Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Reklam Tasarımı

Reklam Tasarımı

Tasarıma mı ihtiyacınız var?


Penta Yazılım olarak afiş ilan ve diğer baskı çalışmalarınız da profesyonel işler çıkartmak için hazırız.


Afiş ve İlan tasarımlarında özgün olmak ve hedeflenen kitlenin ihtiyaçlarını giderecek bir çalışma oluşturabilmenin yanı sıra, yapılan tasarımın kullanılacağı mecraya göre optimize edilmesi ayrı bir tecrübe ve bakış açısı gerektirmektedir.


Afiş ve İlan tasarımlarında özgün olmak ve hedeflenen kitlenin ihtiyaçlarını giderecek bir çalışma oluşturabilmenin yanı sıra, yapılan tasarımın kullanılacağı mecraya göre optimize edilmesi ayrı bir tecrübe ve bakış açısı gerektirmektedir.

Sektör Analizi ve Psikolojik Olarak Araştırmaları Yapıyoruz

Firmanızın analizini yapıyor ve hedeflerini inceliyoruz.

Tasarımı yapılacak mecraların ve materyallerin belirliyoruz

İlgili ürünlerin sunumunu yapıyor ve onay sürecini bekliyoruz

Tüm materyallerin farklı platformlarda teslimini yaparak gerçekleştiriyoruz.

Reklam Tasarımı

Reklam tasarımı günümüzde endüstrilerin ve işletmelerin önem vermesi gereken önemli hususlardan birisidir. Halkla ilişkiler, reklam, pazarlama ve satış konularında ilerleme kaydetmek isteyen işletmeler reklam stratejileri üreterek hedef kitlelerini etkilemektedir. Günümüz normlarını bilen, dünyada olup bitenlerden haberdar kişiler, reklam yönetiminde oldukça etkili olmaktadır. Nitelikli kişilerin elinden çıkan reklam tasarımları genelde başarılı olmaktadır. Reklam tasarımı ve iletişimi nedir sorusu da bu alanı tercih edeceklerin kafasındaki önemli sorudur.

Reklam tasarımı ile başlayan sürecin temelinde, küreselleşmeyle birlikte şirketlerin hedef kitlelerini ikna etmesi gerekliliği vardır. Halkla ilişkilerin kurulması, şirket imajı ve şirketlerin bu imajı markalaştırma yolunda ilerletmesini de beraberinde getirmiştir. Şirket imajına katkı sunan reklamcılık, önemli ölçüde şirketlerin ivmelenmesini sağlamıştır. Reklam harcamaları ve şirketlerin buna ayırdığı maddi kaynaklar son yıllarda ciddi derecede artmıştır. Reklam endüstrisi, geleneksel ve dijital medya kanalları aracılığıyla hedef kitleleriyle iletişim kurmaktadır.

Hedef kitlelerin sosyolojik, psikolojik ve kültürel özellikleri dikkate alınarak reklamlar tasarlanır. Bununla birlikte nitelikli elemanların sektörde yer edinmesi önemlidir. Nitelikli eleman ihtiyacı, özellikle dijitalleşen dünyada çok daha önemli bir hale gelmiştir. Özellikle sosyal medya ve sosyal medya reklamcılığının gelişmesi neticesinde daha yaratıcı çözümler sunan kişiler tercih edilmektedir. Genellikle reklam tasarımı ve iletişimi maaşları şirketlere, ajanslara, medya kurumlarına ve çeşitli kurumlara göre değişkenlik göstermektedir. Yer alınacak görevin de niteliğine göre maaşlar da farklılaşabilmektedir.

Reklam tasarımı içerisinde küresel düşünebilme önemlidir. Küresel düşünen kişiler, reklamlarının zaman ve mekândan bağımsız olabilmesini sağlar. Tüm insanlara ve kültürlere uyarlanabilen reklam tasarımları genellikle başarılı reklamlar olarak düşünülebilir. Reklam tasarımlarının yapıldığı süreçlerde pek çok yardımcıdan faydalanılır. Özellikle reklam tasarımı programı kreatif çözümler sunabilmek adına önemlidir.

Yardımcı bir program sayesinde reklam tasarımlarının iyi ve hızlı bir şekilde üretilmesi amaçlanır. Akılda kalıcı, algıya girebilen ve kişilerde satın alma isteği uyandırabilen reklamlar için reklam tasarımcıları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Geleneksel medya için üretilen reklam içeriklerinde de bu programların faydaları büyüktür. Genel olarak bakıldığında reklamlar, hedef kitleyle iletişim kurulması adına en önemli yollardan birisidir.

Reklam tasarımı yirmi birinci yüzyıl dünyasında her geçen gün kendini geliştiren ve yenileyen bir alan olmuştur. Bunun için çok sayıda üniversitede, akademisyenler bu dala gönül vermiş öğrencilerine yeni bakış açıları geliştirebilmeleri için çalışmaktadır. Bunun için sağlam donanımlı bir akademik alt yapı ve entelektüel bilgiyle sektörün ihtiyaçları temel alınarak çalışmalar yürütülür. Bu çalışmaların neticesinde reklamcılık sektörüne kalifiye elemanlar kazandırılmaktadır.