Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Gittigidiyor'da Satıcı Hesabı Nasıl Açılır? Mağaza Sahibi Olun!

Gittigidiyor'da Satıcı Hesabı Nasıl Açılır? Mağaza Sahibi Olun!
Gittigidiyor'da Satıcı Hesabı Nasıl Açılır? Mağaza Sahibi Olun!
13/10/2020
0 Yorum
Berat D.
2046

Siz de internetten satış mı yapmak istiyorsunuz ? Ancak yeterli rehber bulamıyorsunuz ya da ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazı sizin için yazıldı.  İnternetten Nasıl Satış Yapılır konumuzda sizlere harika ipuçları verebilir.

Son dönemlerde E-Ticaret hacmi artıyor. Bundan dolayıda insanlar acaba bende satış yapabilir miyim sorusunun cevabını arıyor. Evet siz de satış yapıp para kazanabilirsiniz. İlk olarak kendimize bir platform seçmemiz lazım. Önünüzde Hepsiburada,Gittigidiyor,Trendyol,n11 gibi seçenekler var. Biz bugün bu yazımızda Gittigidiyor da nasıl satıcı hesabı açılır nasıl internetten satış yaparak para kazanılır sorusunun cevabını sizlere açıklayacağız. Hadi o zaman başlayalım.

GittiGidiyor Nedir ?

Gittigidiyor 2001 yılında kurulan bir E-Ticaret sitedir. Başlarda satış oranları düşük olan GittiGidiyor yavaş yavaş Türkiye’de gelişti ve adını dünyaya duyurdu. Ardından da 2011 yılında ise eBay tarafından satın alındı. Gittigidiyorda mağaza açmak için önce firmayı tanımakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

GittiGidiyor Avantajları - Para Kazandırır mı?

  • Müşteri bulma sıkıntınız olmaz 

Gittigidiyor aylık 60 milyondan fazla trafik alan bir site. Bu yüzden müşteri bulamama gibi bir sıkıntınız genellikle olmaz. İnternette yapılan reklamlar sayesinde yeni insanlar da bu platforma yönelik alışveriş yapıyor.  Müşteri bulma sıkıntınız yok bu yüzden, gittigidiyorda mağaza açmak çok cazibeli olur.

  • Ürün Yönetimi ve Analiz

GittiGidiyor da üçüncü bir programa gerek kalmadan da ürünlerinizi kolaylıkla yönetebilir ve diğer satıcılara göre satış oranlarınızı karşılaştırabilirsiniz. Satıcı hesabının faydalarından bir tanesi de bu.

  • İşletme ya da Şirket sahibi olmanıza gerek yok

Eğer bir işletmeniz,dükkanınız ya da şirketiniz yoksa ancak E-Ticaret e başlamak istiyorsanız. Gittigidiyorda mağaza açmanın en haklı sebebi işletme ve şirket sahibi olmadan e-ticaret yapma fırsatı..

GittiGidiyor Dezavantajları

  • Komisyonlar ve Ek Ücretler

Her E-Ticaret sitesinde olduğu gibi GittiGidiyor da satıcı olmak için kullandığınız platforma bir ücret ödemeniz gerekir. Birinci ücret aylık mağaza ücretidir. Eğer bu mağaza ücretini ödemezseniz mağazanız kapanır. Bu yüzden bu ücretleri düzenli olarak ödemeniz gerekir. İkinci ücret ise sattığınız ürün için alınan komisyon ücretleri dir Buradan GittiGidiyor’un 2020 yılı için yayınladığı güncel komisyon oranlarını görebilirsiniz.. 

  • Marka Geliştirme

GittiGidiyor markanızı geliştirmeniz için değil de satış yapmanız için ideal bir sitedir. Çünkü insanlar birinci ürünü sizden aldığı zaman diğer ürünü sizden alma ihtimali düşüktür. Algoritma daha çok ucuz ve çok satılan ürünleri gösterir. Bu yüzden mağazanızın markasını geliştirmek istiyorsanız gittigidiyor iyi bir platform değil.

GittiGidiyor da Mağaza Açmanın Maliyeti

İlk olarak GittiGidiyor’daki mağaza ücretlerine göz atalım.

Temel Mağaza: 69 TL (Aylık)

Prol Mağaza: 189 TL (Aylık)

Mega Mağaza: 499 TL (Aylık)

Mega+l Mağaza: 1399 TL (Aylık)

Özel Mağaza: 299 TL (Aylık)

İkinci olarak ise GittiGidiyor da ya da herhangi bir platform da satış yapıyorsanız devlete düzenli olarak vergi ödemeniz gerek. Eğer bu vergileri ödemeyip önemsemezseniz yasal yükümlülükler doğabilir. Bu konuda ayrıntılı bir bilgi almak istiyorsanız bir muhasebeci ya da mali müşavir ile konuşmanız siz ve markanız için daha iyi olur 

Artık hazırsanız gittigidiyor da satıcı hesabı açabiliriz. İlk olarak buradaki linke tıklayın. Bu kısımda kendimize bir GittiGidiyor hesabı açacağız. Linke bastıktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek.

Bu ekranda ilk önce kendi isminizi ve soyisminizi yazın. Ardından ise e-posta ve şifre kısmını doldurun. Bu kısımda sadece normal bir gittigidiyor hesabı açıyoruz. GittiGidiyor’a girdikten sonra bir satıcı hesabı açacağız.

Ardından ise sağ üst köşedeki hesabım tuşunun üstüne gelin. Otomatik olarak seçenekler belli olacak. Burada ürün yönetimi kısmına basın. Karşınıza böyle bir ekran gelecek.

İlk olarak üst kısımda 3 adet seçenek sunmuş. Gelin inceleyelim

1-) Listelenenler

Bu kısımda sizin daha önce eklediğiniz ürünleri düzenleyebileceğiniz bir ekran gelir. Şimdilik burayı geçeceğiz.

2-)Toplu Yükleme

Bu kısımda ise eğer çok ürününüz varsa buradan excel formatında dosyaları çabucak buraya ekleyebilirsiniz. 

3-) Satış Yap

Bu kısım sayesinde ise satış yapmaya başlayacaksınız. Ancak bundan önce hem telefon numaranızı doğrulamanız gerek hemde fatura bilgilerinizi doldurmanız gerek.

İlk olarak fatura doldurma adresi olarak karşınıza böyle bir ekran gelecek. Burada fatura adreslerimizi dolduracağız. Burada üst kısımda size kurumsal mı yoksa bireysel bir müşteri olduğunuzu soruyor. Eğer şirket ya da bir işletmeniz yoksa bireysel tuşuna basın. Bir dükkanınız,şirketiniz,işletmeniz varsa da kurumsal kısmına basın. Ardından ise gerekli bilgileri doldurun. Sonra ise fatura bilgilerimi güncelle kısmına basın.

Ve artık GittiGidiyor da satıcı hesabı açmayı biliyorsunuz. İnternetteki eğitim setlerini izleyerek kendinizi geliştirebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. Bundan sonrası ise sizin E-Ticaret ve para kazanma taktiklerinize bağlı Gittigidiyor da mağaza açmak işte bu kadar basit.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: