Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım sayesinde müşterilerinize, rakiplerinizden farklı olduğunuzu kanıtlarsınız.
İnanıyoruz ki ;
kaliteli referanslara sahip web ajansları sadece kurumsal web tasarıma önem verir ve imajınızı müşterilerinize kurumsal bir şekilde yansıtır. Penta Yazılım prensip olarak Kurumsal Web Tasarım konusunda buraya sayfalarca yazı yazmak yerine müşteri referansları ile cevap vermeyi tercih eder. 

Kurumsal Web Tasarım Kurumsal Kimliğiniz İçin Gerekli

Doğru yansıtılan kurumsal kimlik firmanızın geleceğidir.

Hızla dijitalleşen dünyamız da kurumsal web tasarım çok daha önemli bir hale gelmeye başladı. Özellikle malum zorlu süreç de online sistemler ve dijitalleşme çok daha hızlı gelişmeye başladı. Bu yüzden kurumlar ve kişiler bu dijitalleşen dünyaya kaliteli ve profesyonel şekilde hazırlanmış web siteleri ile adım atmaya başladılar. Bu adımı henüz atmamış kurum ve kişiler ise kurumsal ve web tasarım yapan ajansları tercih etmeye başladılar. Çünkü bu şekilde profesyonel hazırlanan siteler fonksiyonel oluşları ve Google’da ön plana çıkmaları ile özellikle tercih edilmeye başlandı. Bu sürece ayak uydurmak istenildiğinden bu sektörde rekabet giderek artmaya devam ediyor ve web tasarım ile orijinal ve kaliteli bir site yaptırmak isteyenlerin sayısı da günden güne artmaya devam ediyor.

Kurumsal Web Tasarım İçin Profesyonel Web Ajansı Gerekli

Doğru web tasarım firması ile çalışın!

Web tasarımda amaç müşterinin ya da firmanın isteklerine uygun ve isteklerinin yanında kurumsal kimlikleri ile uyumlu siteler oluşturmaktır. Bu siteleri oluştururken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır ve bu unsurlar şu şekildedir:

 • Web Sitenin kesinlikle yapılan kurumu, firmayı ya da kişinin isteklerini yansıtması gerekir.
 • Yapılan web sitenin fonksiyonel olarak kaliteli ve kullanıcı dostu olması sağlanır. Bu sayede Google gibi arama motorlarında ön plana çıkması amaçlanır.
 • Web tasarım sürecinden önce kesinlikle ayrıntılı şekilde müşteri ve kurumdan nasıl bir site istedikleri kesinlikle dinlenmelidir.

Bu ve bu gibi süreçler daha ayrıntıya inerek anlatılabilir. Kurumsal ve profesyonel web tasarım sürecinde bu soruların sorulması ve bu sürecin aşamalı biçimde izlenmesi çok önemlidir. Bu şekilde çok daha net ve kesin bir sonuca ulaşarak kusursuz bir site oluşturulabilir. Bu yüzden web tasarım sürecinde acele edilmemeli, profesyonel bir ekiple beraber çalışmalısınız. Ekipte profesyonel ve kendini kanıtlamış yazılımcı ve grafik tasarımcıları olmalıdır. Bu yüzden bu tarz web tasarım firmaları bu süreçte önemlidir.

Adım Adım Kurumsal Web Tasarım

Çünkü; kurumsal kimliği doğru yansıtmak, marka bilinirliğinize katkı sağlayacaktır.

Web tasarım yapım süreci birçok aşamadan oluşur. Bu aşamaların hepsine müşteride yapan kişilerde uymalıdır. Çünkü bu süreçte sadece web tasarımcılara değil müşteriye de bazı görevler düşmektedir. Bu süreci şu şekilde özetleyebiliriz:

 1. Öncelikle ilk aşamada müşteri çok dikkatli dinlenmeli ve müşterinin istekleri özümsenmelidir.
 2. Bu sürecin ardından ise müşterinin isteklerinden hangisinin mantıklı ve yapılabilir olduğu ve neler değiştirilirse daha sağlıklı sonuçların ortaya çıkacağı müşteriye aktarılmalıdır.
 3. Sonrasında müşteri ile ortak bir karara ulaşılır ve web tasarım süreci başlar.
 4. Öncelikle grafik tasarımcılar sitenin multimedyasını yani videolar, resimler, görüntüler ve daha birçok şeyi siteye yüksek çözünürlükte ekleyerek sitenin ilk temellerini atar. Atılan bu temeller üzerine sitenin geri kalanı oluşturulur.
 5. Sonraki aşamada ise coderlar devreye girer. Bu süreçte sitenin ara yüzü, sekmeleri, yani sitenin fonksiyonelliğini oluşturan temeller atılır. Kodlama ve grafik tasarım sürecinde müşteriyle verdiğiniz ortak kararları uygulamanız ve sitenin temellerini ona göre atmak çok önemlidir.
 6. Bu üstteki aşamalar kurumsal ve profesyonel web tasarım temelleridir. Bu temellerin sağlam olması için penta yazılım gibi profesyonel bir web tasarım ajansı oluşturmanız çok önemlidir.
 7. Temelleri atılan sitede sonraki aşama gerekli testleri yapmaktır. Site geçici şekilde hosting edilir ve kodlama ve grafik tasarım sürecinde yapılan şeylerin stabil çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Ortaya çıkan hatalar feedbackler ile düzenlenerek ortaya kusursuz bir site çıkması sağlanır.
 8. Web tasarımı yapım süreci genel hatlarıyla bu şekildedir. Bu süreçte web sitesini yapan ekibin iyi bir iletişime ve yardımlaşma becerilerine sahip olmaları önemlidir. Bu yüzden web tasarımı yapım süreci aşamalardan oluşur ve her aşama sağlam temeller üzerine kurulu şekilde yapılmalıdır.

Kurumsal Web Tasarım Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ziyaretçilerinizi Müşteriye Dönüştürmelisiniz.

Bu süreç içerisinde bazı aşamalara diğerlerinden daha çok dikkat edilmesi gerekir. Bu aşamalar ve bu aşamalara neden dikkat edilmesi gerektiği sebepleri ile genel manada şu şekildedir;

 • Öncelikle ilk aşama ve her şeyin temeli olan aşama müşteriyi ya da site yaptırmak isteyen firmayı iyi dinlemektir. Eğer siteyi yaptırmak isteyen yer kurumsal bir firma ise firmanın kurumsal kimliğini özümsemeli ve yaptıkları işlerin genelini çok iyi şekilde bilmelisiniz. 
 • Eğer işi yaptıran özerk bir firma ya da bir müşteri ise öncelikle kurumsal bir kimlikleri olup olmadığı gerekli sorular ile anlaşılmalıdır. Eğer kurumsal bir kimlik oluşturmamışlarsa bu konuda da fikirler vererek yardımcı olmalı ve web tasarımına bu şekilde başlamalısınız. Bu sayede karşı tarafa işi ne kadar ciddiye aldığınızı da belirtmiş olursunuz.
 • Sonraki en önemli aşama ise test aşamasıdır. Bu aşamada kesinlikle rehavete kapılmamalısınız. Çünkü bu aşama sitedeki küçük büyük demeden tüm sıkıntıların giderildiği aşamadır. Bu aşamada yaptığınız düzenlemeler sayesinde kusuru olmayan bir site ortaya koyabilirsiniz. Bu durumda dolaylı yoldan müşteri memnuniyetini arttıracaktır.
 • Yapım aşamalarında özellikle dikkatli şekilde yaklaşmanız gereken aşamalar bunlardır. Çünkü bu aşamalar başlangıç ve bitiş aşamaları olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Yani web tasarımından önce yapılan sitenin temellerini müşteri-firma ile konuşarak belirlemeli bitiş aşamasında ise testler ile kusursuz bir site sunmaya çalışmalısınız.


Hızlı Dijitalleşme Dönemi ve Bu Süreçte Web Sitelerinin Etkisi

Dijitali Yakalayın!

Dijitalleşme sürecinin bu kadar hızlanmasının ana nedeni pandeminin bizleri birçok şeyi evden yapmaya zorlamasıdır. Bu işlerini içinde online eğitim, online alışveriş, online rezervasyon gibi şeyler çok fazla tercih edilir hale geldi. Bunu fark eden kurumlar ve kişilerde dijitalleşmeye ve kaliteli siteler yaptırma yolunu tercih etmeye başladılar. Bundan dolayı web tasarım sektöründe ve ticari sektörde dijitalleşmede bir rekabet ortamı oluşmaya başladı. 

Bu rekabette ön plana çıkmak ise kaliteli ve Google algoritmasına uyumlu siteler yaptırmakla mümkün olmaya başladı. Bu süreçte Penta Yazılım gibi başlıca firmalar tercih edilmeye başlandı. Çünkü web tasarım süreçlerinde kurumsal ve profesyonel web tasarım en çok aranan şey haline geldi. Çünkü site yaptıran müşteriler siteye girenleri sitede tutabilmek, site içinde bulunması istenilen şeylerin kolay bulunması gibi özellikleri siteye ancak profesyonel bir firma aracılığı ile katabiliyorlar. Bu yüzden bu dijitalleşme sürecinde rekabet, web sitesinin fonksiyonelliğine ve tasarımına bağlı hale gelmeye başladı.

Son dönemlerde ise web tasarımı özellikle Google algoritmasında öne çıkma amacıyla firmalar ve şirketler tarafından çok önemsenmeye başladı. Bu yüzden sıfırdan site yaptıran ya da Google’ın yeni algoritma güncellemelerine ayak uydurabilmek amaçlı sitelerine yeni güncellemeler ve eklemeler yaptıran kişiler ve firmaların sayısı artmaya başladı. Bu yüzden web tasarımı sadece güzel görünümlü ve fonksiyonel bir site oluşturmakla bitmiyor. Bunun yanında SEO uyumu gibi Google sıralama algoritmasında siteleri ön plana çıkaracak etkenleri de güncel olarak takip ederek sitelerinizi güncel tutmalı ya da gerekli güncellemeleri profesyonel web tasarım ajansı yardımı ve desteği yaptırmalısınız. 
Yani son dönemlerde web tasarımı sadece tasarım değil arama motorlarıyla ilgili güncellemeleri takip ederek siteyi güncel tutmayı da gerektiriyor. Bu yüzden web tasarımı yaptıracağınız yerin bu konulara hâkim olduğundan emin olmalısınız. Bu yüzden Penta Yazılım ile kurumsal ve profesyonel web tasarım sürecinde profesyonel destek almalısınız.

Referanslarımız

Türkiye’nin 81 ilinde 40’dan fazla sektörde faaliyet gösteren 200+ referansımızdan bazıları…

OYAK SAVUNMA A.Ş
Uzman çalışanlarıyla kaliteli hizmet anlayışını benimseyen OYAK SGS, Penta Yazılım'ı tercih etti !
Müşteri : Umay Bey
Verilen Hizmet : UI / UX / Web Yazılım
Web Site : www.oyaksgs.com.tr
Siteye git
ÖZTREYLER A.Ş
Türkiye'nin kendi alanında en büyük kamyon kasası üretimi sağlayan ÖZTREYLER web sitesi tasarım hizmeti için Penta Yazılım'ı tercih etti !
Müşteri : Ömer Bey
Verilen Hizmet : UI / UX / Kodlama
Web Site : oztreyler.com.tr
Siteye git
DAF KİLİT A.Ş.
Kalitesi, estetiği ve yenilikçi çizgileriyle tüm yaşam alanlarına güven kazandıran DAF KİLİT A.Ş., Penta Yazılım'ı tercih etti !
Müşteri : Talha Bey
Verilen Hizmet : UI / UX / Web Yazılım
Web Site : dafkilit.com
Siteye git
EAE AYDINLATMA A.Ş.
1983’de kurulmuş olan Elektromekanik endüstrisinde ülkenin önde gelen imalatçıları arasında yer alan EAE Grubu’na mensup olan EAE Aydınlatma A.Ş. Web Tasarım ve Yazılım Hizmeti için alanında uzman Penta Yazılım’ı tercih etti.
Müşteri : Hasan Ç.
Verilen Hizmet : UI / UX / Web Yazılım
Web Site : eaeaydinlatma.com
Siteye git
EAE TEKNOLOJİ A.Ş.
Türkiye'nin otomasyon - elektrik - teknoloji sektöründe lider firmalarından olan EAE TEKNOLOJİ A.Ş. Otomasyon konfigüratörü için Penta Yazılım'ı tercih etti!
Müşteri : Mehmet Bey
Verilen Hizmet : UI / UX / Yazılım
Web Site : configurator.eaetechnology.com
Siteye git
BEŞİKTAŞ TERSANE A.Ş
Yılda yanaşan 180'den fazla gemi ile Avrupa'da 1. sırada yer alan dünyanın önde gelen gemi tamir tersanelerinden biri olarak kabul edilen Beşiktaş Shipyard, Penta Yazılım'ı tercih etti.
Müşteri : Eylül Hanım
Verilen Hizmet : UI / UX / Web Yazılım
Web Site : besiktasshipyard.com
Siteye git
EMRE AROLAT
Kuruluşundan bu yana kentsel imar planlarından havaalanlarına, konutlardan kültürel yapılara ve işyerlerine kadar etkileyici bir yelpazede ödüllü eserler inşa eden EAA / EMRE AROLAT MİMARLIK, Kariyer Portalı Web Yazılımı için alanında uzman Penta Yazılım’ı tercih etti.
Müşteri : Gökhan K.
Verilen Hizmet : Web Yazılım
Web Site : careers.emrearolat.com
Siteye git
SEED REAL ESTATE
Portekiz’de satıcılara, alıcılara ve yatırımcılara emlak alanında hizmet veren SEED REAL ESTATE, Web Tasarımı için Penta Yazılım'ı tercih etti!
Müşteri : Semih Bey
Verilen Hizmet : Web Tasarım / Web Yazılım
Web Site : seedrealestate.pt
Siteye git
YEKTAMAK
Başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok sektörün özel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet veren YEKTAMAK, Web Tasarım için Penta Yazılım'ı tercih etti !
Müşteri : Cihat Bey
Verilen Hizmet : UI / UX / Yazılım
Web Site : yektamak.com
Siteye git
ALCAM
40 yılı aşkın tecrübesi ile mimari cam sektörüne işlenmiş cam tedarik eden. Alcam Web Tasarım İçin Alanında Uzman Penta Yazılımı'ı tercih etti.
Müşteri : Volkan Bey
Verilen Hizmet : UI / UX / Yazılım
Web Site : alcam.com.tr
Siteye git

Kurumsal Web Tasarım Hakkında

Sıkça Sorulan Soruları Yanıtladık

-

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal firmaların kurumsal kimliklerini doğru yansıtabilmeleri için web ajanslarından talep ettikleri profesyonel web tasarım hizmetidir.
+

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Kurumsal firmalar web sitelerini yaptırırken kesinlikle UI UX çalışması yaptırmalıdır. Önce kurumsal kimliği doğru yansıtan bir Arayüz çizimi yaptırmalı sonrasında front-end çalışmaları yapılıp web sitesinin mobile uyumlu olup olmadığı kontrol edilmeli ve daha sonrasında back-end işlemlerine başlanmalıdır. 
+

Kurumsal Web Site Fiyatları Ne Kadardır?

Kurumsal web siteleri genelde kurumsal kimliği yansıtan ve içerik ağırlıklı web siteleri olduğu için fiyatları PORTAL , Eticaret veya Start-up websitelerine göre uygun fiyatlıdır. Eğer fiyat aralığı belirtmek gerekirse 2.000 USD - 10.000 USD arasındadır.