyorum ama bu işlere kafam hiç basmıyor. Sınıf öğretmeniyim, insanların Matematik dersinden  faydalanabileceği ve Matematik dersini sevdirebileceğim  bir websitesi kurmak istiyorum, fakat internet websitesi nasıl açılır bilmiyorum..." 

Böyle bir soruyu cevaplandırdığım zaman eminim, bir çok kişinin aklındaki soru işaretleri de silinmiş olacaktır.  Böyle bir sorunuz varsa, Hiç vakit kaybetmeden Penta Yazılım ile Ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz. Web sitesi nasıl açılır sorusu çok geniş kapsamlı bir sorudur. Öncelikle nasıl bir websitesi kuracaksınız? Hizmet alanında mı, hobi alanında mı? Para kazanmak için mi? yoksa öylesine uğraş için mi? İşte bu sorular önemlidir. Sizlere ücretsiz website servislerini asla tavsiye etmiyoruz.   Mutlaka plan ve projelerinizi işinde ehil bol referanslı bir web yazılım firması ile paylaşın.  Bir websitesi açmak istiyorsanız, sizleri ücretsiz olarak bilgilendiriyoruz. Penta Yazılım ile ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz.  Websitesi nasıl açılır diye aratarak vakit kaybetmek yerine,  Bizimle iletişime geçerek  kendi emeğinizle kuracağınız siteden daha ekonomik ve profesyonel bir siteye sahip olabilirsiniz.

Instagram sayfama özel websitesi nasıl kurabilirim?

Bugün kuaförde tesadüfen saçlarımı kestirirken bir instagram fenomeni ile karşılaştım, onunla ayaküstü muhabbet ettik. Bana sorduğu direk soru şu, Instagram fenomenlerine özel websitesi açılabilir mi?, Tabii açılır dedim, Her konuda websitesi açabilirsin. Peki, Instagram ile entegreli websitesi nasıl açılır?  diye sordu, bende bunlar basit işlemler dedim, Gözünde büyüteceğin işler değil dedim, sonra bana Instagram sayfama ve fenomenlere özel websitesi açabilir misin? Bende kendisine tabii açabilirim fakat, bunu ücreti ile yapabileceğimi söyledim. Websitesi açmak ne kadar paraya mal olur diye sordu hemen, Bende istediğin özelliklere ve estetiğine göre değişir dedim, fakat merdiven altı bir web firması veya şahıs ile çalışırsan dolandırılma ihtimalin çok yüksek dedim, Ofisi olan bir yazıım firması, referansı olan bir yazılım firması ile çalışman seni hem zamandan, hemde kaliteden yana yüzünü güldürür dedim. Instagram fenomeni websitesi açma konusunda baya istekli, bu samimi  konuşmalarımda ona ilaç gibi gelmişti, kendisine çok uygun instagram websitesi kurmuştuk. Bunu da referanslar bölümünde yayınladık. 

Websitesi açmak ne kadar para tutar?

İşinde ehil, referansı bol, Penta Yazılım gibi yazılım firmalarında websitesi yaptırmak, sizleri hem ekonomik açıdan hemde zaman açısından yüzlerinizi güldürür. Websitesi açmak pahalı bir işlem değildir. Websitesi kurmak ile tüm işler bitmemektedir. Gerçekten bir projeniz, hobiniz ne bileyim, bir şey için site kuracaksanız, bunun temiz ve özenli kurulması için elimizden geleni yapıyoruz.  Yaptığımız her işleri de adım adım sizlere anlatıyoruz. Penta Yazılım olarak diğer firmalardan ayıran en büyük özelliğimiz, şeffaf ve iletişimin gücüne inanmış olmamızdır. Bizleri 7/24 Telefon ve mailden rahatsız edebilirsiniz.  Websitesi açmak için ödeyeceğiniz ücretler, Hosting, Domain + Yazılım sadece 3 şey için ödeme yapacaksınız. 

Bedava Websitesi Nasıl Açılır?

Bundan yaklaşık 1 hafta öncede 17 yaşında bir kardeşimiz, abi ben oyun oynuyorum, Bedava websitesi açmak istiyorum fakat nasıl açarım bilmiyorum diye bana bir soru yöneletti. Bende kendisine Bedava websitesi kurabileceği bir kaç websitesi önerdim. Çocuk çok sevindi. Sonra bugün yine karşılaştık bana domain adresini söyledi, sitesine girdim. o kadar çok içerik girmiş ki, ilk öncede "Bedava Websitesi Nasıl" Açılır konulu bir makale yazmış... İşte kendince :) Sonra diğer makaleleri okumaya devam ettim, Bedava websitesi açabileceğiniz firmalar diye bir makale yayınlamış yine burada da kendince püf noktalar paylaşmış :) Neyse asıl konuya geçelim,  Bedava Websitesi Açabilirsiniz, fakat biz önermiypruz. Google Bedava Websitesi diye kelime aratırsanız tonlarca websitesi bulabilir bu hizmetlerden faydalanbilirsiniz. 

Websitesi Nasıl Kurulur ; 3 Püf Nokta !

Bu kadar hikaye ve anılarımdan sonra, asıl konuya geçebiliriz. Websitesi Kurmak ve Ayarlarını Yapmak, kimi zaman zor kimi zaman kolay olur. Fakat eğer kendi başınıza ucuz bir websitesi kurmak istiyorsanız.

1-Domain nedir? isimli makaleleri okumalısınız. Domain websitesi açmak için şarttır. Domainleri, firmalar aracılığı ile senelik veya aylık kirayabilirsiniz. Domain demek sitezin alanismi yani ismi demek. Mesela Pentayazilim.com bir domain ismidir.

2-Hosting Nedir? Ne İşe Yarar isimli makaleleri okumalısınız.   Hosting'de kısaca domainlerinizi barındıracağınız serverdir, dosyalar burada olur, Domain'in aktifleşmesi ve internette yayın yapabilmesi için bir hostinge ihtiyacınız vardır.

3-Bedava scriptler, Bedava script dosyalarına ihtiyacınız vardır. Bu wordpress olabilir, joomla olabilir, Websitenizi nasıl bir alt yapı ile kurmak istediğiniz ile ilgidir. Joomla veya Wordpress önerebilirim. Wordpress dosyalarını, hostinginize yüklersiniz, kurulumunuzu yaparsanız, sonra ince ayarlarınızı yapıp sitenizi yayınlamaya başlarsınız. 

 

Yukarıda saydığım 3 adımı araştırarak websitesi açma konusunda başarılar elde edeceğinizi düşünüyorum. Doğrudan websitesi nasıl açılır isimli makaleleri veya videoları okuyarak, ezber ve matbu ile öğrenmeniz mümkün olmaz bu 3 püf noktaya dikkat ederseniz mükemmel bir websitesine sahip olabilirsiniz. (Bu yazı, bilgisayara ilgisi az olan arkadaşlarımın anlayabileceği şekilde yazılmıştır, hatalarım varsa affola)

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: