Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Google'da İlk Sırada Nasıl Çıkılır? 2021 Taktikleri

Google'da İlk Sırada Nasıl Çıkılır? 2021 Taktikleri
Google'da İlk Sırada Nasıl Çıkılır? 2021 Taktikleri
12/11/2020
0 Yorum
Kader P.
1168

Google da ilk sırada çıkmak, web sitesi bulunan ve web sitesini çeşitli faaliyetlerini desteklemek amacı ile kullanan kişilerin en temel isteğidir. Bu durumun getirdiği avantajlara bakıldığında, mevcut isteğin haklılık payının fazlasıyla yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple Google da üst sıralarda çıkmak ve bu isteği yerine getirmeye dair bilgiler ve detaylar aşağıda verildiği gibidir.

Google da İlk Sıralarda Çıkma Yolları

  • SEO performansı sanıldığından daha önemli!

Google, sürekli olarak güncellemeler yapar. Düzenli olduğu söylenemeyecek aralıklarla yapılan bu güncellemelerde ise, web sitelerinin doğru bir şekilde sıralanabilmesi hedefi yatar. Yani aynı konularda farklı içerikler sunan web sitelerinin doğru bir şekilde sıralanması için arama motorları her geçen gün daha akıllı hale getirilir ve bu sayede gerçekten etkili bilgi sunan, bazı kurallara tam anlamı ile uyan firmaların web sitelerinin üst sıralarda olması sağlanır. Bu yöntemlerin ve güncelleme konularının başında ise SEO gelir.

Bundan ortalama 5-6 yıl öncesinde SEO, günümüzdeki kadar önemli bir konumda değildi. Var olan SEO yapısının işlevli kısmı ise, site dışı SEO ile sınırlıydı. Bu durum yapılan güncellemeler ile birlikte değişti ve sıralama elde etmek için site içi SEO önemi arttırıldı.

SEO Hizmetleri satın almak istiyorsanız mutlaka Penta Yazılım'ın SEO Hizmetlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Meta Etiketleri

Meta etiket, sitelerin kod yapısında yer alan ve Google’a site hakkında bilgi veren bir etikettir. Site hakkında bilgi sunması sebebi ile, bu etiketin fazlası ile önemli olduğunu ve doğru bir şekilde kurgulanması gerektiğini söylemek mümkündür.

  • Responsive Web Tasarım

Bilgisayar çağının yavaş yavaş geri plana atıldığını ve mobil çağının yeni başladığını söylemek mümkündür. Çünkü yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen istatistiki veriler, internet üzerinden yapılan araştırmaların büyük bir kısmının mobil üzerinden yapıldığını gözlemlemiştir. Mobil sitelerin Google da ilk sırada çıkmak konusunda bu denli önemli olmasının nedeni de tam olarak budur. Mobil uyumlu olmayan, başka bir tabirle duyarlı olmayan web siteleri, hem yapıları hem de kullanımları açısından sıralama kaybettiren web siteleridir. Yüklenme hızlarının düşük olması, kullanımının zor olması sebebi ile ziyaretçilerin site dolaşım hızının düşük olması duyarlı olmayan web sitelerinin Google da alt sıralarda yer almalarının en temel nedenidir.

Ekibimiz Web Tasarım konusunda oldukça kabiliyetlidir. Web Tasarım ihtiyacınız varsa bize hemen ulaşın!

  • Site Yüklenme Hızı

Site yüklenme hızı, sıralama açısından fazlası ile önemlidir. Google da sıralama yükseltmek isteyen kişilerin, site yüklenme hızına hem masaüstü hem de mobil için özellikle dikkat etmeleri gereklidir. Çünkü yapılan araştırmalar, ziyaretçilerin yüklenme hızı düşük olan sitelerden daha hızlı bir şekilde çıkma eğiliminde olduğunu göstermiştir.

  • İçerik!

Web sitelerine trafik çekmenin birden fazla yolu olmak ile birlikte, en etkili organik trafik çekme yolunun içerikler olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple Google da ilk sırada çıkmak isteyen kişilerin, içerikleri “yazmış olmak için yazmak” düşüncesiyle hareket etmeleri fazlasıyla yanlıştır. İçeriklerin bilgi verici olmaları, okunabilir ve anlaşılabilir olmaları ve yine SEO uyumlu olmaları gereklidir.

  • İçerik Anahtar Kelime Araştırması!

Anahtar kelime analizi yapmak, Google da sıralama yükseltmek isteyen kişilerin geri plana atmamaları gereken bir unsurdur. Çünkü içerikler sayesinde sıralama yükseltilmesinin temel kaynağı, bahsi geçen planlı kelimelerdir. Anahtar kelime analizi yapmak için ise başvurulması muhtemel olan birden fazla yöntem mevcuttur. İlk olarak herhangi bir program ya da uygulama ile uğramak istemeyen kişilerin Google arama önerilerini kullanmaları mümkündür. Buna ek, Google Keyword Planner kullanılması mümkün olan bir diğer araçtır. Bu araç ile seçilen anahtar kelimenin Google’daki arama hacminin öğrenilmesi ve buna göre seçim yapılması mümkündür.

En çok kazandıran kelimeleri merak ediyorsanız mutlaka " Google Adsense En Çok Kazandıran " başlıklı yazımızı okuyun.

  • Site Dönüşüm Oranı

Kişilerin web sitesinde kalma süresinin kavramsal karşılığı olan site dönüşüm hızı, Google da ilk sırada çıkmak isteyen kişilerin özellikle dikkat etmesi gereken bir unsurdur. Google algoritmalarının bu unsuru dikkate aldıklarını söylemek mümkündür. En basit örnekle algoritmaların çalışma yöntemi şöyle anlatılabilir; 500 kelimelik bir metnin 5 saniyede okunması mümkün değildi. Site ziyaretçilerinin 5 saniye kalması ise Google algoritmalarında olumsuz bir etki oluşturulmasına neden olacaktır.

 

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: