Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Türkiyenin En İyi 10 e-Ticaret Sitesi (Penta Yazılım Farkıyla)

Türkiyenin En İyi 10 e-Ticaret Sitesi (Penta Yazılım Farkıyla)
Türkiyenin En İyi 10 e-Ticaret Sitesi (Penta Yazılım Farkıyla)
17/10/2020
0 Yorum
Kader P.
11815

Dünyada bilhassa Türkiye'de en iyi e-ticaret sitelerini herkes merak etmiştir. Sizler için Türkiye’nin En İyi 10 e-Ticaret Sitesi konusunda fark yaratacak bir yazı ele almak istedik öncelikle Türkiye’nin En İyi 10 e-Ticaret Sitesi konusuna başlamadan önce birazcık ön bilgi vermek iyi olacaktır.

Sizde En İyi e-Ticaret Sistemlerine sahip olmak mutlaka Penta Yazılım ile Ücretsiz olarak buradan iletişime geçin! İster Ofisimize, ister mail ile ulaşma imkanına sahipsiniz.

E ticaret sitesi, kişilerin veya tüzel kişilerin internet üzerinden ürün veya hizmet almasını mümkün kılan sitedir. Bu sitenin kişisel olma özelliği taşıması mümkün olduğu gibi, bir online Pazar yeri olma özelliği taşıması da mümkündür. Bu bağlamda e ticaret sitelerinin en genel hatları ile iki ana başlık altında sınıflandırılması mümkündür. Bu sınıflandırma aşağıda verildiği gibidir.

 1. Online Pazar yeri olma özelliği taşıyan e ticaret siteleri,
 2. Kişisel e ticaret siteleri.

Metnimizin devamında online e Pazar yeri olma özelliği taşıyan e ticaret siteleri temel alınarak sunulan bilgiler mevcuttur. Bu bağlamda Türkiye’de de faaliyet gösteren en iyi ve en güvenilir 10 e-Ticaret sitesi ve bu sitelere dair detaylar aşağıda verildiği gibidir.

Türkiye’nin En Büyük 10 e-Ticaret Sitesi

Kişisel bir site kurup online satış yapmanın da, bir online Pazar yeri üzerinden satış gerçekleştirmenin de kendine özgü avantajları vardır. Ancak kişisel web sitesinin avantajlarından faydalanmak için dahil önce bir e Pazar yeri üzerinden faaliyet gösterip tanınırlık elde etmek gereklidir. Bu doğrultuda satış yapılması mümkün olan yüksek kar ve satış marjına sahip en büyük, en iyi 10 e ticaret sitesi aşağıda verildiği gibidir.

 1. sahibinden

En yüksek tıklanma oranına sahip olduğu bilinen online ticaret platformu, Sahibinden.com’dur. En yüksek tıklanma ve görüntülenme oranına sahip olmasına karşılık, en yüksek satış oranına sahip olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü sitede GET adı verilen bir sistem mevcuttur ve bu sistemin komisyon oranını ’lere kadar çıkardığı bilinmektedir. Yaptığı satışın bu denli büyük bir payından vazgeçmek ise çoğu kişi için mantıklı değildir. Ayrıca sitenin sabit çalıştığı bir kargo şirketi de yoktur. Bu da dezavantaj meydana getiren bir diğer durumdur.

 1. hepsiburada

Hepsiburada.com, 2011-2012 yılları arasında, ülkenin en sevilen markası olarak seçilmiş olan bir e ticaret sitesidir. Sitenin bünyesi altında ortalama 1100 adet firma barındırıyor olması ise hem kar marjının hem de satış oranının ne denli yüksek olduğunun en net göstergesidir. Ancak, hali hazırda bir firması bulunmayan kişilerin bahsi geçen platform adı altında satış yapmaları mümkün değildir.

 1. Gittigidiyor

Gittigidiyor, Türkiye’nin en başarılı ve en eski online alışveriş siteleri arasında yerini almış bir isimdir. 2001 yılında kurulduğu bilinen site, sıfır risk sistemine sahiptir. Sıfır risk sistemi, alıcının haklarını koruyan bir sistemdir. Bu sistem ile ürün satın alan alıcının, satın aldığı ürün için vermiş olduğu ücret bir havuzda bekletilmektedir. Havuzda yer alan ücretin alıcı hesabına aktarılması için alıcının ürünü onaylaması ya da teslim aldıktan sonra belirtilen süre içerisinde iade etmemesi gereklidir.

 1. N11

2013 yılında kurulan ve henüz yeni sayılabilmesine rağmen kurulduğu yıl 4 milyon kullanıcıya ulaşmayı başara bu e ticaret sitesi, satış için mağaza zorunluluğu bulunan bir diğer sitedir.

 1. Yemeksepeti

N11 gibi 2001 yılında hizmet sunmaya başlayan Yemeksepeti, 2009 yılında yurt dışına açılmayı başarmıştır. 2015 yılında ise 589 milyon dolarak satılarak Türkiye’nin en büyük internet satışı olma sıfatını elde etmiştir.

 1. Trendyol

2010 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve yalnızca 40 kişi ile hizmet sunan bu site, günümüzde birçok yabancı firmanın yatırım adresi haline gelmiş durumdadır.

 1. Çiçeksepeti

Türkiyenin hatta Avrupanın bile en iyi çiçek ve hediyelik eşya gönderme servislerinden bir tanesi. E-Ticaret sitelerinin en iyi aralarında gösterilen bir firma.

 1. Migros Sanal Market

Migros, en yaygın ağ yapısına sahip olan online gıda platformudur. Bu platformu, özellikle 25 ila 45 yaş arası olan ve çalışan tüketicilerin tercih ettiğini söylemek mümkündür.

 1. Amway

Bir online ticaret sitesi olan Amway, 1994 yılından beridir Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanı ise ev bakımı, sağlık ve güzelliktir.

 1. Grupanya

“Kampanya” dendiği zaman akla gelen isim olan Grupanya, online Pazar platformu alanında ele alınması mümkün olan başarılı bir e ticaret sitesi örneğidir.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunduk... Türkiye'nin En iyi e-ticaret sitelerini sizlere tanıttık. Sizlerde e-ticaret konusunda bir adım atmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınız konusunda şüpheleriniz varsa Penta Yazılım ile ücretsiz olarak iletişime geçebilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
12 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: e-ticareti-sitesi