Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

We Transfer Nedir? Kolay Kullanım Klavuzu

We Transfer Nedir? Kolay Kullanım Klavuzu
We Transfer Nedir? Kolay Kullanım Klavuzu
28/06/2020
0 Yorum
Hilal D.
2550

We Transfer'i merak ettiniz mi? Bilişim çağının belki de en önemli özelliklerinden birisi dosya paylaşımı yapabilmemizdir. Birçoğumuz bizlere sağlanan bu teknolojiyi sık sık kullanıyoruz. Elektronik posta uygulamaları bizlere dosya paylaşım imkânı tanıyor. Ancak bu uygulamalarda dosya paylaşımları belirli boyutlar ile sınırlanmış durumdadır. Bu nedenle istediğimiz dosyayı elektronik posta uygulamaları üzerinden paylaşmamız mümkün değil. USB bellekler ve harici diskler de dosya paylaşımına imkân tanıyan bir başka seçenektir. USB bellekler ve harici diskler ile dosya paylaşımı yapmak için önce bu depolayıcılara dosyayı yüklememiz gerekiyor ve daha sonra da paylaşacağımız kişiye elden teslim etmemiz gerekiyor. Bu şartlar altında uzaktaki kişiler ile dosya paylaşımı yapmamız pek mümkün değil. Yakınımızdaki kişiler ile bu yöntem üzerinden dosya paylaşımı yapmak da zaman kayıplarına yol açıyor. Peki büyük boyutlu dosyaların paylaşımını yapmak için her zaman bu zor yolları mı tercih etmemiz gerekiyor?

We Transfer büyük veya küçük boyutlu dosya paylaşımlarını tamamen zahmetsiz hale getiren Amsterdam merkezli bir girimdir. 2009 yılında Bas Beerens ve Nalden tarafından kurulmuştur. We Transfer kulvarında öne çıkan bir platformdur. We Transfer, 2 GB’a kadar olan dosyaları ücretsiz olarak gönderme ve alma imkânı sunuyor. Android, IOS ve bilgisayar üzerinden dosya gönderimi hızlıca yapılabiliyor.

WE TRANSFER PLUS

We Transfer Plus, bu programın ücretli versiyonudur. Aylık 12 dolar karşılığında birçok ayrıcalığa da sahip olabiliyorsunuz. We Transfer Plus sayesinde tek seferde 20 GB’a kadar dosya yüklemesi yapılabiliyor. Ayrıca gönderilen dosyalar uzun bir süre boyunca saklandığı için tekrar tekrar gönderilmesine gerek kalmıyor. Bu gönderilen dosyalara We Transfer Plus sayesinde şifre konulabiliyor ve dosyalar yalnızca belirlenen şifre ile açılıyor.

We Transfer Plus, kullanılan ara yüzü ve domain adresini kişiselleştirme imkânı sunuyor. Bu sayede karşı tarafa resmi bir izlenim yaratmanızı sağlıyor. 

WE TRANSFER BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN NASIL KULLANILIR?

We Tranfer uygulaması, kullanıcıları herhangi bir kayıt prosedürüyle uğraştırmıyor. Direk olarak uygulamaya girip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Kısacası temel bilgisayar bilgisine sahip herkes bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilir. Bunun için karşınıza çıkan ekrana kendi mail adresinizi ve göndericinin mail adresini yazmanız gerekiyor. Daha sonra dosyayı yüklemelisiniz. Dosyaların gönderim işlemi tamamlandıktan sonra hem alıcıya hem de göndericiye dosyaların indirme bağlantısı bulunan bir mail gelecektir. Alıcı bu bağlantıya tıkladığında rahatlıkla dosyayı indirebilir. Dosyanın boyut sınırı ücretsiz versiyon kullanıcısıysanız 2 GB’tır.

WE TRANSFER MOBİL: 10 GB DOSYA PAYLAŞIMI

We Transfer uygulamasının IOS ve Android için kullanımı vardır. We Transfer uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Akıllı telefon üzerinden dosya paylaşımı yapmak için tasarlanmış bu uygulama sayesinde ücretsiz olarak 10 GB’a kadar dosya paylaşımı yapabilirsiniz. We Transfer, bilgisayar ve mobil sürümü arasında dosya boyutu bakımından büyük bir fark barındırıyor. Ancak uygulama masaüstünde olduğu gibi mobil sürümde de sade bir ara yüz kullanıyor.

NEDEN WE TRANSFER?

We Transfer’in alanındaki diğer uygulamaların önüne geçmesini sağlayan en önemli sebep kullanımının oldukça kolay olmasıdır. We Transfer Plus ile aynı anda 100 kişiye büyük boyutlarda dosya gönderimi yapılabiliyor. Bireysel ihtiyaçlar için çok önemli gibi gözükmese de şirketler ve pazarlama işletmeleri için büyük önem taşıyor. Aynı zamanda alıcı yalnızca tek tıkla büyük bir dosyayı alabiliyor ve We Transfer’in yükleme hızı yüksek olduğu için her iki tarafa da vakit kazandırıyor. Diğer bir deyişle We Transfer uygulaması hem alıcıya hem de göndericiye büyük bir avantaj sunuyor.

“Neden We Transfer?” sorusuna bir diğer cevabımız ise güvenli ve titiz çalışıyor olmasıdır. Gönderilen dosyalar yalnızca alıcı ve gönderici arasında kalıyor. Gönderim esnasında dosyalara herhangi bir inceleme yapılmıyor ve gözlemlenmiyor. Bu sayede kullanıcılar We Transfer’e büyük güven duyuyorlar. Bu özellikleri, We Transfer’in dünya üzerinde neden en çok kullanılan dosya paylaşım uygulaması olduğuna açıklık getiriyor. 

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: