Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Para Kazandıran Blog Konuları

Para Kazandıran Blog Konuları
Para Kazandıran Blog Konuları
04/08/2020
0 Yorum
Hilal D.
3127

Blog açmak ilk popüler olduğu dönemlerde kişilerin hobi olarak kullandığı bir ortamdı. Ancak son dönemlerde blog yazarlığı bir meslek durumuna geldi. Hal böyle olunca da yazarlar hangi konu başlıklarından daha çok gelir elde edebileceklerini araştırmaya başladı. Blog konusu, blogdan gelir elde etmede en üst sıralarda yer alıyor. Öncelikle blog açarak nasıl gelir elde edilebileceğine bir bakalım. Bu arada Blog açarak günde 100-500 TL arası kazanmak oldukça kolay! 

Penta Yazılım olarak, kişisel blog açanları destekliyoruz! İster kadın üzerine ister seyahat üzerine veya futbol, oyun, magazin üzerine bir blog açmak istiyorsanız mutlaka SEO yardımı ve hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz! 

SEO ve Web Site konusunda ücretsiz olarak PENTA YAZILIM ile iletişime geçmekten çekinmeyin! 

Blog Yazarak Gelir Elde Etme Yolları

  • Elinizde bir ürün varsa bu ürün hakkında yazılar yazıp onu satabilirsiniz. Bu direk kazanç yöntemlerinden birisidir. Elinizde ürün yoksa tedarikçiler ile anlaşıp komisyon yolu ile blog sayfanızda bu ürünleri pazarlayabilirsiniz.
  • Blogdan para kazanmanın ikinci yolu ise sıkı bir takipçi kitlesi oluşturmaktır. Bu uzun zamanlar alan bir seçenektir. Bir blog sayfası oluşturacaksınız ve sizin yazılarınızı seven bir kitle oluşacak. Aynı kitle Instagram adresinize de taşınacak. Böylelikle hem Instagram üzerinden reklamlar alacaksınız hem de blog sayfanız üzerinden konuyla alakalı reklamlar almaya başlayacaksınız. Ancak belirttiğimiz gibi bu seviyeye gelmek için sabır çok önemlidir.
  • Google Adsense aracılığı ile reklam alıp para kazanma yöntemi ise üçüncü seçenektir. Birçok kişi bunu tercih etmektedir. Site trafiğinizi arttırıp Adsense tarafından sevilen blog konuları seçtiğinizde de gelir elde etmiş olursunuz.

Blog Açarak Para kazanmak istiyorsanız ve nereden başlıyacağınızı bilmiyorsanız website nasıl açılır?  konumuzu incelemenizde fayda var! 

Para Kazanabileceğiniz Blog Konuları

  • Estetik, Moda, Güzellik, Kişisel Bakım Blogları

Kadınlar başta olmak üzere herkes kişisel bakımı hakkında bilgi sahibi olmak ve eksiklerini gidermek ister. Örneğin; sivilcelerden nasıl kurutulabilirim, saçlarım nasıl daha hızlı uzar gibi konularda her zaman tavsiye almak isteriz. Bu nedenle Google’a bu soruları sıklıkla aratıp birçok yöntem denemekten kaçınmıyoruz. Makyaj ile ilgili olan bloglar da çok ilgi çekmektedir. Yeni makyaj trendlerini takip etmek veya yeni bir ürünü tanıtmak kullanıcılar tarafından büyük ilgi görecektir.

Estetik de güzellik kategorisine girmektedir. Burnunu yaptırmak isteyen bir kişi doktor doktor dolaşmak yerine ilk önce internet üzerinden bilgi sahibi olmak ister. Bu nedenle deneyimlerin paylaşılması çok önemlidir.

Moda üzerine yapılan her şey büyük ilgi görmektedir. Televizyon programlarından Youtube videolarına kadar birçok alanda moda üzerine bilgi bulunmaktadır. Elbise kombinleri, marka trendleri, takı modelleri, kadın giyim moda bloğu gibi konularda blog yazarlığı yapabilirsiniz.

Şimdi tüm bu konular üzerinden nasıl para kazanılacağına gelelim. Bu konular potansiyel reklam gelirleridir. Estetik alanında yazdığınızda birçok estetik kliniği tarafından reklam alabilirsiniz. Moda, güzellik, kişisel bakım konularında da eğer sitenizin trafiği hatırı sayılır seviyede ise markalar tarafından reklam vermek için büyük ilgi göreceksiniz. Üstelik bu reklam vermek isteyen markaların kategori yelpazesi oldukça geniştir. Giyim, makyaj, parfüm ve akıllara gelebilecek birçok alan üzerine marka ile anlaşabilirsiniz.

  • Ekonomi, Finans, Yatırım, Borsa Blogları

Günümüzde çevrimiçi reklamcılığı en aktif şekilde kullanan şirketler finans sektöründen çıkıyor. Bu şirketler başta blog siteleri olmak üzere birçok siteye reklam veriyor. Ayrıca bu alanda konular üzerine yazarlık yapıldığında reklama tıklanma olasılığı da artıyor. Büyük olasılıkla yatırım yapmak isteyen kişiler blog sayfanıza uğrayacaktır. Bu kişilerin aradığı da nereye yatırım yapacaklarına karar vermek oluyor. Bu nedenle reklama tıklanma olasılığı da artıyor. Ekonomi, finans, yatırım veya borsa üzerine bir blog açtığınızda reklam geliriniz epey artacaktır.

  • Müzik, Oyun, Film Blogları

Son dönemlerde bilgisayar ve oyunlara olan ilgi en yüksek dönemini yaşıyor. Bu nedenle birçok kişi oyun kurma, film sitesi yapma gibi yollara başvuruyor. Aralarındaki rekabet arttığı için bu kişiler en çok bütçeyi reklam verme konusuna harcıyorlar. Oyunları sürekli takip eden bir kitle olduğundan dolayı bu reklamların tıklanma sayıları yüksek oluyor. Sadece reklam olarak değil kendi oyunları üzerine bir inceleme yazısı yazdırmak için de büyük bir bütçe ayırıyorlar. Blog açarak para kazanmak müzik oyun ve film blogları ile de başarılabilir! 

  • Teknoloji Blogları

Teknoloji, son dönemde çok ilgi görmesinden dolayı üzerine birçok web sitesi açılmış durumdadır. Teknoloji uzun dönem boyunca ilgisini üzerinden atacak bir alan olmadığından dolayı kaliteli blog sayfaları her zaman ön planda olacaklardır. Yazılım şirketi, cihaz üreticileri, mobil uygulama geliştiricileri gibi farklı şirketlerden reklam almanız mümkündür. Ayrıca teknoloji sınırsız konu başlığı sunduğundan dolayı bugün ne yazacağım derdinden de büyük ölçüde kurtulmuş olursunuz.

  • Sağlıklı Yaşam, Beslenme Blogları

Kilo alma, kilo verme gibi konular günümüzde çok dikkat çeken konulardan biridir. Beslenme üzerine bilgi sahibi iseniz bu alanda blog sayfası açıp detoks tarifleri veya hangi spor hareketinin hangi bölgeye iyi geleceğini paylaşabilirsiniz. Özellikle kadınlar tarafından çok ilgi görecek ve başarı elde edilirse site trafiği için kemik bir kitle oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Reklamları ise ilaç firmalarından fitness salonlarına kadar birçok kişiden reklam alabilirsiniz. Sağlıklı Yaşam ve Kadın üzerine açılan bloglarda belkide zirvede size blog açarak para kazandıracak konuların başında geliyor! 

En çok gelir elde edebileceğiniz blog konularını sizinle paylaştık. Ancak, unutmamanız gereken birkaç nokta var. Öncelikle, konunuz her ne olursa olsun baştan savma içerik üretip para kazanmayı bekleyemezsiniz. Özellikle rekabetin giderek arttığı bu dönemde profesyonelliğinizi ön planda tutmalısınız. Bir diğer önemli konu ise yalnızca bahsettiğimiz konular para kazandırmaz. Hangi alanda yazarsanız yazın en iyisi olduğunuzda mutlaka gelir elde edersiniz.

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: