Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Web Tasarım Sultangazi

Web Tasarım Sultangazi

Sultangazi Web Tasarım

Web tasarımı, kişi veya kurumların fiziksel alandaki başarılarını online ortama taşımak amacıyla internet sitesi oluşturma yöntemidir. Çağımız teknolojisi internet ile artık her alanda birçok işlem online olarak yapılıyor. Rekabet ortamında öne çıkarak kazançlı çalışmalar yapılabilmesi için profesyonel bir web tasarımı gerekli oluyor. Sıradan bir internet sitesi etkili bir tasarım ile oluşturulmadığından kullanıcıların dikkatini çekmeyen başarısız bir internet sitesiolur. Bu nedenle verimli çalışmalar yapılabilmesi için mutlaka profesyonel bir tasarımcı aracılığı ile kaliteli bir web sitesi oluşturmalısınız. Sultangazi web tasarım internet dünyasındaki gelişmelere uyumlu yenilikçi fikirler ve profesyonel web tasarımı ile kişi ve kurumların internet ortamında mükemmel bir şekilde ifade edilmesini sağlar.

 

 

Başarılı Web Tasarımı Nasıl Yapılır

Sultangazi web sitesi tasarım başarılı bir web tasarımı için öncelikle oluşturulacak internet sitesinin amacı ve hangi müşteri kitlesine hitap edeceği net olarak belirlenmelidir. Hazırlanacak tasarımda sunulacak ürün veya hizmeti ön plana çıkartacak bir tasarım oluşturulmalıdır. Başarılı bir web tasarımı için en önemli unsurlar şunlardır:

*Web tasarımında akış,

*Renkler,

*Grafik unsurları,

*İçerik,

*Server.

Başarılı bir web sitesi hazırlanırken bütün bu unsurların göz önünde bulundurulduğu profesyonel bir web tasarımı yapılmalıdır. Web sitesi akışı sayfaya giren kullanıcının web sitesinin amacını ve ne hakkında olduğunu birkaç saniye içerisinde anlayabileceği tarzda olmalıdır. Web sitesi bilgileri ve ayrıntılar kullanıcıyı yormadan verilecek şekilde bir akış düzeni hazırlanmalıdır. Bilgi akışı kullanıcının takip edebileceği bir mantık ile linkler, başlıklar ve grafikler gibi düzenlemeler ile verilmelidir. Web tasarımında içerik yalnızca seo için değil kullanıcıların sürekliliğini sağlamak için de önemli bir unsurdur. Tasarımla uyumlu bir şekilde düzenlenmiş içi dolu bilgiler ziyaretçilerin devamlı sayfanızı ziyaret etmesini sağlar. Renkler sitenin içeriğine uygun olarak dikkat çekici olmalı, kullanıcıları psikolojik olarak iyi etkileyen renkler olmalıdır. Grafikler, şematik şekiller, resimler ve videolar ilgi çekici tarzda kullanıldığında web tasarımını çok daha etkili bir hale getirir. Bu nedenle başarılı bir web tasarımında grafiklerin önemi büyüktür. Hazırlanan web tasarımının sunumunu sağlayan server özelliği internet sitesinin tanıtımında rol oynar.

 

Profesyonel Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır

Sultangazi web tasarım kişisel veya kurumsal olsun profesyonel olarak hazırladığı web tasarımı ile amaçlanan kullanıcı kitlesine ulaşmak için etkili tasarımlar yapar. Web tasarımının sunulan ürün ve hizmeti net olarak kullanıcısına sunabilmesi için mesajı net olarak vermesi gerekir. Dikkat dağıtan unsurların tasarımda yer almaması ve düzenli bir şekilde amaca yönelik içerik hazırlanması önemlidir. Renk ve grafik düzeni ziyaretçinin dikkatini çekici ve akılda kalıcı özellikte olursa sürekli bir kullanıcı ağı oluşturulur. Sade ve okunaklı bir web tasarımı yapıldığında kullanıcı sayfada rahat gezip gerekli bilgiyi alabildiğinden web sayfası kalıcı ve uzun ömürlü olur.

Etkili Web Tasarımı Hizmetleri

Sultangazi web site yapan firmalar, bu alanda sundukları profesyonel tasarım hizmetleri ile en etkili ve başarılı web site kurulumu ve gelişimi alanında çalışmalar yapar. Web tasarımının kişi ve kurumlar için fiziksel alanda yaptıkları çalışmaları online ortama taşıyarak internet ortamında başarılı çalışmalar yapmalarını sağlar. Her geçen gün artan rekabet ortamında profesyonel bir web tasarımı ile öne çıkmak mümkündür. İnternet sitesi yapan firmalar Sultangazihizmetleri ile etkili bir web sayfası sunulan ürün ve hizmetin daha fazla insana ulaşarak verimli ve kazançlı çalışmalar yapılmasını sağlar. Web tasarımının daha çok ziyaretçi sağlanması, sürekli kullanıcı ağı oluşturulması ve kalıcı bir akış sağlanması için profesyonel web tasarımcılar tarafından yapılmalıdır.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
1229

Web Tasarım Sultangazi Sıkça Sorulan Sorular

-

Domain Seçimi Nasıl Yapmalısınız?

Domain (Alan Adı) sizin internetteki adresiniz ve aynı zamanda markanızdır. Web sitenize erişmek isteyenler sizin belirlemiş olduğunuz adres üzerinden internet sitenize ulaşırlar. Alan adı seçerken markanızla aynı olmasına ve akılda kalıcı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Kullanıcılar kafa karışıklığı yaşayabilir, akılda kalıcı başka bir adrese girer veya yanlış yazdığı için sitenize erişemez bu yüzden alan adı seçimi önemlidir.
+

Hosting Seçimi Nasıl Yapılmalı

Hosting web sitenizin çalışabilmesi için gerekeli dosyaların kurulduğu bilgisayarlardır. Sitenizin kullanıcı sayısına bağlı olarak özelliği artan sürekli hiç kapanmadan iklimlendirmesine ve ısısına dikkat edilen özel odalarda çalışan gelişmiş bilgisayarlar diyebiliriz. Hosting diye tabir ettiğimiz aslında tam olarak veri merkezinde bulunan bilgisayarın yazılımsal olarak bölünmüş küçük bir alanının kullanılmasıdır. Web sitenizin barındırdığı görsel veya kullanıcı sayısı arttıkça VDS, Dedicated ve CO Location şeklinde artar.
+

SSL Sertifikası Ne işe Yarar ?

SSL Sertifikasını kısaca tanımlamak gerekirse sitenizdeki veri akışının güvenliğini sağlayan yazlımdır. SSL özellikle e-ticaret siteleri için bir zorunluluktur. Müşterilerin girmiş olduğu kart bilgilerini güvenli şekilde alıcıya iletilmesini sağlar. Her bir veri girişine farklı bir şifreleme sistemi uygular ve buda 3cü tarafların şifrelenmiş veriyi çözmesini imkansız kılar. Bu yüzden özellikle e-ticaret sitelerinde bir zorunluluk haline gelmiştir. SSL Sertifikası sadece site üzerinde yapılan işlemlerde güvenlik sağlar kötü niyetli bir satıcı yada bilgisayarınızdaki zararlı yazılımlara karşı bir güvenlik sağlamaz.
+

Web Tasarım Sonrası Süreç

Web tasarım aşaması bittikten sonra her şey tamamen bitmiş olmuyor. Maksat internet sitesi bulunsun diye açılmadıysa tabi, ürün satmak ya da müşteri çekmek gibi bir niyetiniz varsa asıl süreç bundan sonra başlıyor. Web sitesi açmakla internet üzerinden müşteri kazanmak aynı şey değildir. Müşterilerinizin size gelmesini bekleyemezsiniz internet kocaman bir derya ve rakipleriniz var. Google’da üst sıralarda yer almanız gerekiyor, googleda nasıl üst sıralarda yer alabilirsiniz bunun için sizlere birkaç taktikten bahsedelim istedik. Bu taktikler site içi ve site dışı olarak 2ye ayrılır web tasarım aşamasında biz site içi seoyu yaptığımızdan dolayı site dışı seoyu anlatacağız.

İlk olarak kullanacağımız terimleri açıklayalım web dünyasına girdiyseniz bunlarla sürekli karşılaşacaksınız o yüzden kısa kısa açıklayalım;

SEO: En çok karşınıza çıkacak kelime budur, hemen kısaca açıklayalım arama motorlarında üste çıkmak için yapılan çalışmaya seo denir.

Backlink: Başka bir siteden sizin sitenize verilen bağlantıdır.

Ziyaretçi: Sitenizi giriş yapan kişiler sizin ziyaretçilerinizdir.

Anahtar Kelime: Googleda iphone aratıyorsanız buradaki iphone anahtar kelimedir. Kısacası ziyaretçilerin googleda aratıp bulmak istedikleri kelimelere anahtar kelime diyoruz.

Tanıtım Yazısı: Bir tür backlink çeşitidir, yine başka sitelerin sizin siteniz hakkında yazdıkları uzun yazılar arasında sitenizin linkini vermesine tanıtım yazısı diyoruz.
+

Web Tasarım Sonrası SEO

Google bu şekilde en iyi sonuçları vererek kısa zamanda hızlıca büyüdü. İlerleyen zamanlarda internet sitesi sahiplerinin bu durumu fark edip suistimal etmesinden dolayı algoritmasını biraz daha geliştirerek internet sitesi sahipleri tarafından alınan backlinkleri geçersiz kılmaya, sadece kullanıcılar tarafından oluşturulan backlinkleri değerlendirmeye almaya başladı. Gün geçtikçe algoritmasını geliştirerek şuan 200den fazla kriteri değerlendirerek sıralamayı belirliyor. Backlink mantığı ile kurulmuş olduğundan dolayı temellerinden vazgeçmeden doğal backlink dediğimiz kullanıcılar tarafından oluşturulan linkleri değerlendirmeye alıyor. Link çeşitliliniz ne kadar fazla olursa o kadar doğal görünür ve arama motorlarında hızlıca yükselirsiniz.