Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Gmail Hesabı Nasıl Silinir ? Komple Kurtulun!

Gmail Hesabı Nasıl Silinir ? Komple Kurtulun!
Gmail Hesabı Nasıl Silinir ? Komple Kurtulun!
23/12/2020
0 Yorum
Kader P.
1787

Gmail, bir arama motoru olan google’ın mail uygulamasıdır. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı bilinen bu uygulamanın hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşmasının temel nedeni, sağladığı kullanım kolaylığıdır. Kullanım kolaylığına ek, söz konusu uygulamanın iş hayatında bir katma değer yarattığını söylemek de mümkündür. Ancak bu avantajlara rağmen, Gmail hesap silme talebinde bulunan kişiler de yok değildir.

Gmail kalıcı hesap silme işleminin bu denli tercih ediliyor olmasının sebebi, söz konusu hesabın hayatın her alanına müdahil olmuş olmasıdır. Banka hesaplarından e-Devlet işlemlerine, bunlardan sosyal medya hesaplarına kadar her alanda gmail adresleri yer almaktadır. Bu da bahsi geçen gmail adreslerinde herhangi bir sorun meydana çıkması durumunda, beraberinde çok daha büyük sorunların ortaya çıkabileceği sonucunu doğurmaktadır. Bu sebeple hesapları başkalarının eline geçen, ya da hesaplarının güvenilirliğinden artık emin olmayan kişilerin “Gmail kalıcı hesap silme işlemi nasıl yapılır?” sorusunun cevabını aramaları mümkündür. Sorunun cevabı ise aşağıda yer aldığı gibidir.

Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Gmail hesap silme işleminin detaylarına ve adımlarına geçmeden önce, söz konusu işlem sonuçları ile ilgili dile getirilmesi gereken bazı detayların olduğu bilinmelidir. Öncelikle, silinen bir gmail adresinin yenisinin tekrar alınması mümkün değildir. Aklınızda mail adresinizi silip bir süre sonra yeniden oluşturma düşüncesi varsa eğer, bunun mümkün olmadığını bilmenizde fayda vardır. Buna ek, gmail kalıcı hesap silme işlemi sonrasında, var olan maillerin tekrar geri getirilmesi mümkün değildir. sizler için önemli olan bir mailiniz varsa, mail içerisinde bulunan bilgileri bir yere not almanızda fayda vardır. Bilgilendirme yapıldıktan sonra adım adım izlenmesi gereken gmail hesap silme işlemi detayları aşağıda verildiği gibidir.

Adım Adım Gmail Kalıcı Hesap Silme

  1. İlk olarak oturum açın,
  2. Oturum açtıktan sonra hesap tercihleri alanına gidin,
  3. “hesabınızı ve hizmetlerinizi silin” yazan yere tıklayın,
  4. Açılan sayfanın sağ tarafında yer alan “ürünleri sil” alanına tıklayın. Bu alana tıkladıktan sonra Google’ın yeniden oturum açmanızı istemesi muhtemeldir. İstemediği durumlarda ise işleminize devam etmeniz mümkündür.
  5. Ürünleri sil alanına geldikten sonra Gmail yazan yere tıklayın.
  6. Gmail’i sil butonuna tıkladıktan sonra, Google karşınıza uzun bir metin çıkartacak. Bu metnin içeriğinde ise, hesap silme işleminizden sonra iletilerinizin bir daha gelmeyecek olması, gmail ile bağlantılarınızın bulunduğu diğer hesaplarda aksaklıklar meydana gelebileceği gibi uyarılar yer alır. Aksaklık yaşanabilecek hesaplara, banka ya da sosyal medya hesapları örnek verilebilir.
  7. Verilen adımları izleyip silme işleminizi tamamladığınız an, posta kutunuz kapanır ve içeriği silinir. 2 iş günü içerisinde ise, mail adresine olan erişim doğrudan biter.
  8. Silme işleminin tamamlanmış olması için, tıklanması gereken son bir buton vardır. Bu butonda ise “Evet, kullanıcı@gmail.com” adresimi kalıcı bir şekilde silmek ve bu adresin Google hesabım ile ilişiğini kesmek istiyorum” yazısı yer almaktadır.

Yukarıda verilmiş olunan işlemlerden de anlaşılacağı Gmail kalıcı hesap silme ya da Gmail hesap silme işlemi, zahmetli ya da uzun süren bir işlem değildir. İşin uzun süren yönü şudur; gmail adresleri birden fazla uygulama ve hesap ile ilişkilendirilmiştir. Özellikle yoğun bir şekilde ve uzun süredir kullanılıyor olan hesapların, diğer uygulama ve hesaplar ile ilişiğinin kesilmesi oldukça uzun sürmekte ve bu bağlamda zaman almaktadır. Bu sebeple önce hesap ilişiğinin kesilip sonra hesap silme işleminin yapılmasına fayda vardır.

Yazıya Puan Ver
5 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: gmail hesap-silme