Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak
04/11/2020
0 Yorum
Kader P.
1316

Makale yazarak para kazanmak, internet üzerinden gelir elde etmek isteyen ve kalemine güvenen kişilerin üzerinde araştırma yaptığı bir gelir elde etme yöntemidir. Bu yöntemin bu denli tutuluyor olmasının birden fazla nedeni olmakla birlikte, en yaygın nedeninin evden para kazanmak isteği olduğunu söylemek mümkündür. Bu bağlamda kişilerin ilk sorusunun “Makale yazarak ne kadar kazanabilirim?” olması yanlış değildir. Bu duruma dair detaylar ise aşağıda verildiği gibidir.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Aslında bu, göreceli bir durumdur. Yani “Makale yazarak ne kadar kazanılır?” sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü bu sorunun cevabının bağlı olduğu bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar ise aşağıda verildiği gibidir.

  1. Aylık üretilmesi mümkün olan kelime adedi ve makale sayısı,
  2. Makale kalitesi ve SEO uyumunun bulunup bulunmadığı,
  3. Kelime ve kalite bazlı ücret tarifesi gibi unsurlar aylık kazanç üzerinde etkilidir.

Ancak bu kriterlerin bir sınırı olduğu, örneğin günlük üretilmesi mümkün olan kelime sayısının sınırlı olduğu göz ardı edilmemelidir. Yani günün 24 saat olması, 24 saat içerik yazılabileceği anlamına gelmeyecektir. Bunun için ideal olan günlük sınır belirlenmelidir.  SEO UYUMLU MAKALE NASIL YAZILIR konulu yazımız size mutlaka fayda sağlayacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Nereden Başlanmalı?

Yazılmış olan makaleleri satışını gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır. “Nereden başlanmalı?” sorusunun cevabı da bu yollarda saklıdır. Bahsi geçen yollar ve bu yollara dair detaylar aşağıda verildiği gibidir.

  • Önce uzmanlık alanının farkına varılmalı ve bu alan doğrultusunda popüler olan konular araştırılarak yazılar yazılmalıdır. Yani henüz bir sipariş almamış olan kişilerin, referans elde etmek ya da muhtemel siparişlere örnek metin sunabilmek için önceden metin yazmaları ve elde hazır metin bulundurmaları mümkündür.
  • Makale yazarak para kazanmanın diğer yolu ise sipariş yolu ile satıştır. Bunda da makale için gerekli olan konu ve bilgiler, doğrudan siparişi oluşturan kişi tarafından sunulmaktadır.

Makale Yazarak Para Kazanmak Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yukarıda da belirtilmiş olunduğu üzere, makale yazarak para kazanmak isteyen kişilerin bir uzmanlık alanlarının bulunması gereklidir. Bu, hem yazı kalitesi hem de bilgi kalitesi için gerekli olan bir durumdur. Her konuda yazı yazabilmek daha getirisi yüksek bir iş olarak görülse de, işin özü pek de öyle değildir. Çünkü her şeyden önce bir kişinin her konuda bilgi sahibi olması mümkün değildir. Bilgi sahibi olunmadan yazılacak metinlerdeki bilgilerin doğruluğundan emin olmak ise imkansızdır. Bu da hem yazı kalitesini hem de bilgi kalitesini etkileyen bir durumdur.
  • Kazanç, hiçbir zaman öncelik olmamalıdır. Daha fazla kazanmak uğrunda daha hızlı ama kalitesiz metinler yazmamaya özen gösterilmelidir. Çünkü bu durum başta yüksek getiri olarak görülse de, durumun öyle olmadığı zaman geçtikçe anlaşılacaktır. Daha az iş teklifi gelecek, daha fazla olumsuz yorum meydana gelecektir. Bu da kısa süreli yüksek kazanç sonrası yazı hayatının bitmesine kadar dahil gidebilecektir.
  • Beraber çalışılan firma veya kişilerin güvenilir olmasına ve emeğe bakış açısına dikkat edilmelidir. Çoğu kişinin metin yazarlığını kolay bir iş olarak görmesi ve bu sebeple emeğin karşılığını vermemesi sebebi ile yazarları mağdur ettiği bilinmektedir. Bu sebeple beraber çalışılan iş ortaklarının emeğe saygı duyan, yazılara kaliteleri oranında ödeme yapan kişi veya firmalar olduğundan emin olunmalıdır.

Penta Yazılım, beraberinde çalıştığı uzman yazar kadrosu ile büyük başarılar elde etmeyi planlayan ve bu başarılarda yazarların payını geri plana atmayan bir firmadır. Bu durumun en büyük kanıtı, metin yazarlarının emeklerine saygı duyması ve “Makale Yazarak Para Kazanmak” adlı metni ele almasıdır.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: