Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarımla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Web Tasarımla İlgili Bilinmesi Gerekenler
Web Tasarımla İlgili Bilinmesi Gerekenler
20/07/2021
0 Yorum
Musa C.
1053

Web tasarım, dijital dünyanın en önemli konularından bir tanesi olurken kaliteden yana tercih kullanmak isteyenler için de değerlidir. Bir web sitesine sahip olmak istediğinizde ne tür seçeneklerden yararlanabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu durumda sizler için hazırlanan bu rehberde kaliteli ve başarılı seçeneklere bir göz atmanız hayli değerli olacaktır. Şimdi hazırsanız web tasarım ile ilgili mutlaka bilinmesi gerekenler neler bir inceleyelim!

Tasarımınız Hangi Özellikleri Taşımalı?

Web tasarımdan yarar sağlamak adına bilmeniz gerekenler genellikle tasarımın taşıması gereken özelliklerdir. Bu nedenle de aşağıdaki detayları dikkate almanız sizin adınıza hayli değerli olacaktır.

Açık ve Sade Bir Tasarım 

Web tasarım hizmeti nasıl olmalı diye araştırma yaptığınızda genellikle açık ve sade bir tasarım ilk sırada gelir. Peki, bunun ön plana çıkmasındaki neden nedir? Kullanıcı deneyimi bu soruya cevap olacak en önemli konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de açık ve sade bir tasarım ile alakalı taleplerinizi web tasarım ajansına bildirmenizde yarar var.

Sade olmayan ve sayfa sayısı gereğinden fazla olan sitelerde SEO konusunda da sorunlarla karşı karşıya kalınacağından söz edebiliriz. Bu nedenle de URL yapısı ve sayfa yapısının da sadelik başlığı altında kusursuz olması gerekir.

Mobil Uyumluluk

Web tasarım, sadece masaüstü bilgisayardan erişim sağlanabilecek bir unsuru ifade etmez. Çünkü günümüz internet kullanıcılarının önemli bir kısmı mobil cihazlarla internete bağlanır. Eğer siz de bir web tasarımı yaptıracaksanız bu detayı dikkate almalısınız. Kullanıcı deneyimini önemseyen ve bu konuda kaliteden yana taviz vermeyen alternatiflerle kusursuz sonuçlara ulaşabileceksiniz. Mobil uyumluluğu dikkate alan web sitelerinin daha başarılı olduğu gerçeğini kesinlikle unutmamalısınız!

Görsel Kullanımının Ön Planda Olması

Web tasarım hizmetlerinde en önemli konular arasında görsellerin de bulunduğundan söz etmek gerekir. Çünkü görsel demek web tasarımını daha ilgi çekici bir noktaya taşıyan detaylardan bir tanesi demektir. Siz de kaliteden yana tercih kullanmayı arzu ediyorsanız bu konuda kesinlikle taviz vermemelisiniz. Çünkü web sitenize eklenen her başarılı görsel ardından daha yüksek sayıda trafiği getirecektir.

Alan Adı Seçimi

Web tasarım hizmetlerinin en değerli alternatiflerinden bir tanesi de doğru alan adı seçimidir. Çünkü alan adı seçerken karşı karşıya kalacağınız her olumsuzluk sizin adınıza web tasarımdaki başarısızlık anlamına gelecektir. Alan adınızı seçerken hem tasarımı hem de SEO konularını dikkate alarak bir seçim yapmanız sizin adınıza değerli olacaktır.

Alan adı seçimi sırasında tercih edeceğiniz seçeneklerin titizlikle seçilmiş olması sizin adınıza ciddi getiriler sağlayacaktır. Adınızı seçerken çok dikkatli olmalısınız!

Özgün İçerikler

Kusursuz bir web tasarıma sahip olmanın bir yolu da özgün içerikler üretmekten geçer. Çünkü içerik başarılı değilse başaracağınız şeyler sınırlıdır. Bu nedenle de içeriklerinizi özenli bir şekilde hazırlamaya özen göstermelisiniz. İçeriğin web tasarımı destekleyen bir unsur olduğunu düşünerek işinizi riske atmamaya önem vermelisiniz.

Yukarıda sıralanan tüm detayları dikkatli bir şekilde ele aldınız değil mi? Peki, web tasarım hizmeti kusursuz bir noktaya ulaşır mı? Elbette ulaşır. Ancak bunlarla yetinmek sizin adınıza bir hayal kırıklığını da beraberinde getirir. Çünkü dijital dünyanın sürekli değişen dinamiklerini de dikkate alarak çözüm üretmelisiniz.

Web tasarımda kusursuz hizmetleri ön plana çıkaran bir marka ile iş birliği yapmanız gerekir. İşini bilen ve size sunmak istediği hizmeti tam anlamıyla ortaya koyan bir marka ile tanışmanın tam zamanı! En iyi web tasarım ajansını keşfederek harekete geçebilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: