Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

En İyi Web Tasarım Araçları

En İyi Web Tasarım Araçları
En İyi Web Tasarım Araçları
03/10/2020
0 Yorum
Ö.Faruk
2537

Web tasarım konusu gündeme geldiğinde akıllara gelen ilk soru en iyi web tasarım aracı hangileri oluyor. Peki bu tasarım araçları ücretsiz mi? Ne işe yarıyorlar? Web tasarım araçları ile ilgili aklınıza takılan tüm soru işaretlerini yazımızın devamını okuyarak giderebilirsiniz.

Web siteleri uygulamaya döküldüğünde çeşitli web tasarım araçlarından yararlanmamız gerekmektedir. Burada ayrım kodlama ve çizim özellikleri arasında yaşanır. Web tasarım araçlarının her iki özelliğinden faydalanmak da hız ve profesyonellik kazandırır. Sizler için işinize yarayabilecek en iyi web tasarım araçları ve özelliklerini sıraladık.

EN İYİ WEB TASARIM ARAÇLARI

  1. ADOBE DREAMWEAVER

Listemize en popüler web tasarım programı olan Adobe Dreamweaver ile başlamak istedik. Web tasarım işi ile uğraşan şirket ve kişilerin birçoğunun ilk tercihlerindendir. Tasarım aşamasından sonra görsellerin kodlanmasını tamamlamak için kullanılır. HTML, CSS, PHP, ASP.Net, Javascript gibi çoğu dosya sistemini görüntüleyip düzenleyebilir. Bu programı en iyilerden biri yapan en önemli özelliği de hem kodlamada hem de tasarımda başarılı olmasıdır.

  1. ADOBE PHOTOSHOP

Adobe Photoshop, sınırları olmayan bir tasarım programıdır. Web tasarım işiyle uğraşan herkesin kullandığı önemli bir web tasarım aracıdır. Grafik tasarımcılar tarafından da tercih edilen Adobe Photoshop yardımıyla harika tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

  1. ADOBE FIREWORKS

Adobe Fireworks, alanında oldukça iyi bir web tasarım aracıdır. Adobe Photoshop ile benzer özellikler gösterir ancak bazı yetkileri kısıtlanmıştır. Kısıtlanan yetkileriyle birlikte yalnızca web tasarım yapmak için özel bir amaç üzerine oluşturulmuştur. Bir JPG dosyasını, HTML ve CSS kodu haline dönüştürebilir. Adobe Fireworks’ü en iyilerden biri yapan özelliği ise PDF dönüştürücüsüne sahip olmasıdır.

  1. MICROSOFT FRONTPAGE

Microsoft Frontpage, güncel olmasa da web tasarım işi yapan birçok kişinin dilinden düşürmediği bir araçtır. Kendisi için HTML editörü denilebilir. HTML sayfalarını kabaca tasarlar. Kullanımı ise oldukça basittir ancak Microsoft Frontpage ile yapılabilecekler kısıtlıdır. Halen daha 2003 sürümünü kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Geçmişteki popülerliğinin yerini günümüzde farklı programlara bırakmıştır.

  1. NOTEPAD++

Kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin en önemli sebebi ücretsiz olmasıdır. Açık kaynak kodlu olan bu program ile işleri diğer programlardan daha yavaş bir şekilde halledersiniz. Birçok türden dosyayı Notepad++ ile açabilirsiniz. Ayrıca bu dosyalar için gerekli müdahaleyi de Notepad++ üzerinden yapma imkanınız vardır.

WEB TASARIM PROGRAMLARI

Yukarıda bahsettiğimiz popüler web tasarım araçlarından Notepad++ hariç diğerleri ücretlidir. Sisteme ilk giriş yaptığınızda belirli bir süreye tabi tutularak deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Ancak ilerleyen dönemlerde fiyatlar artmaktadır. Karşılığında ise hayal gücünüzü kullanarak muhteşem işler ortaya çıkarabileceğiniz fırsatlar elde edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz popüler araçlar dışında birçok web tasarım aracı bulunmaktadır. Freehand, Visual Studio, Adobe Flash, Adobe Illustrator, Corel Draw gibi iyi programlar bulunur. Her biri belirli alanlarda kendisini geliştirmiştir. Adobe Dreamweaver, Adobe Fireworks, Adobe Photoshop ve diğer bahsettiğimiz programlar ise genel çapta bakıldığında rakiplerinden bir adım daha ön planda durmaktadır. Programların kullanımları, tasarımcıya göre de fark göstermektedir. Her tasarımcı kendi elinin yatkın ve alışkın olduğu programları tercih etmektedir.

WEB TASARIMDA KODLAMA BİLGİSİ

Web sitesi tasarımı yaparken en büyük destekçilerimiz web tasarım araçları olmaktadır. Ancak, iyi bir web tasarımı yalnızca görsellerden ibaret değildir. Kullanışlı olması, gerekli eklentileri bulundurması gibi pek çok özellik web tasarımda ön plana çıkar. Bu nedenle az da olsa kodlama bilgisine ihtiyaç duyulur. Kodlama, öğrenilemeyecek veya çok zor bilgi değildir. Zaman içerisinde kodlama bilgisine hakim olunabilir. Buradaki esas sorun tecrübe kazanmak olacaktır. Tecrübe edinmeniz belki de yıllar alacağından, kodlama bilgisinden sıfır noktasında olduğunuzu düşünüyorsanız web tasarım konusunda uzmanlardan yardım almanız gerekmektedir.

WEB TASARIMDA PENTA YAZILIM

Günümüzde web siteleri arttıkça web tasarım programları da artmaktadır. Web tasarım programı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru tasarım programını seçmektir. Yanlış ve işinize yaramayacak bir program seçtiğinizde hem cebinizden hem de zamanınızdan kayıplar yaşayabilirsiniz. Ayrıca, bu tasarım programlarını kullanabilmek için az da olsa kodlama bilgisine ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle bizim size tavsiyemiz, alanında uzman bir web tasarım şirketine sitenizi tasarlatmanız olacaktır. Herhangi bir sorunda danışabileceğiniz kurumsal yazılım şirketleri ile web sitenizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz.

Penta Yazılım ailesi olarak bizler, kurumsal yapımız ile müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutmayı hedefleriz. Siz de ailemizin bir parçası olmak ve profesyonel web tasarımlarıyla rakiplerinizi geri planda bırakmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: