Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Profesyonel Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Profesyonel Web Sitesi Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Genel
blog kategorisi
paylaşım tarihi
yorum sayısı
yazar
görüntülenme sayısı
5 yıldız

Profesyonel bir görünüm, marka değerine katkı sağlar. Müşterilerinize, ziyaretçilerinize güven verir. Hazırlanacak web sitesi tamamen markanızın değerlerine, vizyonuna ve misyonuna uygun olmalıdır. Genel görünüm belirlendikten sonra kullanıcılara iyi bir deneyim sunmak adına gezinme, hizmetler, bağlantılar, içerikler için doğru strateji geliştirmelidir.

İki farklı senaryo el alalım. Birinci senaryo: A kullanıcı sitenizi ziyaret etti, genel görünümünü beğenmedi, aradığını bulamadı. Bu tam bir kayıptır, yatırımınız boşa gitmiştir. Baştan bir revizyon gerektirir.

İkinci senaryo: A kullanıcısı sitenizi ziyaret etti. Tasarım da doğru renkler seçildi, yönergeler, akış, içerikler sorunsuz bir şekilde hazırlandı. Call The Action (CTC) yani kullanıcı harekete geçti ve tam olarak yapmanızı istediğiniz şeyi yaptı. Daha sonra tekrardan ihtiyaç duyduğunda, tekrar ziyaret etti ve aynı işlemi tekrarladı. İşte bu başarılı bir web sitesinin genel planıdır.

Elbette baz alınan kriterler bunlarla sınırlı değil. Profesyonel bir web sitesi hazırlarken temel olarak dikkat edilmesi gereken hususları başlıklar halinde inceleyelim.

Yazı Tiplerinin Ziyaretçi Üzerinde Etkisi

Profesyonel, modern, güvenli web fontları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bilgi sahibi değilseniz anlaşmakta olduğunuz firmadan bu bilgeleri isteyin. Seçiminizi yaparken; yazı tipinin okunabilirliğine, modern bir görünümde olmasına, markanızı yakışır olanı seçin. Font boyutuna göre yazı tipini incelemeyi unutmayın.

Logo Seçiminin Marka Üzerinde Etkisi

Markaların görsel kimliği logodur. Öyle ki alışveriş yaparken büyük ölçekli firmaların sırf logosu bulunduğu için ürünler daha değerli hale geliyor. Hepsinin tek bir ortak noktası var. Basit ve anlamlı görsel, yazı fontlarından oluşuyor. Seçiminizi yaparken yalnızca görsel ya da yalnızca metin tercih edebilirsiniz fakat basit tutmaya özen gösterin.

Kaliteli Resimler Kullanın

Profesyonel bir fotoğrafçıdan destek alarak ürünlerinizi çok daha etkileyici bir şekilde çekebilirsiniz. Firmanız hizmet üzerine kuruluysa, stok fotoğraflardan yararlanabilirsiniz. Görsel seçimi, kalitenizi gösteren önemli bir faktördür.

Arka Plan Tercihinin Ziyaretçi Üzerinde Etkisi

Arka plan seçimi çok büyük bir değişkendir. Pek çok sektörde arka plan ihtiyacı hissedilmez fakat bazı sektörler de ürünleri, hizmetleri ön plana çıkarmak için doğru arka plan tercihi, karlılığa katkı sağlayacaktır.

 

Yazıya Puan Ver
15 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri:
Yorum Yap
E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile belirtildi.
Blog Kategorileri