Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

 

Kurumsal web tasarım, bir kurumu en iyi yansıtacak yollardan biridir. Bu tasarımda firmaların ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgileri arama ağlarında bir web tasarımı ile görebilmektesiniz. Kaliteli ve amaca uygun bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız,yeterli düzeyde yazılım ve tasarım bilgisine sahip olunması gerekmektedir.

Kurumsal Web Sitesi Özellikleri Nelerdir?

Web sitelerinin genel özelliği bir kişiyi kapsadığı gibi bir firmayı da yansıtıyor olmasıdır. Web sitelerinde kurumsal dil ise tüm metinlerin ve görsellerin kurumsal kimliği yansıtmasıdır. Hedefine uygun kaliteli bir web tasarımında olması gereken özellikleri aşağıda başlıklar halinde açıklayacağız.

Kaliteli ve Yerel Hosting Kullanımı

Bir web sitesindeki menüler kısmından bahsetmeden önce, hosting kavramından söz açalım. Kurumsal web tasarım yaparken, açılacak sitenin bulunduğu ve hitap ettiği ülkenin hosting sunucularından seçim yapılmalıdır. Çünkü arama motorlarının dikkat ettiği kriterler;

 • Web sitesinin potansiyel hedef kitlesinin nerede olduğu,
 • Hangi ülkede hizmet verdiği,
 • Sitenin dilinin ne olduğu faktörleridir.

Bu sebeple Türkiye’nin konumu içinde kurumsal bir kimliğe sahipseniz, buradaki yer alan sunuculardan hosting almalısınız. Hosting web site yazılımının, materyallerinin, logosunun ve tüm verilerinin kapsadığı bir depolama alanıdır. Bu alanlar tekil hosting paketlerinden başlayarak, reseller, dedicated ve sunucu hostingler olarak sıralanır.

Eğer web siteniz doğrudan satış yapmayacak ve milyonlar tarafından ziyaret edilmeyecek bir kategori içindeyse, tekil hosting seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Böylece maliyetinizi düşürürsünüz.

Organik Metin Üretimi

Web sitenizde bulunan metinler organik içerik özelliğine sahip olmalıdır. Organik içerik kavramından kastedilen kopya içerik olmamasıdır. Hedef kitlenize hitap edecek, kurumsal web tasarım kimliğinizi en iyi şekilde yansıtacak metinler, sitenizde yer almalıdır. Ayrıca bu metinlerin özgün olması son derece önemlidir. Web sitenizde her alanın özgün olması gerekmektedir. Özgünlükle ilgili kriterlerden aşağıda bahsedelim.

 • Web sitenizdeki metinleri bu işi profesyonelce yapan editörlere, metin yazarlarına yazdırabilirsiniz. Bu yolla özgün metinler satın alarak sitenizin kalitesini artırabilirsiniz. İsterseniz de sitenizdeki tüm metinleri kendinizde yazabilirsiniz. Sonuçta önemli olan ziyaretçilerin, faydalanacakları metinlerin özgün ve keyifli tarzda olmasıdır.
 • Web sitenizdeki metinler yıllar boyunca aynı kalmamalıdır. Profesyonel web tasarımı yaparken, özgün ve yeni eklemeler yapmalısınız. Yazı varyasyonlarınızı artırmalısınız.
 • Web sitenizde bulunan metinler, başka yerde yayınlanmış metinler olmamalıdır. Arama motorları kopya içerik barındıran siteleri kalitesiz olarak vasıflandırmaktadır. Ayrıca arama motorları özgün metinleri barındıran sitelere iyi puan vermektedir.

Görsel ve Video Kullanımı

Web siteniz hangi ürün ve hizmeti sunarsa sunsun, sitenizde görsel içerikler ve videolar bulundurmanız dikkat çekici olacaktır. Ayrıca arama motorlarının, kurumsal web tasarım özelliğini taşıyan sitelerde aradığı unsurlardan biri de görsel içeriklerdir. Bunu şu örnekle açıklayalım:

Kullanıcı, arama motorunda ‘kripto paralar’ konusunu aratarak, web sitenize yönlendirilmiş olsun. Web sitenize giriş yapmak isteyen bu kullanıcının karşılaşacağı durumlar şunlar olacaktır:

 • Sitenizde kullanıcının bulmayı umduğu ‘kripto paralar’ konusu olmalıdır.
 • Kripto para konusunun olması yeterli değildir. Bu konuyu araştıran ziyaretçinin sorularını cevaplayan metinler, görseller ve videolar sitede bulunmalıdır.
 • Arama motorları bu ilk iki maddeye çok önem vermektedir. Bir ziyaretçinin sitenizde olmasını düşündüğü kripto paralar konusunu bulamadığını düşünelim. Veya sorusuna net bir cevap alamadığını farz edelim. Her iki durumda da ziyaretçi derhal sitenizden ayrılacaktır. Böylece arama motorları, hemen çıkma oranı olarak, işlediği puanlamada size olumsuz puanlar verecektir.
 • Ziyaretçilerin talep ve sorularını net olarak çözebilecek tüm donanımlar sitenizde bulunmalıdır. Kurumsal web tasarım özellikli sitenizde,metinleri sunma şekliniz bilgilendirici ve kolaylıkla okunur bir tarzda olmalıdır. Web sitenizde video ve görsel girişlerinin ziyaretçiler tarafından daha çok tercih edileceğini unutmamalısınız.

Tasarımın Gözden Geçirilmesi

Bir ziyaretçi herhangi bir web sitesine girdiğinde ilk dikkat ettiği özellik, sitenin tasarımı olmaktadır. Bu veriye, internet kullanıcıları arasında yapılan araştırmaların sonucundan ulaşılmıştır. Web sitenizin tasarımının aşağıdaki özellikleri barındırdığından emin olmalısınız.

 • Web siteniz, ziyaretçilerinizi boğmayan renk ve tasarım aşamalarına sahip olmalıdır.
 • Ziyaretçilerinizin ilk izlenimi olumlu olmalıdır. Sitenizin tasarımının başka bir site de olmaması gerekir. Çünkü kurumsal bir kimlik yansıtmak istiyorsanız özgün bir tasarıma sahip olmanız gerekmektedir. Ziyaretçiler sitenize girdiklerinde yetersizlik ve eksikliklerle karşılaşmamalıdır. Böyle bir durumda ziyaretçileriniz sitenize güven duymazlar. Hemen web sitenizi terk ederler.
 • Ziyaretçileriniz kurumsal web tasarım özellikli sitenizdeki, menülerinizin işlevsel ve kullanıcı dostu özelliğinden memnun kalmalıdır. Çünkü site içinde aradığına kısa sürede ulaşamayan ziyaretçiler, siteyi hemen kapatacaktır.
 • Web sitenizdeki renk yelpazesinin dengesinin iyi ayarlanması gerekmektedir. Web sitenizin renk tercihi, hizmet verdiğiniz sektöre uygun olarak seçilmelidir. Kırmızı ve mor gibi renklerin kullanımından uzak durmalısınız. Bu renklerin web sitesinde kullanılması ziyaretçiler tarafından itici bulunacaktır. Daha doğrusu bu tür renkler ince hatlar şeklinde kullanılabilir. Fakat web sitenizin geneline yaymanız olumsuz bir etki oluşturacaktır.
 • Karmaşık kategorilerden uzak bir web sitesine sahip olmalısınız. Ayrıca açık renk yelpazesine sahip renk türlerini sitenizde kullanarak, ziyaretçilerinizin gözünü yormamış olursunuz.
 • Kurumsal web tasarım özellikli sitenizde, reklamların kullanıcıları rahatsız edecek seviyede olmaması gerekmektedir. Reklamlarda büyük boyut yerine, küçük boyutlu reklam seçeneklerine yönelmelisiniz. Ayrıca metinsel reklamları da web sitenizde konumlandırabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Site

Web sitenizin kullanıcı dostu olması çok önemli faktörlerden biridir. Bir kullanıcı web sitenize girdiği ilk 60 saniyede, istediğini bulamazsa, sitenizi hemen kapatacaktır. Ziyaretçiler kurumsal web site tasarımı içinde aradığı, kategori, menü, hizmet veya ürünü kolaylıkla bulmalıdır. Aşağıdaki maddelerde sıralayacağımız web sitesindeki bu bölümlerden;

 • Ürün veya hizmet tanıtımları,
 • Satış platformunu dizaynı(satış varsa) gibi tüm menüler,
 • Satış kategorileri,
 • Kategorilere ait alt menüler,
 • İletişim bölümü, özgün ve sade bir tasarımla hazırlanmalıdır.

Kullanıcı Odaklı Hız

Teknoloji çağında her alanda özellikler araştırılırken, ilk sorulan hız faktörü olmaktadır. Bildiğiniz gibi cep telefonu alırken veya bilgisayar araştırırken ilk bakılan özelliklerden biri hızdır. Aynı durum sanal ortamda web sitelerinin hızları içinde geçerlidir. Kurumsal web tasarım özellikli site hızınız ziyaretçileri memnun edecek seviyede olmalıdır. Ziyaretçiler 3 saniyeden daha uzun sürede açılan siteleri kapatmaktadırlar. Bu sebeple web sitenizin hızını kullanıcı odaklı test etmelisiniz. Eğer yavaşlık var ise gerekli aksiyonu almalısınız.

Responsive Tasarımı

Web sitenizin kurumsal olmasında etkili faktörlerden biri de responsive tasarımı kullanmaktır. Responsive tasarım mobil cihazlara uyumlu site yazılımıdır. Hedef kitlenize ulaşabilmek için bu yazılımı kullanmanız çok önemlidir. E-ticaret web siteleri sahipleri özellikle responsive tasarım kullanmalıdır. Çünkü günümüzde insanların büyük çoğunluğu alışverişini cep telefonlarından yapmaktadırlar. O yüzden kurumsal web tasarım ajansı olan Penta Yazılım’dan, responsive tasarım hakkında destek alabilirsiniz.

Zaten cep telefonu kullanan herkes, internetteki tüm işlemlerini akıllı telefonlarından halletmektedirler. O yüzden kurumsal kimliğinizi var etmek için responsive yazılımı sitenize entegre etmelisiniz. Yoksa kurumsal değil, basit ve gelişmemiş bir siteye sahip olursunuz.

İletişim Bilgilerinin Kullanımı

Web sitenizin kurumsal web tasarım kimliği kazanmasını sağlamak için iletişim bilgilerinizi paylaşmayı unutmamalısınız. Sitenizi ziyaret edenler iletişim bölümünü kolaylıkla bulmalıdır. Ayrıca iletişim bölümünde hiçbir bilgiyi gizlemeden açıkça paylaşmalısınız. Çünkü iletişime geçmek isteyen ziyaretçiler ve potansiyel müşterileriniz soru sormak için iletişim bölümü kategorisine bakacaklardır. Bu bölümdeki bilgiler doğru ve kolay ulaşılabilir olmalıdır. Web sitenizde online canlı destek yazılımlarını da kullanmalısınız. Çünkü bazı ziyaretçiler anlık iletişime geçmek istemektedirler. Web sitenizde iletişim alanları belirlediğiniz yerlerde;

 • Sosyal medyaya ulaşmak için görseller veya linkler,
 • Firmanızın adresi için Google map haritasının olması,
 • Açık adresin bulunması,
 • Web sitenizin kurumsal uzantısıyla aynı olan mail adresinizin olması gerekmektedir.

Domain Süresi

Google domain süresini önemsemektedir. Arama motoru için web sitesini güvenilir kılan faktörlerden biri domain süresinin ne kadar olduğudur.

Bir web sitesinin domain süresi, 1 yıl veya 2 yıl ise Google bunu güvenilir bulmayacaktır. Çünkü domain süresi kısa bir siteyi Google, uzun ömürlü algılamayacaktır. Yani gelecek vaat eden bir web sitesi değildir, diye yorumlayacaktır. Bu yüzden kurumsal web tasarım özellikli sitenizin domain süresini uzatmanız gerekmektedir. Eğer mümkünse domain sürenizi 10 yıllık uzatabilirsiniz. Ya da en az 5 yıllık domain süresi uzatımı yapmalısınız.

SEO Uyumu

Web siteniz kurumsal özellik taşıyorsa, SEO uyumlu olmalıdır. SEO kelimesinin anlamı arama motoru optimizasyonudur. SEO uyumu en anlaşılır tanımıyla, web sitelerinin arama motorlarına uyumluluk göstermesidir. Eğer bu uyumluluk yüksek oranda olursa, arama motoru web sitesini anlayacaktır. Daha sonra web sitesini doğru sınıflandıracaktır. Sınıflandırılan siteyi daha sonra rehberine kaydedecektir.

Rehbere kaydedilen web sitesini içerdiği anahtar kelimeler ile arayan birileri mutlaka olacaktır. Böylece web sitesi arama motoru sonuç listesinde sıralamaya girecektir. Bu sıralamaya girmek, rakiplerinizin önüne geçmek anlamına gelmemelidir. Kurumsal web tasarım yapılan sitenin organik sonuçlarda üst sıralarda olması iyi olacaktır. Bu da web sitesindeki SEO uyumuna bağlıdır. Yani sitenin SEO uyumu yükseldikçe site listelemede üst sıralara düşecektir. SEO uyumu için yapılacaklardan belli başlı olanlarını sıralayalım.

 • Web sitenizin içeriklerini hazırlarken kullanılacak anahtar kelimeler özenli seçilmelidir. Arama motorunda aranma hacmi yüksek anahtar kelimeler seçilmelidir.
 • SEO uygulamalarını profesyonelce yapan meslek sahiplerinden destek almalısınız.
 • SEO uyumlu tasarımda metinler yazılırken mutlaka uygun başlıklar kullanılmalıdır.
 • Arama motorları uzun ve karmaşık yazılmış kodlardan hoşlanmazlar. Bu nedenle profesyonel web tasarım yaptırırken, koddan daha çok metin olmalıdır. Yani iyi bir web sitesi en fazla ¼ oranında kod barındırmalıdır. Sitenizin geri kalanı görseller, metinler ve multimedya olmalıdır.
 • Web sitenizde kullandığınız görsellerin isimlerini karmaşık seçmemelisiniz. Çünkü googlebot görselleri bizim gibi algılamamaktadır. Bu yüzden görsel adları ve alt metinleri önemli bir noktadır. Konu ile ilgili anahtar kelimelere uygun adlar seçmelisiniz. Ayrıca görsellerin içeriklerine uygun alt metinler yazılmalıdır. Böylece arama motoru botları görsellerin adları ve alt metinlerinden görseller hakkında bilgi edinebilir.
 • SEO yöntemlerini iyice araştırmalısınız. Sektörünüze uygun SEO tekniklerini, kurumsal web tasarım özelliğine sahip sitenizde kullanmalısınız. Sitenizde hizmet satışı veya ürün satışı yapıyorsanız konu ve ürün araştırmalarını iyice yapmalısınız. Web sitesinde ürünlerin açıklamaları yapılırken, ürünlerin her birine uygun anahtar kelimeler açıklamada olmalıdır.

Kurumsal Web Tasarımının Faydaları

Firmanızın imajını yansıtacağınız bir yolda, kurumsal kimliğe uygun bir web tasarımı yaptırmaktır. Kaliteli hazırlanmış bir web sitesi ile dijital ortamdaki yüzünüzü oluşturmuş olursunuz. Ayrıca size internet aracılığıyla ulaşmak isteyen potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşmış olursunuz.

 • Web sitesine sahip kurumsal bir firmaysanız, internette 7/24 müşterilerinize hizmet verebilirsiniz.
 • Web siteniz sizin dijital mağazanız olacaktır. Dijital mağazanızda müşterileriniz yorulmadan gezebileceklerdir.
 • Web tasarımının kurumsal özellikte olması, sunduğunuz hizmetler veya ürünlerinizin en nitelikli şekilde yansıtılmasını sağlayacaktır. Ayrıca müşterileriniz ürünler veya hizmetlere kolayca ulaşıp faydalanacaklardır.
 • Kurumsal web tasarım özellikli sitenizin kurumsal özellikte olması sizin adınıza güven verici bir imajdır. Web tasarımındaki kurumsal dil işinize gösterdiğiniz özeni yansıtacaktır. Ayrıca firmanızın ne kadar istikrarlı bir tarzda gittiğinin sembolü olacaktır. Bu tür etkenler ile müşterilerinizin zihnindeki kurumsallık imajı pekişecektir. Profesyonelce hazırlanmış web siteniz sizin güvenilir ve tutarlı olduğunuzu gösterecektir.
 • Siteniz kurumsal web sitesi özellikleri barındırıyorsa, bulunduğunuz sektörde markalaşmanız kolaylaşacaktır. Markanız tanındıkça, daha çok insanın sizden haberi olacaktır.
 • Web siteniz en iyi şekilde tasarlanırken sektörünüzün ve firmanızın özellikleri göz önünde bulundurulur. Web sitenizde firmanızın tarzı, sektörel uyumu ve yegâne oluşu en iyi şekilde yansıtılır.
 • Web sitenizin kurumsal kimliği profesyonel şekilde hazırlanmışsa rakiplerinizin önüne geçersiniz.

Sitenizin kurumsal web tasarım kimliğini oluştururken, Penta Yazılım sizinle sürekli iletişim halinde olacaktır. Sitenizle ilgili özel taleplerinizi dikkatle dinleyip, beğeneceğiniz şekilde tasarımı ortaya çıkaracaktır.

Web Tasarımı Hizmetleri Veren Firma Çeşitleri

Teknoloji ve internet çağında profesyonel bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Fakat hâlâ birçok firma dijital dünyada kendine yer edinmemiş durumdadır. Birçoğu da dijital dünyada adını duyurmak için hiçbir uzmanlığı olmayan, sıradan web tasarlayan ajanslarla anlaşmaktadır. Böylece firma kimliğini bir adım ileri götürmeyecek tasarımlarla baş başa kalınmaktadır. Eğer web sitenizin profesyonelce hazırlanmasını istiyorsanız aşağıda sıralayacağımız konulara dikkat etmelisiniz.

 • Profesyonel web tasarım firması seçerken, size tasarım hizmetini mükemmel şekilde sunan bir firmayla çalışmaya dikkat etmelisiniz.
 • Ayrıca çalışacağınız firmanın profesyonel bir ekipten oluşması önemlidir. Kurumsal web tasarım özelliğine sahip sitenizin, tasarımı için gerekli tüm işlemleri, uzman web tasarımcılar tarafından yapılması gerekmektedir.
 • Profesyonel web tasarlayan uzmanlar, sitenizi titizlikle, özgün tarzda ve taklitçilikten uzak bir şekilde oluşturacaklardır.
 • Firmanız için kurumsal web tasarım ajansı ararken, piyasadaki farklı birçok firmayı kıyaslayabilirsiniz. Bu firmalar arasında müşteri memnuniyeti kazanmış, başarılı geri dönüşleri olan ajansı seçmeniz mantıklı olacaktır. Penta Yazılım bu firmalar arasında seçebileceğiniz bir yazılım şirketidir. Müşteri memnuniyetini kazanmış bu firma ile web sitenizi uygun maliyette ve profesyonelce hazırlatabilirsiniz.
 • Piyasada farklı kalitede tasarım hizmetleri veren firmalar bulunmaktadır. Ayrıca bu firmalar içinde düşük fiyata, düşük bir performansla kalıp tasarımlarla iş yapanlar vardır. Böyle firmalarla çalışmanız sizin imajınıza zarar verecektir. Bu tür firmalardan uzak durmanız iyi olacaktır.

Web tasarlamak işini detaylı şekilde bilemeyebilirsiniz. O yüzden bu hizmeti 3 düzeyde düşünebilirsiniz. Böylece daha kolay tercih yapabilirsiniz.

 1. Sıradan ve basit web tasarlayan firmalardır. Bu şirketler az maliyetle sıradan ve basit tasarımlar oluştururlar. Ayrıca bu tasarımlar özgün olmamaktadır. Böyle şirketler sadece sıradan bir web sitesi sahibi olmak isteyenler için uygundur. Ayrıca bu düzeyde çalışan bir firmayla anlaşmanız, paranızın boşuna gideceği anlamına gelecektir.
 2. Orta düzeyde web tasarlayan firmalardır. Web tasarım hizmetleri konusunda profesyonelle basit arasında kalan firmalardır. Ürün veya hizmetlerinizi web sitenizde sunarken, büyük beklentileriniz yoksa bu firmalarla çalışmayı tercih edebilirsiniz.
 3. En üst seviyede profesyonel düzeyde tasarım yapan firmalar vardır. Bu firmalardan biri de Penta Yazılımdır. Penta Yazılım dikkat çekici, özgün ve kurumsal web tasarım hizmetlerini size sunacaktır. Bu düzeydeki kaliteli bir hizmete karşılık ücret konusu büyük ihtimalle aklınıza bile gelmeyecektir. Zaten zamanla ödediğiniz ücretin size büyük kârlarla geri dönüşünü göreceksiniz.

Penta Yazılım, web sitenizi kurumsal bir tarzda tasarlayacaktır. Tasarlanan siteniz küresel anlamda tanıtılma ve büyütülme odaklı vizyona sahip olacaktır. Alanında uzman kadroyla çalışan sayılı firmalardan biri olan Penta Yazılım’la çalışmak firmanız için avantajlar sağlayacaktır.

Kurumsal Web Tasarım Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde herkesin hayatında olan internet, web sitelerinin oluşturduğu geniş bir havuzdur. Bu internet havuzu gün geçtikçe büyümeye devam etmektedir. İnternet siteleri için tasarımları tahmin edilenden daha fazla önemlidir. Yani dijital mecrada olan her sitenin kendine ait özellikleri vardır. Bu sitelerin sahipleri, internet kullanıcılarının dikkatini çekmek isterler. Bu yüzden kurumsal web tasarım yaparken, özgün, dikkat çekici tasarlanmalıdır. Bu tasarımı yapacak ajansın dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Öyleyse ajansı seçerken dikkat edilmesi gerekenlere bir göz atalım.

Ajans SEO Uyumuna Önem Vermeli

Eğer kullanıcılar sitenizin tasarımını beğenirlerse veya dikkat çekici bulurlarsa, siteyi yeniden ziyaret edeceklerdir. Profesyonelce kurgulanmış özgün bir tarza sahip siteler ziyaretçiler tarafından beğenilmektedir. Ayrıca bu profesyonel siteler Google tarafından da kaliteli olarak algılanmaktadır. Google bu tür iyi tasarımlı sitelere olumlu puanlar vermektedir. Bunu bilen web sitesi tasarlayan kaliteli firmalar, bu anlamda iyi işler çıkarmaktadırlar.

Kaliteli firmalardan biri olan Penta Yazılım, sizlere kullanıcı dostu web sitesi kurgulayarak tasarım yapmaktadır. Ayrıca tasarımlarda kullanıcı alışkanlıklarını öne çıkararak kullanım kolaylığı sağlamaktadır. SEO uyumunu yakalayan bu tasarımlar, web sitenizin, arama motoru sonucunda üst sıralarda olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, Penta yazılım kurumsal web tasarım işlemlerini yürütürken, SEO kurallarından uzaklaşmaz. İnternet kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak şekilde uygulamalarını entegre etmektedir.

Ajans Profesyonel Çalışmalı

Web tasarımı yapan firma seçerken dikkat etmeniz gereken bir özellikte profesyonelliktir. Penta Yazılım’la yapacağınız profesyonel bir çalışma hayalinizdeki tasarımı elde etmenizi sağlayacaktır. Profesyonel bir şekilde hizmet veren Penta Yazılım, hayalinizdeki tasarımı hayata geçirecek ustalıktadır. Çünkü sizin talep ettiğiniz çalışmaları defalarca uygulamış bulunmaktadır.

Her web tasarımı firması kendi içerisinde farklı yapılara sahiptir. Bu yüzden hizmet alacağınız firmadan, alacağınız kurumsal web tasarım hizmetiyle alakalı, her ayrıntıyı öğrenmeniz sağlıklı olacaktır. Penta Yazılım’ın profesyonellik düzeylerini test etmek için tekliflerini sunmalarını isteyebilirsiniz. Daha sonra size sunacakları tekliften başlayarak tüm işlemleri takip ettikleri süredeki tutumlarını gözlemleyebilirsiniz. Böylece işin erbabı olduklarını göreceksiniz.

Ajans Her Zaman Teknik Destek Konusunda Ulaşılır Olmalı

Web tasarımlarında dikkat edilmesi gereken bir nokta yenilenebilmeye imkân oluşturmaktır. Web sitenizin ileride güncellenebilir olması gerektiğini unutmayın. İlerleyen zamanlarda ortaya çıkacak ihtiyaçlarınızın yardıma gerek duymadan, hallolması gerektiğini hesaba katmalısınız. Fakat her yazılım zaman ilerledikçe desteğe ihtiyaç duyar. Zamanla oluşacak teknik destekler için ulaşmakta zorluk çekmeyeceğiniz bir firma ile çalışmanız iyi olacaktır. Penta Yazılım, her türlü teknik destek konusunda size yardımcı olacaktır. Böylece sonraki süreçlerde de ajansın yanınızda olduğunu göreceksiniz.

Ajans Kullanıcı Dostu Uygulamalara Önem Vermeli

Kurumsal web tasarım yaparken, sitenizin anlaşılır yani basit bir yönetim panelinin olması çok önemli bir unsurdur. Çünkü internet kullanan herkes bu konuda çok iyi olmayabilir. Bu sebeple tasarım yaptırdığınız firmadan yönetim paneli demosu istemelisiniz. Firmalar arasından kullanışlı bir panel üretmiş olanı seçmeniz doğru olacaktır. Yani web tasarımı yaptıracağınız firmayı araştırırken yönetim panelini incelemeden kararınızı vermemelisiniz.

Ajansın Referansları Olmalı

Web tasarlayan firmaları değerlendirirken referansları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Web tasarlayan firmanın referanslarını araştırmalısınız. Hangi sitelerin tasarımını yaptıklarını incelemelisiniz. Yaptıkları tasarımların başarılarını incelemeler sonucunda anlayabilirsiniz. Kurumsal web tasarımı için referans sitelerini incelerken hem işlevsellik hem de kodlama yönleriyle kontrol etmelisiniz. Ayrıca SEO uyumluluğunu incelemelisiniz. İşlerini profesyonelce yapanlar tarafından tasarım hizmeti almak sizleri uzun süreli memnun edecektir. Yukarıda bahsedilen bütün konular ve değerlendirmelerle karar vererek doğru tercihler yapılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
302