Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

SSD Sağlık Testi Nasıl Yapılır

SSD Sağlık Testi Nasıl Yapılır
SSD Sağlık Testi Nasıl Yapılır
08/08/2022
0 Yorum
SAMET SAĞLAM
729

SSD bilgisayarınızın olmazsa olmaz parçaları arasında en kritik olanıdır. SSD sağlık testi, bilgisayarınızın performansını doğrudan etkileyecektir. SSD sağlık testi, SSD sürücülerinizin sağlığını kontrol etmek için kullanılabilecek bir tanılama aracına denir. Cihazınızdaki sürücünüzün durumunu izlemenize ve olası sorunları tespit etmenize olanak tanıyan bu test, geniş kapsamlı verileri ortaya koymak konusunda da olukça başarılıdır.

SSD Sağlık Testi Nedir?

SSD sağlık testi, katı hal sürücünüzde herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol eden ve sürücünüzün genel sağlığı hakkında istatistikler sağlayan bir tanılama aracına denir. Bu işlemi yaparken, tamamlanması birkaç dakika süren sürücüdeki tüm sektörlere veri okuyup yazarak tamamlamaktadır. SSD sağlık testinin olası sorunların tespiti için Kendi Kendini İzleme, Analiz ve Raporlama Teknolojisini yürüten SSD için bir yazılım aracı olarak karlımıza çıkmaktadır.

SSD sağlık testinin, toplam kapasite, boş alan, okuma hızı, yazma hızı vb. gibi katı hal sürücünüzün durumunu kontrol etmek için de kullanılabildiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. SSD sağlık testinin; Katı Hal Sürücünüzün sağlığını test etmek için kullanabileceğiniz üst düzeyde bir performansı ortaya koyduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Genel olarak bu programın kullanımı basittir.

SSD Sağlık Testi Nasıl Yapılmaktadır?

Elbette ki Solid State Disk bilgisayarların en önemli parçaları arasında yer aldığından bu parçanın sağlıklı bir şekilde çalışıyor olması şarttır. Bunun için kimi zaman sürücüleri birleştirmek ya da iyileştirme ayarlarını kullanmak çözüm olmaktadır. Genel olarak SSD için bir kırpma işleminin yapılması yeterli olmaktadır.

SSD sağlık testinin, okuma/yazma hızlarını ölçerek ve dayanıklılık seviyelerini kontrol ederek katı hal sürücünüzün (SSD) sağlığını test etmenize olanak tanıyan bir araç olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ayrıca bu tarz testler; bilgisayarda bulunması gereken verilerinin mevcut olup olmadığını ve geçerli olup olmadığını da rapor etmektedir. Bu noktada kimi yeni nesil testler başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

SSD Sağlık Testi Hangisidir?

Günümüz koşullarında SSD sağlık testinin yapılmasına yönelik olarak farklı uygulamaların bulunduğu bilinmektedir. Bu uygulamalar sayesinde oldukça pratik bir şekilde SSD sağlık testini yapabilmeniz mümkün hale gelmektedir. İşte günümüz koşullarında SSD sağlık testi gündeme geldiği zaman karşımıza çıkan ilk 3 test;

  • SSD Life
  • Crystal Disk Info
  • Intel Memory and Storage Tool (MAS)

SSD Life

Pratik bir kullanım özelliğine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çeken SSD Life, sağlık testi konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilmektedir. SSK sağlık testi gündeme geldiği zaman akla ilk gelen programlar arasında yer alan SSD Life ücretli bir program olduğundan sadece 15 günlük sürece ücretsiz kullanıma izin vermektedir. 15 gün deneme süreci içerisinde bu programı kullanarak, istediğiniz testleri pratik bir şekilde uygulamanız mümkün olacaktır.

Crystal Disk Info

Günümüz koşullarında en popüler SSD sağlık testleri arasında yer alan  Crystal Disk Info, üst düzeyde bir performans ortaya koymak konusunda oldukça etkilidir. Bilgisayarınızın mevcut performansını etkili bir düzeyde test etmenize de olana tanıyan bu program, pratik bir kullanım özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Her SSD modeli için belirli bir yazma ve okuma sınırının belirlenmesinde de etkili olan  Crystal Disk Info; son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Intel Memory and Storage Tool (MAS)

Intel Memory and Storage Tool; Intel tarafından geliştirilmiş olan bir SSD sağlık testidir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan bu program; MAS ve Intel markasına ait SSD testlerinde üst düzeyde sonuçlar ortaya koymaktadır. Hatta Intel Memory and Storage Tool; hem MAS hem de Intel marka sürücülerinin yazılım güncellemesini de yapmaktadır.

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: