Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

En İyi 5 HTML Editörleri Önerileri

En İyi 5 HTML Editörleri Önerileri
En İyi 5 HTML Editörleri Önerileri
18/04/2021
0 Yorum
Esat B.
1238

En iyi 5 HTML editörleri listesi ve en iyi 5 HTML editörü hangileridir diye internet sağlayıcılarında birçok kişi tarafından tıklandığını tespit ederek en iyi 5 HTML temel editörü hakkında bilinmesi gerekenleri tüm ayrıntıları ile bu makalemizde ele aldık.

Geniş bir anlamda HTML editörün işi internet sitesi ana hatlarını oluşturmak denilebilir. Kullanılan sitenin özelliklerini arttırmak daha iyi bir deyişle fonksiyonlarını geliştirmek ve hata kontrollerini daha kolay bir şekilde yapabilmek için iyi bir HTML editörü ile çalışmak akıllıcadır. Editörlerden temel olarak beklentiler vardır. Bunları sıralamak gerekirse söz diziliminde düzen sağlanarak kod yazılması, çoğunlukla kullanılan HTML kodları ve yapıları ayarlanarak düzen sağlamaktadır. Bir metin CSS, XML veya JavaScript gibi dillere çevrilmesini de HTML editörleri devreye girmektedir. Bu editörlerin kullanılması arasında da fark bulunmaktadır. Her HTML editörü ayrı fonksiyonellikte hizmet sunabilir.

En İyi HTML Editörleri konumuzu okumadan önce mutlaka " En İyi Web Tasarım Araçları " konumuzuda okumayı ihmal etmeyin.

Bir HTML editörün bir kullanım zamanı yoktur. Yani diğer deyişle ne kadar usta olunursa olsun her zaman bir HTML editörüne ihtiyaç vardır. Eğer en iyi yaptığınız iş kod yazmaksa kesinlikle bir HTML editöründe destek alınması gerekir. Bu kod destekleri daha az özveriyle ve kodun daha uzun sürede muhafaza edilmesine destek sunar. Örnek verilmek gerekirse kod yazarken bir sembol unutulduğunda HTML editörleri uyarıda bulunuyor. Bu kadar farklı fonksiyonlara sahip olan HTML operatör şirketleri dünyada en çok kullanım olanaklarına göre sıralanmaktadır. Dünyanın en iyi 5 HTML editörleri denilince Atom, Notepad++, Sublime Text, Adobe Dreamweaver CC ve Phase5 örnek verilebilir.

Atom 

2014 yılında piyasa çıkmış olan Atom oldukça yeni ve kullanışlı bir HTML editörüdür. Dünyada oldukça ismini duyurmuş bir şirket lan GitHub topluluğu tarafından geliştirilmiştir. Ücretsiz ve her bölgeye açık olan Atom editörü oldukça kullanışlıdır. Etiket satırı bakımından son yüzyılın en iyi hack HTML editörü olarak bilindiği için bununla gurur duymaktadır. En bilinen özellikleri sıralanmak isteniliyorsa ilk sıraya Atom 81 tane yerleşik paketle birlikte gelmektedir ayrıca kullanıcılar bunlara 7500’e kadar paket genişletilebilmektedir. Farklı geliştiricilerle birlikte çalışılmak istenilirse Atom bu konuda ayrıcalık tanımaktadır. Ayrıca Teletype’i desteklemektedir. Atom kendine has pencereleri birbirinden farklı bölgelere bölebilir ve rahatlıkla yazılacak kod için karşılaştırma yapabilmektedir. Diğer bir bakımdan atom bütün işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Windows, OS X, ve Linux işletim sistemlerinde aktif olarak da bulunmaktadır.

Notepad++

Windows bazlı işletim sistemlerinde çalışabilen bir HTML editörüdür. Lnux kullanıcılarına da Wine aracılığıyla entegre desteği sunmaktadır. Atom editörü gibi Notepad++ da ücretsiz olarak elde edilebilir ve bütün hafızası GitHub’ da muhafaza edilebilmektedir. 3. kişilerin ürettiği kodları da desteklemektedir. Çok hafif ve mobil versiyonu da bulunan Notepad++ alanında usta bir şekilde ön plana çıkmaktadır. Sade, hafif ve hızlı bir ara yüze sahip olan Notepad++ kullanımı oldukça kolaydır. Aynı anda birçok kodlama diliyle çalışılabilir. Sadece Windows ile uyumlu çalışan Notepadd++ diğer işletim sistemlerini ne yazık ki desteklemiyor. Genişletebilme ve özelleştirebilme özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Sublime Text

Sydney şehrinde ortaya çıkan ve freemium kategorisinde değerlendirilen Sublime Text editörü oldukça kullanışlı ve çok fonksiyonel bir HTML editörüdür. Freemium Sublime kullanımı ve alımı ücretsizdir fakat kullanım için lisans istemektedir. Seçilen birden fazla yeri aynı ayna düzenleme fırsatı sunmaktadır. Geliştiricilerin kullanması için birçok işletim sitemine uygun olan Sublime, herhangi bir notepad ya da bilgisayarda kullanılabilmek için bir lisans yeterli görmektedir. Yapısı içerisinde yer alan özellikler sayesinde tek bir tık tuşu ile dosya açıp kapatabilir ve satır kelime araştırması yapabilir.

Adobe Dreamweaver CC

Adobe Inc tarafından geliştirilen ve alanın en iyisi olarak gösterilen Adobe Dreamweaver CC çok güçlü ve üstün özelliklere sahip bir HTML editörüdür. Adobe’i profesyonel olarak kodlayabilmek için çeşitli destek ve eklentiler sunmaktadır. Herhangi bir büyük kodlama sistemi ile istediğiniz her konuda kod desteği verir. Creative cloud kütüphaneleri sayesinde premium paket özelliği vardır. Bu özelliklerin içerisinde renkler, kelimeler ve grafiklere yer vermektedir.

Phase5

1998 yılından kurulan ve sürekli geliştirilen bir editör olan Phase5, alanında en çok tercih edilen ve ilgi duyulan bir HTML editörüdür. Özellikleri bazında proje yönetimi, etiket tamamlama, bütünleşmiş bir resim görüntüleyici, sözdizimi hata ayıklayıcı, özel karakterler için destek, girinti yardımı, arama ve değiştirme ve özelleştirilebilir menüler-şablonlar yer almaktadır.  Javascript, HTML, VBScript, Java ve Pearl gibi oldukça yaygın olan evrensel diller ile uyumlu çalışmaktadır. Aynı anda birçok fonksiyonu bir arada gerçekleştirebilmektedir. Bu makalemizde sizlere dünyada kullanılan en iyi 5 HTML editörünün tüm ayrıntılarından bahsettik.

En iyi html editörlerini kullanarak profesyonel web siteleri oluşturmak çok daha kolay olacaktır. Hatta sizlere tavsiyemiz " Profesyonel Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler " konulu yazımızı okumanızdır. Bu yazımız ile bu editörleri en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinize ilişkin fikirler edinebilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: