Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

E-Ticareti Sitesi Nasıl Kurulur | Tam Bir Rehber

E-Ticareti Sitesi Nasıl Kurulur | Tam Bir Rehber
E-Ticareti Sitesi Nasıl Kurulur | Tam Bir Rehber
30/03/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
1842

E-TİCARET KURMA REHBERİ 2020

Merhaba dostlar, e-ticaret yapmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız e-ticaret sitesi nasıl kurulur konusunu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Bu makalemizde e-ticaret sitesi için nelere ihtiyacınız olduğunu ( resmi evraklar vb. ) e-ticaret sitenizi nasıl bir alt yapıda kurmanız gerektiğini, e-ticaret sitenizin SEO ayarları ve bu sitede bulunması gerekenleri, e-ticaret sitenizin gizlilik ve üyelik sözleşmesinin nasıl olması gerektiğini, öğrenmiş olacaksınız. 

E-TİCARET SİTESİNİN TEMELLERİ

VERGİ MÜKELLEFİ OLUP FATURA KESMEK

E-ticareti sitesi kurmadan önce ilk şartımız yerine getirmek gerekir. Nedir bu şart;  firma sahibi olmaktır. Firma sahibi konusunu biraz daha açarsak, Limited Şirketi veya A.Ş (,Anonim Şirketi) olmak yeterlidir. Bu ikisi haricinde şahıs şirketi kurmakta olabilir. Hangisini istiyorsanız bu size kalmıştır. Çünkü, Kredi kartı ile ödeme alabilmek için bir tüzel kişiliğe ihtiyacınız vardır. Yine bir takım prosedürleri yerine getirebilmek için tüzel kişiliğine ihtiyacınız vardır. Kanun ve yasalarımız açısından müşterilerinize güven verebilmek için vergi mükellefi olmak zorunludur.

Bilgilendirme 1 : Firmanız olmasa bile, e-ticaret konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yine sizler için özel olarak hazırladığımız e-ticaret paketlerinden bir tanesini satın alabilirsiniz. Daha sonra firma açılışı yaparak ödeme yöntemlerinizi ekleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için ücretsiz olarak bizi arayabilirsiniz.

 

İNTERNETTEN SATABİLECEĞİNİZ ÜRÜN STOĞUNA VEYA KONSEPTİNE SAHİP OLMAK

Mağazanızda bulunan ürünlerinizi/mallarınızı internet sitesi aracılığı ile satabilirsiniz. Satış yapmadan sergilemekte isteyebilirsiniz. İnternet Mağazacılığı yani e-ticaret site kurdum tamam işim bitti demek değildir. Nasıl bir mağaza açarken, masa/sandalye iç dekrasyon ve reyon/raf dizaynını özenerek müşterilerimizin dikkatini ve güvenini sağlayacak şekilde yapıyorsak; bir e-ticaret sitesi kurarkende buna dikkat etmemiz gerekiyor. Mağazaya gelen müşterilerinize ürünlerinizi tanıtırken nasıl titiz davranıyorsanız, e-ticaret sitenizde sergilediğiniz ürünlerin açıklamalrını yazmaktada bu kadar özenli ve titiz davranmak gerekir. Ürünlerinize ait fotoğrafların kaliteli ve özgün olması da önemlidir.

e-ticaret olayına girişen girişimlerin en çok düştüğü hatalardan bir tanesi,  seri seri ürün eklemektir. Seri seri ürün eklerken ürünlerin açıklamaları ve özellikleri net olarak girilmemektedir. Yine bu ürünlere ilişkin fotoğraflar baştan sağma olarak eklenmektedir. Baştan sağma bu ürünler internet müşterilerinizin karar verme konusunda olumsuz etkilemekte ve internet üzerinden satışlarınızı etkilemektedir.

Buradan çıkaracağımız en önemli konu ; eğer bir e-ticaret sitesine sahipsek, sabırla ürünlerimizi eklemeliyiz ve açıklamalarını çok anlaşılır ve kısa tutmalıyız. Bu ürünlere ilişkin en az 2 görsel yüklemeliyiz. Müşterilerinizin istediği açıklamaları girmeniz fayda sağlayacaktır.

E-TİCARET SİTESİNDE SÖZLEŞME VE GİZLİLİK NASIL OLMALIDIR

İnternet üzerinden satış yaptığınız için bir takım sözleşmelere ihtiyacınız vardır. Bu sözleşmeler genelde satın aldığınız paketler içerisinde bulunmaktadır. Bu sözleşmelerin fiziki olarak durması gerekmez fakat internet ortamında bulundurmanız gereklidir. Sitenizi ziyaret eden müşterileriniz kayıt olurken bu sözleşmeleri kabul etmesi gerekir. Bu sözleşmeler hazır şekilde bulunur, bu sözleşmelerde firma adınız, irtibat telefonlarınız, ulaşım bilgileriniz olmalı ve üyelerinizin kolay şekilde görmesi sağlanmalıdır.

E-TİCARETE AYIRACAK BOL VAKTİNİZ OLMALI

Sitenizi kurduktan sonra mutlaka ürünlerinizi güncel tutmanız elzemdir. Kayıt olan üyelerinize kampanyalarınızdan haberdar etmek için mail göndermeniz önemlidir. E-ticaret siteniz için mutlaka bir personel görevlendirmeniz, eğer bu imkanınız yoksa sizin 2 veya 3 saat ilgilenmeniz, ürün stok, sipariş yönetimleri ve ürün güncellemelerini yapmanız gerekecektir. Yine e-ticaret sitenizin tanıtımını yapmanız, sosyal medya hesaplarında ürünlerinizi pazarlamak için zaman ayırmanız gerekmektedir.

PROFESYONEL ŞEKİLDE E-TİCARET SİTESİ KURMAK

Mağazanıza ait e-ticaret sitenizin bulunduğu alt yapı profesyonel anlamda en önemli detaydır. Çok büyük bir pazara girdiğinizi unutmamalısınız. Bu yüzden mutlaka  bu işte ehil ve tecrübeli bir iş ortağına ihtiyacınız vardır. Her an yanınızda olacak, telefonlarınıza bakacak, eğitimleriyle kendinizi geliştirebileceğiniz ve takıldığınız her  konuda size yardım edebilecek bir çözüm ortağına ihtiacınız vardır. Bu konuda uzman ekbimiz ile birlitke tüm süreçte tüm ihtiyaclarınıza karşılık verebilir, çözümler üretebiliriz. ÇÖZÜM ORTAKLIĞI İÇİN ULAŞIN!

E-TİCARET İÇİN SANAL POS VE ÖDEME YÖNTEMLERİ

Buraya kadar her şey tamam... e-ticaret siteniz kuruldu, paketler satın alındı, satışa hazır ürünlerinizi siteye özenle eklediniz... Şimdi geriye kalan üyelerinizin alış veriş yapması.. Üyelerinizin alış veriş yapması için ihtiyaç duyduğunuz şey sanal POStur.

ŞAHIS ŞİRKETİ OLMADAN E-TİCARET SİTESİ AÇABİLİR MİYİM?

Sizlere mümkün olduğunca  e-ticaret sitesi için gerekli her şeyi anlattık. Temelden bahsettik. e-ticaret sitesi açmak için tüm bu zorunlulukları beklemek zorunda değilsiniz. Bu işlere zaman ayırırken, ürünlerinizi siteye ekleyebilirsiniz. Böylelikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Mevzuata göre internette satılan her ürünün faturalandırılması ve ilgili vergisinin ödenmesi gerekir

Penta Yazılım olarak e-ticaret konusunda  ve e-ticaret paketleri konusunda 7/24 sizinle birlikteyiz, ücretsiz whatsapp veya e-mail adreslerimizden bize ulaşabilir bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Yine  İstanbul/Kartal Lapishan'da bulunan ofisimize gelip ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

E-TİCARET İÇİN ŞİRKETİ KURMANIN MALİYETİ NE KADARDIR?

E-ticaret için şirket kurmanın maliyeti her sene değişmektedir. E-ticaret için en çok tercih edilen şirket şahıs şirketidir. Şahıs şirketi hakkında detaylı bilgi almak için mutlaka “ Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur “ konulu konumuzu inceleyin.

Yazıya Puan Ver
3 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: e-ticareti-sitesi