Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

5 Adımda Site Trafiği Arttırma Yöntemleri

5 Adımda Site Trafiği Arttırma Yöntemleri
5 Adımda Site Trafiği Arttırma Yöntemleri
10/11/2020
0 Yorum
Kader P.
2032

Web siteleri, insanların ya da firmaların internet ortamında bulunan kimlikleri, temsilcileridir. Bu sebeple her kişinin, her firmanın web site ile ilgili bütün detayları büyük bir özen ile araştırdıklarını ve planladıklarını söylemek mümkündür. Ancak, hedef kitle ile buluşmayan yani site trafiği elde etmeyen web siteleri ne denli özenli ve dikkat çekici olurlarsa olsunlar, beklenen etkiyi elde edebilmeleri mümkün değildir.  Sitelerin hedef kitle ile buluşmasını sağlayan web site trafiği arttırma, site hit arttırma yolları ve bu yollara dair detaylar aşağıda verildiği gibidir.

Web Site Trafiği Arttırmanın 5 Yolu

  • Anahtar Kelime Çalışması!

İnsanlar, bir şey üzerine arama yaptıklarında, karşılarına çıkan sonuçlarda bulunan web sitelerinin belirli bir sıra içerisinde karşılarına çıktıklarını mutlaka fark etmişlerdir. Bu sıralama, kendiliğinden yapılmış olan gelişi güzel bir sıralama değildir. Bu sıralamayı belirleyen bazı unsurlar vardır ve anahtar kelime planlama bunlardan biridir. Google üzerinde her anahtar kelimenin bir aranma hacmi vardır. Aslında aynı kavramı ifade eden kelimelerden hangisinin web sitesine eklendiği dahil arama motoru sıralaması üzerinde etkilidir. Bu sebeple anahtar kelime planlaması doğru yapılmalıdır. Site hit arttırma yollarından en ekili olanlarından biri budur.

Mükemmel bir SEO hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

  • Backlink alarak trafik elde etmek!

Backlink, bir web sitesinden bir başka web sitesinde yönlendirmede bulunması ve bu sayede link verilen web sitesinin trafik kazanması yönteminin genel adıdır. Bu yöntem hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişilerin, Backlink Nedir? Nasıl Alınır? Adlı yazımızı okumaları ve gerekli bilgileri temin etmeleri mümkündür.

  • Sıralama Yükselterek Site Trafiğini Arttırmak!

Organik trafik kazanmanın en kolay ve etkili yollarından biri, sıralama yükselterek site hit arttırmadır. İlk sırada olan ya da en azından ilk sayfada olan web siteleri, yüksek tıklanma alma ihtimalleri yüksel olan sitelerdir. Sıralama yükseltmek için ise site hızını arttırmak, yine anahtar kelime çalışması yapmak, site içi SEO, site  dışı SEO ile ilgili eksikleri gidermek gibi işlemler gereklidir. Yine bu konuda detaylı bilgi almak isteyen kişilerin, Google İlk Sırada Çıkmak adlı metnimizi okumaları mümkündür. Ele almış olduğumuz metinlerde, sıralama  yükseltmek ve ilk sırada çıkmak ile ilgili bütün detaylar mevcuttur.

  • Metin Kalitesini Arttırarak Site Trafiğini Arttırmak!

Metin kalitesi, site organik trafik kaynaklarından bir tanesidir. Kaliteli olmayan, özgün bilgiler sunmayan ve bu özgün bilgileri anlaşılır – dikkat çekici bir dil ile ifade etmeyen metinler ile site trafiğini arttırmak mümkün değildir. Çoğu firmanın site trafiğinin gayri safi artışını olumlu gördükleri bilinir. Oysa site trafiğinin olumlu etki yaratacak şekilde artması için dönüşüm oranının da artması gereklidir. Yani yalnızca anahtar kelime kullanılarak üretilen içi boş, dikkat çekici olmayan web sitelerinin, zamanla olumsuz etkilenmeleri hatta spam yemeleri dahil mümkündür. Çünkü site ziyaretçilerinin sitede beklemeleri gereken bir süre mevcuttur. Bu süre henüz dolmadan siteden ayrılmaları, spam olarak algılanan ve sıralamayı olumsuz etkileye bir durumdur. Bu sebeple site trafiği arttırma işlemi, reel ve kalıcı bir şekilde yapılmalıdır. Bu işlemin “metin kalitesini arttırmak” boyutu ile ilgili bilgiler, Başarılı Bir Blog Yazarı Nasıl Olunur? adlı metnimizde mevcuttur.

  • Reklam İle Site Trafiği Arttırma!

Site trafiği arttırma ve organik trafik kazanmak amaçlı yapılması mümkün olan bir diğer yöntem, reklam yöntemidir. Bu yöntem ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin, bir Türk firması olan AdMatic Reklam ile ilgili detaylarıAdMatic Reklam Güvenilir mi? Para Kazanabilir Miyiz? adlı metnimizde incelemeleri mümkündür.

Adsense alternatifi reklamlar ilede yine alternatif yollar bulunur, diğer yolları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: