Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Sitesi Yaptırırken Yapılan 5 Hata

Web Sitesi Yaptırırken Yapılan 5 Hata
Web Sitesi Yaptırırken Yapılan 5 Hata
31/05/2019
0 Yorum
Kübra
2497

Dijital dönüşüm küçük, orta ölçekli şirketler arasında hızla yaygınlaşmaya başladı. İnternetin potansiyeli keşfedilince, firmalar doğru bütçelerle, lokal işletmeler olmaktan çıkıp ürün ve hizmetlerini tüm Türkiye’ye pazarlamanın avantajından yararlandılar.

Emin olun bu dönüşümü kaçırmadınız. Dijital pazar da yer almak için doğru stratejiyi belirlemelisiniz ve hatalardan kaçınmalısınız. Web sitesi yaptırırken küçük, orta ölçekli ve büyük ölçekli birçok firmanın yaptığı en büyük 5 hatayı tespit ettik.

İletişim ve Sosyal Paylaşım Butonlarının Olmaması

Ürünler sadece sizin pazarlama kabiliyetleriniz ile insanlara ulaşmaz. İnsanların birbirleri ile olan ilişkileri halen en iyi pazarlama şeklidir. Kulaktan, kulağa pazarlamanın evrimi, sosyal medyaya dönüştü. Herhangi bir kullanıcı sizin ürününüzü beğendiğinde ve bunu arkadaşlarıyla paylaştığında yüz binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya butonları eklenmendiyse kaybettiğiniz büyük bir potansiyel var. Aynı zamanda artık markalar daha etkileşimli hale geldi. Müşteriler firmalar ve kurumlar ile iletişim halinde kalmak istiyor. Bu yüzden canlı destek, iletişim adreslerini paylaşmanız oldukça önemlidir.

Müşterilerinizi Harekete Geçirin

Yaptığımız incelemelerin sonucunda fark ettiğimiz bir diğer konu ise müşterileri pek çok firma harekete geçiremiyor. Call the Action (CTC) metinleri ile onlara yol göstermelisiniz. Yani müşterilerinizin, dikkatini ürüne ve hizmetine çekmelisiniz. Müşterilerinizi harekete geçirmek için şu kalıpları kullanabilirsiniz;

  • Bu harika ürünü şimdi uygun fiyatlardan satın alın.
  • Sizlere özel fiyat avantajı sunuyoruz.

Örnekler çoğaltılabilir fakat bu örnekler sektörlere bağlı olarak değişeceği için doğru örneği vermek oldukça zor. Müşterilerinizi harekette geçirmenizi sağlayacak bir diğer etkili yol ise içeriklerdir. Sadece bir ürün pazarlamıyorsunuz aynı zamanda bir hikâye, bir değer pazarlıyorsunuz. Bu yüzden oluşturulan özel içerik ile müşterilerinizi harekete geçirmelisiniz.

Zayıf Görseller

Pikselleri saydığınız bir görselle bakmaya gönlünüz el veriyor mu? Vermiyorsa web site görsellerini kaliteli tutmaya özen göstermelisiniz. Olaya şu açıdan bakın: Kendiniz fotoğraf çekerken güçlü bir cihaza mı ihtiyaç duyuyorsunuz yoksa herhangi bir cihaz işinizi görüyor mu? Cevap büyük ihtimalle hayır olacaktır. En güzel ziyaretçiniz, kendinizsiniz. Bu yüzden görsel seçimini doğru yapmalısınız.

Yazım ve Dil Bilgisi Hataları

“Bir çok, arasıra, elele, farketmek, heralde, klüp, tesbit” Henüz rahatsız olmadınız mı? Ziyaretçilerinizin çoğunluğu bu hatalardan rahatsız olacaktır. Bu yüzden yazım yanlışları, dil bilgisi hatalarından olabildiğince uzak durmalısınız. Müşterilerinize harika bir süpriz yapmazsınız, doğru bir şekilde sürpriz yaparsınız.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: