Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Marka Tescili

Firmamızın işinde uzman kadrosuyla ve titizlikle hazırladıkları belgelerle yapılan başvurular, kişisel olarak yaptığınız başvurulardan daha iyi sonuç vermektedir. Reddedilen tescil başvurularınız hem zaman kaybına hem de maddi kayıplara neden olmaktadır. Bu yüzden tescil işlemlerinde bizi tercih etmeniz, yararınıza olacaktır. Profesyonelce hazırlanan belgeler, başvuru sürecinde tecrübeli ekiple tescil edilmeme riskinizi azaltın. Marka tescili konusundaki kafanızdaki bazı soruların cevaplarını aşağıdaki yazılarımızda bulabilirisiniz.

Marka Tescili

Marka Tescili Nedir?

Marka tescili, işletmelerin markalarını üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasını önlemek için yapılan kanunun hükümlerinde o markanın gerçek sahibinin belirlenmesidir. Bir fikir veya markanın oluşumunda ilk adımı siz atığınızda tescil işlemini gerçekleştirmediyseniz, bu fikir ya da marka başka kişiler tarafından sizin elinizden alınabilir. Ayrıca başvuru aşamasında TÜRKPATENT tarafından incelenmiş ve onaylanmış bir marka hem resmî kurumlarca hem de toplum önünde güven kazanır. Tescil edilmiş markanız, artık üçüncü şahıslar tarafından haksız kazanç yolu ile suiistimal edilemez. Bu konuda elinizde resmî belge olduğu için gerekli mercilere başvurarak yaptırımlar uyuglayabilirsiniz. Markanızı tescil ettirmeniz haksız kazanç olaylarının önüne geçmekle beraber, sizin adınıza haksız kazanç elde ediyor iddialarını da asılsız bırakır.

Marka Tescili

Marka Tescili Nasıl Yapılır, İşlemler Nelerdir?

Marka tescili işlemi işinde profesyonel ve tecrübeli ekiplerce hazırlanmış belgelerle yapılmalıdır. Ön araştırması ve değerlendirilmesi iyi analiz edilmemiş marka tescili başvuruları, aylar sonra TÜRKPATENT tarafından reddedilebilir. Bu durum marka sahiplerini sıkıntılı durumlara sokabilir. Hem zaman hem de maddi açıdan kayıplar yaşanması firmaların istemediği durumlardandır. Bu sebeple tescil işlemlerinin kişiler tarafından değil işinde uzman ekipler tarafından yapılması daha uygundur.Başvurular da çalıştığınız ekip evrak işlerini halledip başvuru sürecini başlattıktan sonra, marka tescili için incelemeler başlar. Tescili kabul edilen markalar iki ay süresince üçüncü şahısların görüşünde Resmi Marka Bülteninde yayımlanır. Yayın süresi boyunca herhangi bir itiraz gelmemesi durumunda marka tescili kabul edilir ve Marka Tescil Belgesi düzenlenir. Bu şekilde marka koruma altına alınmış olur.

Marka Tescili

Marka Tescili Kaç Yıl Geçerlidir?

Tescil edilen markanın 10 yıl boyunca geçerliliği devam etmektedir. Bu süre bitimine yakın tescilin yenilenmesiyle marka tescili süresiz devam edebilmektedir. Yenileme işlemi tescil süresinin bitimine 6 ay kala tekrar edilmelidir. Bu süreyi aşan markalar ek ücret ödeme durumda kalabilirler.

Marka Tescili

Yurtdışı Marka Tescil İşlemleri

Markaların tescil hükümleri yalnızca bulundukları ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Bu sebeple tüm dünyayı kapsayan bir tescil sistemi bulunmuyor. Tescil başvurusunda bulunmak istediğiniz ülkelere bireysel başvuru yapabilirsiniz. Bunların dışında Türkiye’nin yararlandığı 3 adet toplu tescil sistemi bulunmakta. Madrid Protokolü toplam 93 ülkede geçerliliği bulunan marka koruma antlaşmasıdır. Antlaşmada yer alan ülkeleri araştırmalarınız sonucunda tespit edebilirsiniz. Bu tescil işleminde de markalar 10 yıl boyunca koruma altına alınmaktadır.