Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Google Yerel İşletme Kaydı Nasıl Yapılır? Önemi Nedir?

Google Yerel İşletme Kaydı Nasıl Yapılır? Önemi Nedir?
Google Yerel İşletme Kaydı Nasıl Yapılır? Önemi Nedir?
05/01/2021
0 Yorum
Sinan Ö.
1268

Google Yerel İşletme ya da diğer adıyla Google Benim İşletmem, işletmenizi Google’a taşıyan harika bir araçtır. Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bu araç sayesinde daha fazla müşteriye ulaşabilir ve daha fazla ürün/hizmet satışı gerçekleştirebilirsiniz. Temel anlamda işletmenizin Google’da yer almasını sağlayan Google Yerel İşletme kaydı nasıl yapılır biliyor musunuz? Eğer cevabınız “Hayır” ise gelin hep birlikte göz atalım.

Google Yerel İşletme (Benim İşletmem) Nedir?

Google Yerel İşletme ya da Google Benim İşletmem, yerel işletmenizin Google arama sonuçlarında ve Google Haritalar’da görünmesini sağlayan bir araçtır. Bu araç ücretsiz olduğu gibi aynı zamanda belirli bir lokalde yer alan işletmeler açısından oldukça önemlidir. Temelde, işletmenizin arama sonuçlarında daha fazla yer almasını sağlayan bu araç sayesinde:

  • Daha fazla kitleye ulaşabilir,
  • Yerel işletmeniz hakkında faydalı ipuçlarından yararlanabilir,
  • Google ile işbirliği yapabilir ve
  • Müşterilerin sizin daha kolay bulmasını sağlayabilirsiniz.

Google Benim İşletmem kaydı, bu noktada oldukça önemlidir. Bu kayıt sayesinde işletmenize ait birçok bilgi, size özel tahsis edilmiş alanda yer alacaktır. Bu sayede müşteriler siteniz hakkında geniş kapsamlı bir bilgi elde etmiş olacaktır.

Penta Yazılım farkıyla Google Reklamları alabilirsiniz. 

Google Yerel İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Yerel İşletme ya da Google Benim İşletmem kaydı yapabilmek adına öncelikle Google My Business web sitesine girmeniz gerekir. Eğer daha önce işletmenizi Google’a eklediyseniz, işletmenizin adını yazarak doğrulama işlemini yapabilirsiniz. Eğer işletmenizi henüz kaydetmediyseniz, sitede yer alan “İşletmenizi Google’a ekleyin” yazısına tıklayabilirsiniz. Bu sayede siteye girdikten sonra Google hesabınızla bir profil oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu işletme profiline sitenizin temel bilgilerini girebilir ve kısa bir süre içerisinde kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Google Yerel İşletme Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Gerçek işletmelerin Yerel İşletme aracına kaydolması için doğrulama işlemi gereklidir. Bu işlemi gerçekleştirmek adına SMS doğrulaması yaptırabilir ya da bulunduğunuz konuma Google kartı isteyebilirsiniz. Bu sayede size gelecek özel kodla birlikte işletmenizi doğrulayabilirsiniz. İşletmenizi doğruladıktan sonra Google Benim İşletmem özelliklerinden faydalanabilir ve arama sonuçlarında işletmenizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Google Yerel İşletme Ekleme Önemi Nedir?

Daha önce Google Yerel işletme avantajlarından ve neler yapabileceklerinizden bahsettik. Peki bir web sitesi adına bu araca kaydolmak ne kadar önemli? Gelin maddeler halinde sıralayalım:

  • Google Yerel İşletme aracına kaydolarak yerel arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz. Örneğin “Pizza restoranı” araması yapan bir müşteri, bulunduğu konuma en yakın sonuçları elde edecektir. Bu sonuçlar sayesinde hem müşteri en yakın yerden hizmet alacak hem de işletme sahibi en yakın müşterilere ulaşacaktır.
  • Google Yerel İşletme aracı, müşteri ve hizmet vereni tek bir çatı altında buluşturmaya yarar. Bu sayede işletme profilinize müşteriler değerlendirme yapabilir. Alacağınız yıldızlar ve yorumlar sayesinde işletmenizin ne kadar kaliteli bir hizmet verdiğini tüm dünyaya duyurabilirsiniz.
  • Google Yerel İşletme aracına kaydolarak yerel SEO konusunda büyük bir adım atabilirsiniz. Zira web siteniz, yerel arama sonuçlarında daha fazla görünür olacaktır.
  • Müşteriler, işletmenizle doğrudan temasa geçebilecektir. Arama sonuçlarında yer alan telefon numarası, e-posta ya da adres bilgileri sayesinde müşteriler tek bir tıklamayla sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Google Yerel İşletme Düzenleme

Google Yerel İşletme aracına kaydolduktan sonra işletme profilinden istediğiniz bilgileri düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda müşteriler de işletmenizi ziyaret ederek işletmeniz hakkında düzeltme uyarılarında bulunabilir. Bu sayede işletmenizin bilgilerinin doğruluğu konusunda Google ile müşteriler arasında bilgi alışverişi söz konusudur. Bu nedenle işletmenizde meydana gelen değişikliler olursa, mutlaka Google Yerel İşletme hesabınızdan bu gibi bilgileri değiştirmeniz gerekmektedir. Google Yerel İşletme ya da Benim İşletmem aracının mobil uygulaması da mevcuttur. Bu uygulamayı indirerek direkt olarak güncellemelerde bulunabilir ve çeşitli avantajlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Google Yerel İşletme Uzman Desteği

Penta Yazılım, e-ticaret alanında faaliyet gösteren işletmeler adına Google araçlarına kayıt hizmeti veren bir firmadır. Bu sayede Google Business gibi araçlara kayıt olma konusunda yardım alabilir ve profesyonel çözümlerden faydalanabilirsiniz. Alanında 12 yıldır uzman ekip kadrosuyla faaliyet gösteren Penta Yazılım, işletme araçlarına kaydolmanız konusunda sizlere müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: