Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Mouse DPI Öğrenme Nasıl Yapılır?

Mouse DPI Öğrenme Nasıl Yapılır?
Mouse DPI Öğrenme Nasıl Yapılır?
08/08/2022
0 Yorum
SAMET SAĞLAM
1119

Mouse DPI öğrenme nasıl yapılır? Mouse duyarlılığı olarak tanımlanabilen Mouse DPI; duyarlılık seviyesinin ölçülmesi için kullanılan bir tür standarttır. Bu noktada Mouse DPI öğrenme aşamaları son derece titiz bir süreci beraberinde getirmektedir. Genel olarak Mouse DPI öğrenme işlemini ‘’Denetim Masası’’ üzerinden pratik bir şekilde yapmanız mümkün olacaktır. Bu kapsamda aşağıdaki adımları takip ederek; Mouse DPI değerini öğrenebilirsiniz;

  • İlk önce denetim masasını açın
  • Sonrasında Donanım ve Ses bölümünü seçin
  • Devamında Aygıtlar ve Yazıcılar bölümünü tıklayın
  • Sonrasında Faren yolu seçeneğini takip etmelisiniz
  • Karşınıza çıkan sayfadaki üst seçenek sekmesini açmalısınız
  • Son olarak ayarlar bölümüne giderek Mouse hassaslık değerini öğrenebilirsiniz

Mouse DPI Öğrenme Adımları Nelerdir?

Mousenizin  DPI'sını öğrenmenin ilk adımı, hassaslık derecesinin ne kadar olduğunu bulmaktır. Bunu, bilgisayarınızın ayarlarına girerek ve “Mouse Özellikleri” veya benzeri bir bölüm arayarak yapabilirsiniz. Girdiğiniz Mouse Özellikleri sayfasında "İşaretçi Seçenekleri", "İşaretçi Ayarları" veya benzeri bir sekmeyi açmanız gerekmektedir. Böylece Mouse DPI öğrenmek konusunda önemli kazanımlara sahip olmanız mümkün olmaktadır.

Mouse DPI değerini öğrenmek, oyun becerilerinizi geliştirmede çok önemli bir faktördür. Mouse DPI, bilgisayarın tanıyabileceği inç başına nokta (DPI) sayısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada DPI ne kadar yüksek olursa, fareniz hareketlere ve jestlere o kadar duyarlı olacaktır. Duyarlılık seviyesinin yüksek olması, birinci şahıs nişancı oyunları gibi doğru hareketler yapmanız gereken oyunlarda çok faydalı olabilecektir.

Mouse DPI Learning Uygulamasıyla DPI Öğrenme

Günümüz itibariyle Mouse DPI öğrenme işlemi için farklı uygulamalardan söz edebiliriz. Özellikle Mouse DPI Learning uygulaması son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada aşağıdaki adımları izleyerek Mouse DPI öğrenebilirsiniz;

  • Mouse DPI Learning Uygulamasını Kurun
  • Mevcut Fare DPI Değerinizi Ayarlayın
  • Hedef Mouse DPI Değerinizi Ayarlayın

Mouse DPI Learning uygulamasını kurmak DPI değerini öğrenmek ve ayarlamak konusunda önemli kazanımları beraberinde getirmektedir. Bu noktada ilk olarak Mouse DPI öğrenme uygulamasını web sitemizden indirin ve bilgisayarınıza kurmalısınız. Sonrasında Kurulum tamamlandığında programı başlatın ve yeni bir fare aygıtı eklemek için "Ekle"ye tıklamalısınız.

Mevcut mouse değerinizi eklemeden önce, mevcut DPI değerini bilmeniz gerekir. Bu arada DPI, inç başına nokta anlamına gelmektedir. Bu bilgileri, mouse cihazlarınızın üreticilerinin web sitelerinden veya kılavuzlarından bulabilirsiniz. Bu değeri yazın ve değişiklikleri bilgisayarınıza kaydetmek için “Kaydet”e tıklamalısınız.

Hedef mouse DPI değerinizi ayarlamak için"Hedef" alanına istediğiniz mouse DPI değerini yazın ve ardından "Test" düğmesine tıklamalısınız. Bu aşamadan sonra uygulama, hedef mouse DPI değerinin mevcut olanla iyi çalışıp çalışmadığını, belirli bir zaman aralığında imleci masaüstü ekranı üzerinde tekrar tekrar hareket ettirerek test edecektir.

Mouse DPI Değeri Neden Önemlidir?

Mouse kullanırken DPI değerinizin ne olduğunu tam olarak biliyor olmanız beraberinde önemli kazanımları getirmektedir. Burada DPI ne kadar yüksek olursa, mousenizin o kadar hassas olacaktır. DPI ne kadar düşükse, doğal olarak o kadar az hassas olacaktır. Bu noktada çoğu oyuncu, oyun oynarken daha doğru ve daha hızlı olabildikleri için yüksek DPI fareleri tercih etmektedir. Ancak, mousenizi yalnızca iş veya belgelere göz atmak için kullanıyorsanız, elinizde daha rahat ve kolay olacağı için düşük DPI'lı bir mouse almalısınız.

Elbette ki oyun oynamaya gelince, daha yüksek DPI her zaman daha iyidir. Ancak mouse DPI değerini nasıl öğreneceğinizi bilmediğiniz zaman işler biraz daha zorlaşıyor. Bütün bu bilgiler ışığında Mouse DPI değeri, oyun oynarken performansınızı doğrudan etkiyecektir. Bundan dolayı Mouse DPI değerini öğrenerek ona göre bir planlama yapmanız her zaman önerilmektedir.

Yazıya Puan Ver
5 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: