Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Domain ve Hosting Nedir?

Domain ve Hosting Nedir?
Domain ve Hosting Nedir?
13/04/2019
1 Yorum
Yusuf Kaya
2852

Domain ve Hosting Nedir? Kurmuş olduğunuz internet sitelerin ayarlarını ve sayfalarını yüklemek için bir depolama alanınıza ihtiyaç duymaktasınız. İnternet sayfalarınızın yüklenebilmesi için ve kullanıcıların internet adresinizin üzerinde gezinti yapmaları adına internet ayarlarınızın bir hosting bölümüne yüklenmiş olması gerekir.  Konfigüre edilmekte olan sunucularda sizlere ayrılmış olan alana ise Hosting denilmektedir. Hosting hizmetleri ana bilgisayarlardan daha güçlü performans sağlayan ve sunucu olarak adlandırdığımız makinalara denilmektedir. Sizler için hizmet vermekte olan sunucular günün 24 saati açık olmak zorundadır. Gecenin bir saatinde internet üzerinde erişim sağlıyorsanız ve internet adresimize istediğiniz zaman erişebiliyorsanız hosting olarak adlandırmış olduğumuz sunucular sayesindedir. Çünkü sizler internet adresi üzerinden siteye giriş sağlamak istediğinizde sunucularda bulunmakta olan dosyalara sisteminiz erişmekte olup sitenin yüklenmesi için sürekli bir veri alışverişi yapmaktadır.

 

Sunucular Nerelerde Bulunmaktadır?

Domain ve Hosting Nedir , Kullanıcıların en çok merak ettikleri şeylerden bir tanesi ise sunucuların nerelerde barındırmasıdır. Sunucular datacenter olarak adlandırmış olduğumuz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalar üzerinde sürekli olacak şekilde mutlaka bir tane mühendis, jenaratör, klima, metro internet yani yüksek hızda internet olması gerekmektedir. Tüm bu materyalleri bir araya getirdiğimiz de sunucu ve hosting olarak bildiğimiz element hizmetlerini sağlamış olmaktayız. Sistem mühendisin bulundurmasında ki amaç oluşabilecek herhangi bir sıkıntıda hemen müdahale edebilmesi için bulundurulmaktadır. Klima ve jenaratör ise soğutma veya aniden kesilecek olan elektriği sağlamak için hazırda bekletilmektedir.

 

Maillerde Bu Sistemler Üzerinden Hizmet Vermektedir

Hosting hizmetleri “in DNS üzerindeki sunucular arasındaki yönlendirmeler ile çalışılmaktadır. Mail adresleri ve internetsiteleri bu sunucular üzerinden ip protokolleriyle birlikte bilgisayarınızla veri transferi yapmaktadır.  Şuanda internet ortamında bulunmakta olan yüzlerce farklı hosting hizmetlerini sizlere sunmaktadır. Almış olduğunuz hosting hizmetleriyle sizlere yeni bir alan adı tahsis edilmektedir. Sizlere tahsis edilmiş olan alan adını aylık veya yıllık olacak şekilde alabilme imkanına sahipsiniz. Alan adları fiyatlamaları internet üzerinden sizlere hizmet vermekte olan firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizlerde uygun fiyatlarda alan adına sahip olabilmek için geniş bir çalışma yaptıktan sonra sizlere uygun olacak siteyi seçerek gerekli ödemeleri yapıp alan adınıza sahip olabilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: