Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Profesyonel Web Tasarım Hizmetinin Bilinmeyen 8 Yönü

Profesyonel Web Tasarım Hizmetinin Bilinmeyen 8 Yönü
Profesyonel Web Tasarım Hizmetinin Bilinmeyen 8 Yönü
15/10/2021
0 Yorum
Banu Horoz
758

Web tasarım kısaca internette yer alan bilgileri kullanıcıya ulaştıran profesyonel bir çalışma türüdür. Profesyonel web tasarım hizmeti ile ürünlerinizi kullanıcılarınıza çok kolay ve başarılı bir şekilde ulaştırmanız mümkündür.

Yapılan araştırmalara göre web tasarımının işletmelerin kullanıcılar üzerindeki güvenirliliğine etkisi %48 değerine sahiptir. Bu oldukça önemli bir rakamdır.  Bir kullanıcı web sitesine girdiği anda ise bu site hakkında fikir sahibi olması için geçen süre yalnızca 0.05 saniyedir. Bu yüzden oldukça kısa bir sürede web sitenizin kullanıcıları etkilemesi gerekir.

Bu gibi değerlere baktığımızda web tasarım şeklinin işletmeler için büyük bir önem taşıdığını söyleyebiliriz. Yazımıza göz atarak profesyonel web tasarım hizmeti hakkında bilinmeyenleri öğrenebilirsiniz.

1.     Web Ara Yüz Tasarımı Nasıl Olmalı?

Uygun bir web site tasarımı seçmek göründüğü kadar kolay değildir. Profesyonel web tasarımı hizmeti için css ve html gibi yazılım dilleri ile kodlanmış uygun bir site tercih edilmelidir. Bu özelliklere sahip olan bir web sitesi tüm tarayıcılara uyumludur ve çalışırken sorun çıkarmaz.

İnternet Explorer, Chrome, Safari Opera vb. tarayıcılarda düzgün çalışması için mutlaka kodlanmış bir web teması seçilmelidir.

Hazır web siteleri her ihtiyacı öne çıkarmayabilir. Bu sebeple web tasarım için uzman birisinden yardım alarak konsept tasarımlar hazırlatabilirsiniz. Görselliğin kaliteli olması ve sitenin kullanıcı dostu özelliklere sahip olmasına öncelik verilmelidir.

2.     Sınırsız Sayfa Oluşturabilmesi Yetkisi

Profesyonel web tasarımı hizmeti ile kavuşabileceğiniz özelliklerden birisi de sınırsız sayfa oluşturabilme yetkisidir. İyi bir web sitesi ile istediğiniz sayıda sayfa oluşturabilir ve içerik üretebilirsiniz.

Web sitesi tasarım ve içeriğinde içeriklerin sade olması ise çok önemlidir. Çok sayıda içerik ve sayfa başlangıçta siteyi kullanacak olan kullanıcıya karmaşık gelebilir. Bu durumu önlemek için az sayfa ve içeriğe sahip bir web sitesi kurmakla işe başlayabilirsiniz.

Sınırsız sayfa fikrinin iyi yanı ise işletmenizle ilgili her şeyi kullanıcınıza sunabilmenizdir. Web sitenizin sade ama yeterli zenginliğe sahip bir site olmasına mutlaka önem vermelisiniz. Bu şekilde işletmenizin web sitesini öne çıkarabilir, internet trafiğini web siteniz üzerinden yönlendirebilirsiniz. Profesyonel web tasarımı hizmeti ile kullanıcılarınıza iyi bir deneyim yaşatmak tamamen sizin elinizde olduğunu unutmayın.

3.     Zengin Video ve Fotoğraf Galerisi

Kullanıcılar tarafından tercih edilen web siteler ile ilgili bilinmesi gereken diğer yön ise zengin bir fotoğraf ve video galerisine sahip olmasıdır. Sizler de web sitenizi çeşitli fotoğraf ve videolar ile çok daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Seçilecek olan fotoğraf ve video galerisinin ise düzeni ve kalitesi çok önemlidir. Fotoğrafların mutlaka yüksek çözünürlüğe sahip olması gerekmektedir. Videolarınızın da aynı şekilde yüksek kaliteye sahip görüntülerden oluşması gerekmektedir.

Bu video ve fotoğrafları web sitenizde yayınladıktan sonra sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz. Profesyonel web tasarım hizmeti ile her alanda destek alabilir, kaliteli bir galerinin sahibi olabilirsiniz. Bu web siteniz için oldukça itibarlı bir tasarım şekli olacaktır.

4.     Üye ve Blok Modülü Özelliği

İyi bir web sitesinin özellikleri arasında üye ve blok modülü özelliği de yer alır. Blok modülünü kullanarak web sitenizin her bir sayfasını özelleştirebilirsiniz. Bu sayede ana sayfa ve iç sayfalarınız düzenleyerek zengin bir içerik yapısı ortaya çıkarabilirsiniz.

Web tasarım için öncelikle dikkat etmeniz gereken şey bilgiyi kullanıcıya en kısa sürede aktarmak olmalıdır. Bu nedenle ana sayfada özet bir içerik sunarken ara sayfalarda ise detay vererek kullanıcıyı bilgiye pratik biçimde ulaştırabilirsiniz.

Çok fazla bilginin ana sayfada yer aldığı bir web siteniz var ise profesyonel web tasarım hizmeti alarak yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Özellikle tasarım alanında güvendiğiniz, alanında uzman kişilerden yardım almanız çok önemlidir.

5.     Haberler ve Anket Modül Özelliği

Başarılı ve dikkat çekici bir web sitesinin birçok farklı özelliği bulunur. Bu özelliklere dikkat etmeden çok tıklanan bir web sitesine sahip olmanız mümkün değildir. İyi bir web sitesi ise işletmenizi en iyi tanıtacak araç olacaktır.

Haberler ve anket modülü özelliği de web sitelerinde mutlaka olması gereken unsurlardır. Web sitenizin bir bölümünde mutlaka haberlere yer verebilirsiniz. Bu haberlerin işletmenizin sektörü ile ilgili olması da çok önemlidir.

Haberler bölümünün yanı sıra blog sayfanız olması da çok önemli diğer detaydır. Burada kendi yazdığınız makalelere yer vererek sayfanızı zenginleştirebilirsiniz.

Haberler modülünün etkisi kadar anket modülü de çok önemlidir. Profesyonel web tasarım hizmeti alarak haberler ve anket modüllerini en iyi şekilde web sitenize entegre edebilirsiniz. Kolay biçimde hazırlayacağınız anketleri web sitenizde yayınlayarak kullanıcılarınızın genel düşüncelerinizi öğrenebilirsiniz.

Kullanıcılarınızın düşüncelerini anketler ile öğrenerek siteniz için en uygun olan stratejiyi kurabilirsiniz. Bu aynı zamanda size web sitenizi geliştirebilmek için de fırsatlar ve öngörüler yaratacaktır. Başarılı olmak için sitenize gelen kullanıcıları mutlaka iyi tanımalısınız. Anket modülü de bunu sağlamak için en kolay yollardan birisidir.

6.     Reklam Yönetimi ve Dosya Yönetimi Nedir?

Reklam yönetiminin diğer ismi ise banner modülüdür. Bu alanda yaratacağınız tasarımlar sitenizin en ilgi çeken ve öne çıkan kısmı olacaktır. Bu nedenle burada iyi bir tasarımcı ile çalışmanız çok önemlidir.

Web siteniz için özel olarak hazırlattığınız bannerları bu kısımda sitenize rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Bannerlar web sitelerinin giriş kısmında yer alır. Bu nedenle sitenize giren kullanıcının ilk karşısına çıkacak alan burasıdır.

Kullanacağınız bannerların tasarımın çok güçlü ve kesinlikle net olması gereklidir. Burada yer alacak mesaj kısmında hedef kitlenize hitap etmelisiniz. Buraya uygun bir slogan ve metin için mutlaka profesyonel web tasarım hizmeti almanız gerekmektedir.

Dosya yönetiminde dikkat etmeniz gereken nokta ise belge ve dokümanları nasıl yayınlayacağınız konusudur. Burada yer alan dokümanlara indirme özelliği ekleyerek kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. Belgelerinizi PDF olarak rahatlıkla paylaşıma açabilir ya da sadece online okuma seçeneği ekleyebilirsiniz.

7.     SEO Optimizasyon Özelliği

Web sitenizde dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan birisi de SEO optimizasyon özelliğinin olmasıdır. Başarılı bir SEO optimizasyonu ile sitenizi arama motorlarında en üst sıraya yükseltebilirsiniz.

Günümüzde web tasarım alanında en çok görülen zorluklardan birisi sitenin arama motorunda alt seviyelerde kalmasıdır. Bunun için sitede yer alan tüm yazıların mutlaka SEO uyumlu olması gerekmektedir. Bu sayede siteniz kendi alanında yapılan aramalarda en üst kısımda gözükerek kullanıcıyı direk sitenize yönlendirir.

Profesyonel web tasarım hizmeti ile SEO alanında da destek alacağınızı unutmamalısınız.

8.     Site Haritası Nasıl Olmalı?

Site haritası da çok önemlidir. Sitenizin arama motorunda öne çıkmasında site haritası büyük rol oynamaktadır.

Bununla birlikte web sitenizde mutlaka talep formu ve iletişim bilgileri de yer almalıdır. Bu alan genellikle sitelerin alt kısmında yer alır. Buraya kullanıcıların size ulaşabileceği bir telefon numarası ve mail adresi mutlaka eklemelisiniz.

Sosyal medya hesaplarınızın da sitenizde yer alması gereklidir. İletişim bilgilerinin eksik olması kullanıcılarınız aklında çeşitli soru işaretleri yaratabilir. Profesyonel web tasarım hizmeti alarak siteniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm özellikleri elde edebilirsiniz. Web sitenizin işletmenizin en önemli aracı olacağını ve önem verilmesi gerektiğini aklınızda bulundurmalısınız.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: