Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Tik Tok Nedir? Bağımlılık Yapıyor mu?

Tik Tok Nedir? Bağımlılık Yapıyor mu?
Tik Tok Nedir? Bağımlılık Yapıyor mu?
24/09/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
2115

Virüs hızıyla yayılan uygulamalar arasında yer alan, video, fotoğraf ve özel mesajlaşma uygulaması olan TikTok, ilk 10'a girmeyi başardı. Dünyanın en çok indirilen uygulaması ünvanına sahip bir uygulama oldu!  Son verilere göre Dünya'da hemen hemen bütün ülkelerde aktif olarak kullanılan, yarım milyar insanın indirmiş olduğu popüler uygulama, Türkiye'de de en çok indirilenler arasında! Peki TikTok Nedir? Virüs hızıyla yayılan ve hemen hemen her telefonda yer alan Tiktok gerçekten insanların özel hayatına dair ipuçları elde edebiliyor mu? Özel hayatın gizliliği TikTok ile ihlal ediliyor mu?

Tik Tok ücretsiz mi? Tik Tok ne işe yarar?

TikTok ücretsiz olarak yüklenebilen bir uygulamadır. Bu uygulamayı hem telefonda hem bilgisayarda kullanabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden sesli görüşmeler yapabildiğiniz gibi yine grupça muhabbetler, sohbetler yapabiliyorsunuz. TikTok göze çarpan en büyük özelliği 15 saniyelik video içerikleri paylaşarak, kitleleri peşinizden sürüklemek, bir topluluk oluşturmak tamamen bu gaye üzerine kurulmuş ve bam başka özellikler eklenerek devasa bir uygulama haline getirilmiş! Bir çok popüler uygulamaların da özelliklerini içerisinde barındıran eşsiz bir uygulama ; youtube, Instagram, Snapchat ve Vine isimli uygulamarın özelliklerini taşıyor ve bunlardan ilham olduğu çok açık ve net anlaşılıyor. Tiktok bedava bir program olduğu için, bir çok kişi bu uygulamayı kullanıyor, TikTok fenomenlerinin varlığı da asla unutulmamalıdır. Tıpkı Facebook, Twitter ve Instagram fenomenleri gibi TikTok fenomenleri de vardır.

TikTok Nereden İndirilir?

Dünyaca ünlü TikTok uygulaması nasıl indirilir diyorsanız aşağıdaki linklere tıklayarak TikTok’u indirebilirsiniz.

Andorid Telefonlar İçin TikTok Uygulaması İndir!

Bilgisayar İçin TikTok Uygulaması İndir!

Unutmayın TikTok'u bilgisayarınıza indirip çalıştırmak istiyorsanız mutlaka bilgisayarınızda Bluestacks isimli programın kurulu olması gerekir. Öncelik olarak Bluestacks isimli programı kurup ardından TikTok uygulamasını indirip kurabilirsiniz. TikTok'u sadece Bluestacks ile çalıştırabilirsin.

TikTok Videoları

Sizlere TikTok’un özelliklerinden, popülerliğinden ve tarzından bahsettik. Bunun yanında nerelerden temin edilebileceğinden bahsettik fakat hiç En Popüler TikTok Videolarından bahsetmedik! İşte TikTok Fenomenlerinin çektiği, en çok izlenen TikTok Videoları;

TikTok en çok kimler tarafından kullanılıyor?

Son verilere göre TikTok kullanıcılarının yaş ortalaması oldukça şaşırttı. Yaş ortalamasının 14-17 olduğu dolayısıyla çok genç bir kitleye sahip olduğu ortaya çıktı. Uygulamanın özellikle çocuk yaş sayılacak gençler tarafından kullanılması akıllara inanılmaz iddia ve soru işaretleri beraberinde getiriyor. Bunların en başında TikTok bağımlılık yapar mı? TikTok öğrencilerin okul hayatını nasıl etkiliyor? Bunun yanında TikTok’u gençlerin kullandığı kadar yaşlılarında kullanması iki uç noktayı birbirine bağlıyor. Bir şey hem genç nüfus hem yaşlı nüfus için nasıl bu kadar popüler olabiliyor?

Öte yandan birkaç devlet TikToku yasaklamış bulunuyor. Bunların en bilineni Endonezya, cinsel içerikler nedeni ile bu ülkenin bu uygulamayı yasakladığı biliniyor. 

TikTok Giriş

Bilgisayardan veya telefondan TikTok'a girmek çok kolay internet tarayıcısı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Tiktok hesabınıza giriş yapabilmek için sizler için aşağıya bıraktığımız  linki kullanabilirsiniz.

TikTok Giriş Yapmak İçin Tıklayın!

En iyi TikTok şarkıları

Dönem dönme en iyi tiktok şarkıları oldu fakat zaman o kadar hızlı ve eğlenceli geçiyor ki, neredeyse her gün en iyi tiktok şarkıları çıkıyor diyebiliriz, bu yüzden sizler için en popüler ve en iyi tiktok şarkılarını aşağıda belirtiyoruz keyifli dinlemeler.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: