Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Kurumsal Websitesi Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Websitesi Nasıl Olmalıdır?
Kurumsal Websitesi Nasıl Olmalıdır?
14/10/2020
0 Yorum
Hilal D.
1232

Şirketlerin fiziksel büyüklüğü ve başarısı itibarı beraberinde getirir. Ancak, günümüzde bu kadarı yeterli değildir. Dijital dönüşümle birlikte işletmelerin web siteleri büyük önem kazanmıştır. Hatta birçok kişi fiziksel şirkete gitmek yerine görüşmelerini web siteleri üzerinden yapmaktadır. Şirketler kurumsal boyuta ulaştığında web sitelerinin önemi daha da artar. Peki kurumsal web siteleri nasıl olmalıdır?

HEDEF KİTLESİNİ BELİRLEYİN

Bir işletme kurumsal olsun ya da olmasın web sitesinde dikkat edilmesi gereken en önemli madde hedef kitleye uygunluğudur. Kurumsal şirketiniz yazılım üzerine ise web siteniz kusursuz bir işleyiş sergilemelidir. Hünerlerinizi müşterilerinize tam anlamıyla göstermelisiniz. Çocuk giyim üzerine ise daha renkli ve cıvıl cıvıl bir tasarım tercih etmelisiniz. Bu yüzden hedef kitlenizin anahtar kelimelerini belirleyin. İstek listesini oluşturun ve kendinizi hedef kitlenize tanıtmanın en güzel yolunu belirleyin.

Kurumsal web siteniz için Penta Yazılım ile çalıştığınızda, hedef kitlenizi belirlemekte ve onların ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk yaşamazsınız. Penta Yazılım, size örnekler sunar ve kurumsal şirketinizi hedef kitlenize en güzel şekilde tanıtmanıza yardımcı olur. Web sitemiz, kurumsal web siteleri için en güzel örneklerden biridir.

AMAÇ OLUŞTURUN

Hedef kitlenizi belirledikten sonra hedef kitlenizin sizden ne beklediğini belirlemelisiniz. Bu doğrultuda kurumsal web sitenizin amacını oluşturmalısınız. Satış mı yapacaksınız yoksa sadece kendinizi mi tanıtacaksınız? Bu soruların cevabını bulmalısınız. Fiziki şirketinizde olduğu gibi web sitenizde de bir stratejiniz olmalı. Kurumsal bir şirket sistematik ilerlediğinden dolayı web sitenizde bu sistematik oluşumu yansıtmalısınız.

Penta Yazılım, kurumsal web site tasarımında amacınıza en uygun şekilde tasarım yapar. Gelecek dönemlerde olası stratejilerinizi de Penta Yazılım ile oluşturduğunuz web sitenizde gösterebilirsiniz. Her zaman gelişime açık, hedef kitlenizin beklentisine uygun ve sistematik kurumsal web site tasarımları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİ ÇEKİCİ TASARIM!

İlgi çekici web site tasarımı her zaman rengarenk veya ışıltılı demek değildir. Kurumsal web sitelerinde tasarımın ilgi çekiciliği sadelikle de yansıtılabilir. Estetik zevkin ön plana çıkması gerekir. Unutmayın ki burası sizin vitrininiz olacaktır. Rakiplerinizden bir adım önde olabilmek için tasarımınızı hedef kitlenizin ilgisini çekecek şekilde yaptırmalısınız. Kurumsal markanızı en iyi şekilde yansıtarak kendinizi daha iyi yansıtabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ilgi çekicilik çok ince bir çizgidir. Profesyonel bir şekilde yapılmadığında müşterilerinizi kaçırabilirsiniz. Bu dengenin amacına uygun bir şekilde yapılması için Penta Yazılım her zaman sizin yanınızda! “Referanslarımız” bölümünden daha önce oluşturduğumuz ve tasarladığımız kurumsal web sitelerini inceleyebilirsiniz.

 KALİTELİ İÇERİK OLUŞTURUN

Kurumsal web sitenizde, kullanıcıları tutabilmenin yolu kaliteli içeriklerdir. Kaliteli içerikler, hedef kitlenizin web sitenizde bulunma süresini arttır. Aynı zamanda kendinizi içerikleriniz ile daha güzel tanıtabilirsiniz. Bu nedenle içerik oluşumuna dikkat edin.

MOBİL UYUMLU WEB SİTELERİ TASARLATIN

Kurumsal web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir. Detaylı bir şekilde bilgi almak için Responsive Tasarım Nedir? Yazımızı okuyabilirsiniz.

Mobil uyumlu, diğer bir deyişle Responsive tasarıma sahip web siteleri kullanıcılar tarafından artı puan toplamaktadır. Hedef kitleniz yalnızca bilgisayardan değil mobil cihazlardan da size ulaşmak isteyebilir. Günümüzde mobil cihazların kullanım oranı düşünüldüğünde kurumsal web sitelerinin mobil uyumlu olmasının önemi daha da anlaşılır olmaktadır.

Google ve diğer arama motorları, mobil cihazlardaki armama sonuçlarını göstermeden önce web sitelerinin mobil uyumlu olup olmadığına bakmaktadır. Kurumsal web siteniz mobil uyumlu değilse, mobil cihazlardaki arama sonuçlarında gösterilmez. Bu nedenle mobil cihazlardan gelen kullanıcılarınıza iyi bir deneyim sunmalısınız. Kullanıcılara en iyi mobil hizmeti verebilmeniz için Penta Yazılım size en iyi mobil web sitelerini tasarlayacaktır.

KULLANICILARIN KURUMSAL ŞİRKETİNİZ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNE YER VERİN

Web sitenizde yorumlara yer vermeniz hem müşterileriniz hem de sizin dönüşüm takibi yapabilmeniz açısından çok önemlidir. Yeni kullanıcılar, şirketin kendisini tanıtmasından ziyade eski müşterilerin görüşlerini merak eder. Satın alımlarınızı ve etkileşimlerinizi bu şekilde arttırabilirsiniz. Kurumsal şirketiniz açısından da geri dönüşler başarınızı arttıracaktır. Eksik özelliklerinizi tamamlayarak daha iyi yol alabilirsiniz.

KURUMSAL WEB SİTENİZDE HER SAYFA ÖNEMLİDİR

Kurumsal bir web sitesinde, kullanıcılar ilk önce ana sayfaya giriş yaparlar. Burada ilk izlenim çok önemlidir. Yerine göre fazla yazıya yer vermeden çarpıcı ifadelerle kullanıcının ilgisi ilk bakışta çekilmelidir. Ana sayfadan sonra kurumsal web siteleri için Hakkımızda sayfası oldukça önemlidir. Hakkımızda bölümünden kurumsal şirketin nereden geldiği, hangi işleri yaptığı, vizyonu, misyonu okunmaktadır. Ancak bu bahsettiğimiz başlıklar yazılar ile tamamlanır. Bu nedenle yazıların kullanıcıyı sıkmaması gerekir. Tasarımla da desteklenen Hakkımızda sayfaları, sıkıcılıktan çıkar. Bir diğer önemli nokta ise çalışmalar veya referanslar sayfasıdır. Bu bölümde kullanıcının geçmiş çalışmalarınızı en iyi şekilde görmesini sağlamalısınız.

Kurumsal web sitesi tasarımında tecrübemiz ile yıllardır hizmet vermekteyiz. Penta Yazılım ailesine katılmak ve şirketinizin geleceğine güzel bir ışık tutmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: