Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

İnternetten Kıyafet ve Ayakkabı Satışı Nasıl Yapılır?

İnternetten Kıyafet ve Ayakkabı Satışı Nasıl Yapılır?
İnternetten Kıyafet ve Ayakkabı Satışı Nasıl Yapılır?
22/08/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
3021

İnternetden ayakkabılarınızı kolaylıkla satmak için neler yapabilirsiniz, bunları tek tek açıkladık. Yine elinde kıyafet olup satamayanlar için internetten kıyafet nasıl satılır konusuna deyindik. Aslında bu konu sadece ayakkabı ve kıyafet internetten nasıl satılır ile ilgili değil! Tüm ürünlerinizi bu yöntemlerle satabilirsiniz... 

E-Ticaret Siteniz Olmalı

Öncelikle bir satış sitesi yani e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için hazır e-ticaret paketleri, açık kaynak yazılımlar, ajans ya da bir freelancer ile çalışabilirsiniz.

e-Ticaret konusunda kafanızda cevaplandıramadığınız konular varsa, Penta Yazılım ile çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. 

Hazır e-ticaret paketleri tercih ettiğinizde herhangi bir yazılım bilgisine ihtiyaç duymazsınız. Çalıştığınız yazılım şirketi size kullanıma hazır bir e-ticaret sitesi sunar. Ayrıca herhangi bir sorun yaşadığınızda ya da bilgi almak istediğinizde yazılım şirketiniz ile iletişime geçerek hızlı ve kolay şekilde çözüm alabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz, ileriye dönük bir e-ticaret düşünüyorsanız mutlaka bol referansı olan bir Web Yazılım firması ile çalışmanızdır. 

e-Ticaret konusunda Penta Yazılım'a güvenebilirsiniz.! Modern çağın koşullarına uygun e-Ticaret Paketlerimiz hakkında ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Açık kaynak yazılımlarını tercih etmek için kodlama bilgisine ve e-ticaret sitesi kurma tecrübesine sahip olmanız gerekmektedir. Başlangıçta açık kaynak yazılımları üzerinden bir site kurduğunuzda ücretsiz olarak kurulduğunu düşüneceksiniz. Arka planda sizi bekleyen birçok ek masraf olacaktır. Ayrıca kodlama bilgisine sahip değilseniz altyapı sorunlarıyla da baş başa kalabilirsiniz. SSL kurulumu ve ücretleri, kargo anlaşmaları, banka ve sanal POS anlaşmalarını da kendiniz yapmak zorunda kalacaksınız.

Bir ajans ya da freelancer ile çalışarak da e-ticaret sitesi kurdurabilirsiniz. İsteklerinizi ilettiğinizde size uygun bir e-ticaret sitesi sunacaklardır. Anlaşma yapılacağı sırada daha sonra destek alabileceğinizden emin olmalısınız. Herhangi bir sorun karşısında karşınızda muhatap olacak kimsenin bulunmaması sorunlara yok açabilir.

e-Ticaret sitesi konusunda bu bilgiler size yetersiz geldiyse Online Satış ve Online Alışveriş Sitesi Kurma konumuzu okuyabilirsiniz.

İnternetten kıyafet nasıl satarım diye hala araştırıyorsanız, facebook, instagram veya e-ticaret derdiniz derman olur! İnternetten ayakkabı satışı da aynı konu için geçerlidir.

Gerekli Belgeleri Hazırlamalısınız

Sanal POS anlaşması yapmak, kargo şirketlerinden indirimli olarak yararlanmak, şirket hesabına sahip olmak ve Ticaret Odası kayıtları için bir şirkete sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için Limited ve Anonim şirketler oldukça sermaye isteyen bir iştir. En basit yoldan şahıs şirketi kurabilirsiniz. Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? konumuz sizin için fayda sağlayacaktır. 

Şirket bilgilerinin bulunduğu evraklarla birlikte Ticaret Odası kaydınız bulunmalıdır. Bankalardan Sanal POS alabilmek için de sitenizde SSL sertifikasına ihtiyaç duyacaksınız.

KIYAFET VE AYAKKABI SATIŞI YAPMAK İÇİN NEDEN ONLİNE MAĞAZA AÇILMALIDIR?

  • Daha çok kişiye ulaşma

Kıyafet ve ayakkabı satışı yapmak için online bir mağaza açtığınızda daha çok kişiye daha kısa sürede ulaşma imkanınıza kavuşursunuz. İşlerinizi ilerlettiğinizde online sitenizde milyonlarca kişiyi ağırlayabilirsiniz. Bu durumda da satışlarınız artacak ve güzel bir gelir elde edeceksiniz. Fiziki bir mağazanın aksine Türkiye’nin her yerine satış yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda yurtdışı pazarına da açılma imkanı elde edersiniz.

  • 7/24 satış imkanı

E-ticaret sitesi, siz uyurken bile açık olan ve satış yapabileceğiniz bir platformdur. Müşterilerinize her gün her saat açık olan bir mağaza sunduğunuzda satışlarınız da aynı derecede artacaktır. Kıyafet ve ayakkabı satışı yaptığınız online mağazanızda satışlar daima devam edecektir.

  • Kendi markanızı yaratma

E-ticaret sitesi kurup satışlara başladığınız andan itibaren siz bir şirketsiniz. Bundan sonrası sizin elinizde. İşlerinizi büyüterek marka olma yolunda adım atabilirsiniz. Özellikle konu kıyafet ve ayakkabı olunca bu durum biraz daha kolay hale gelmektedir. Örneğin bir beyaz eşya satıyor olsaydınız marka oluşturmanız yıllarınızı alabilirdi. Ancak insanların online kıyafet ve ayakkabı alışverişine zaman ve bütçe ayırdığı bu dönemlerde marka yaratmanız çok uzun sürmeyecektir.

  • Dijital pazarlama

Markanızı oluşturduktan sonra dijital pazarlama çalışmalarından yüksek oranda geri dönüş alırsınız. Reklam ve pazarlama çalışmalarında markanızı tanıtmak e-ticaret siteniz için iyi bir adım olacaktır.

  • Dilediğiniz gibi fiyat belirleme

Fiziki bir mağazanın aylık maliyeti online mağazaya göre çok daha fazladır. Dükkan kirası, faturalar, personel masrafları, yeme içme gibi aylık sabit olan birçok ödeme bulunmaktadır. Ürünlerinizin fiyatlarını da bu ölçekte belirlemek zorunda kalırsınız. Kampanya veya indirim yapmak sizin için zor olacaktır. Ancak online mağazaya sahip olduğunuzda bu masraflarınız azalacağı için kar oranınız artar. Ayrıca dilediğiniz gibi indirim günleri veya kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Bu sayede de satışlarınız artacaktır. Bir ürünün fiyatını X TL’den satmaktansa indirim başlığı altında bir lira bile daha az fiyattan satmak her zaman daha çok kazandırır.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: