Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

En İyi 20 FreeLancer İlan Siteleri Hangileridir?

En İyi 20 FreeLancer İlan Siteleri Hangileridir?
En İyi 20 FreeLancer İlan Siteleri Hangileridir?
22/04/2021
0 Yorum
Esat B.
2502

En iyi freelancer siteleri hangileri diye soruyorsanız doğru yerdesiniz! Peki freelancer sitesi nedir? Ne işe yarar? kimler kayıt olabilir? sorularını yanıtlarken ;  en freelancer web sitelerinden de bahsetmeyi unutmadık!  Şimdi gelin hep birlikte en iyi freelancer ilan sitelerine göz atalım ne dersiniz? Yaşam koşulları değiştikçe bireylerin çalışma koşulları, bir işten bekledikleri de o yönde değişmeye başlamıştır. Yoğunlukta dolayı sürekli eve iş götüren çalışanlarla dolu bir hayat yaşamaktayız. Durum böyle olunca evden çalışmaya başlayan ve her şeyi internet üzerinden halleden binlerce insan olduğunu bilinmektedir. Geçen sene başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 virüsü bu alanda da insan hayatına etkisini göstermiştir. İşten ayrılmak durumunda kalan birçok çalışan kendine online platformlar üzerinden geliştirmekte ve para kazanmaktadır. İngilizceden dilimize de geçmiş olan FreeLancer kelimesi, artık hemen hemen her alanda hizmet vermeye devam etmektedir. Ülkemizde de her kesimden insanlar bu sitelere kaydolarak iş yapabilmektedir.

Freelance olarak çalışma sosyal yaşamdan biraz fedakârlık gerektiren bir iş koludur. Standart bir şirkette çalışan bireylerin sahip olduğu gibi bir mesai saati yoktur. Günün her saatinde ve her yerde çalışılabilir. Sadece iş yapılan şirkete ve kişiye iş bitinceye kadar bağlı olunduğu için, freelancer’ın bir yöneticisi bulunmamaktadır. Önemli olan işin gereğini özverili bir şekilde gerçekleştirerek, anlaşılan süre içesinde işi teslim etmektedir. Bu iş kolları makale yazma, yeni kurulan bir şirket için pazar araştırması yapma, web sitesi tasarlama, çeşitli Office programları desteği ve sosyal medya yönetimine kadar birçok alanda hizmet verebilmektedir. FreeLancer siteleri denilince tüm dünya çapında birçok çalışana iş veren ve dünyanın her bölgesinden insanı bir araya getiren platformlarda denilebilir. Bazı siteler diğerinden daha çok ön plana çıkmaktadır. Bionluk, guru, fiverr, upwork, people per hour, freelancer, toptal, simplyhired, proje kurdu, uzman kirala, armut, içerik bulutu, coroflot, ifreelance, writeraccess, hireable, nexxt, 99designs, envato studio, freelance writing gigs siteleri en iyi 20 freelancer sitesidir.

Bionluk

Dünyanın en iyi freelancer sitelerinin en ön sıralarında yer alan bionluk platformu kullanıcılarına nerdeyse istediği her alanda destek vermektedir. Yazı çeviri, makale desteği ve pazar araştırması gibi konularda daha çok ön plana çıkmaktadır. Kolay üyelik sağlanabilecek bir ara yüzüne sahip olan bionluk, başlangıç olarak üyelerinden 20 TL gibi bir ücret almaktadır ve daha sonra başka ücrete tabi tutmamaktadır. Yapılan her iş için %20’lik bir kesinti yapmaktadır.

Guru

İsmi en bilinen freelancer sitelerinden olan Guru sitesi, eşleştirme özelliğiyle diğer freelancer sitelerine göre daha kolay yolla iş bulunabilir. Üyeler kendilerine oluşturdukları portfolyolar sayesinde müşterilere ne tür bir destek sağlayabileceği hakkında detaylı birer bilgi vermektedir. Günlük olarak iş eşleştirmesi yapılmaktadır.

WriterAccess

Kaydolmak için bile yapılan işin özgeçmişi isteyen WriterAccess platformu, editörlere, yazarlara ve çevirmenlere online iş desteği sağlamaktadır. Platform üyelerine iş portföyleri doldurması için olanak tanımaktadır. Bu sayede iş öncesi değerlendirmeler ve projeler için ne gibi yardımlar edilebileceği konusunda ön bilgi sahibi olunabilmesi imkanı sağlar.

Armut

Sadece ülkemizde kullanıcı bulan ve neredeyse her sektöre hitap eden bir platformdur. Yeteneğiniz ve uzman olduğunuz her konu hakkında proje alabilmek mümkündür. Sadece freelancerlar değil bütün sektörlerde hizmet veren çalışanlar bu platformda iş yapabilme imkanına sahiptir.

Proje kurdu

Alanında başarılı ve profesyonel bir hizmet imkânı sunan proje kurdu sitesi Türkiye’nin freelancer.com adresi olarak da denebilmektedir. Güncel bir konuda istenilen bir freelance desteği profesyonel bir biçimde sunmaktadır.

Upwork

oDesk ve Elance freelance platformları yıllar sonra bir araya gelerek yeni bir web sitesi tasarlamışlardır. Bu büyük iş birliği yeni bir çatı altında freelance olarak iş bulma imkânı sağlamaktadır. Güncel veriler değerlendirerek bugün 12 milyon freelancer’a ev sahipliği yapan Upwork şirketi, 6 milyona yakın aktif müşterisi bulunmaktadır.

Ifreelance

Muhasebe, yönetim, pazarlama, tasarım, programlama ve yazma konularında en ön sıralarda yer alan freelancer sitesi neredeyse bütün alanlarda hizmet vermektedir. Oluşturulan profiller bazında reklamlar vererek müşterilerle iletişim şansı daha yüksektir. Anlaşılan iş karşılığında herhangi bir ücret kesintisi yapmayan ifreelance platformu, sadece siteye üye olurken kesinti yapmaktadır.

99designs

Diğer platformlardan çalışma temellerinden de biraz farklı olarak hizmet alanı tasarım ve sanatçılar için daha uygundur. Grafik tasarımı alanında veya paint alanında uzman bireyler için en iyi platformdur. Freelancerlar kendi reklamlarını yaparak diğer tasarımcılarla aktif olarak yarışabilir ve projeler yapılabilir. Sizlere En iyi freelancer sitelerini detaylı bir şekilde anattık. Diğer makalelerimize göz atmak veya bilgi almak isterseniz, blog sayfamıza sizleri bekleriz.

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: