Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Admatic Reklam Güvenilir Mi? Para Kazanabilir Miyiz?

Admatic Reklam Güvenilir Mi? Para Kazanabilir Miyiz?
Admatic Reklam Güvenilir Mi? Para Kazanabilir Miyiz?
11/11/2020
0 Yorum
Kader P.
2010

AdMatic, internet üzerinden reklam alıp vermeye yarayan bir firmanın adıdır.  Google Adsense ile anlaşmalı olan bu firmanın sağladığı en büyük avantaj, reklam alan web sitesinin tasarım ve hızını etkilemeden reklam vermesidir. Yani bir Türk reklam şirketi olan AdMatic ile reklam alan kişilerin, web sitelerinin tasarımları ve yüklenme hızları konusunda paniğe kapılmalarının ve şüphe duymalarının gereği yoktur. AdMatic reklam güvenilir mi? AdMatic üzerinden para kazanmak mümkün mü? Gibi soruların cevapları ve bu cevaplara yönelik detaylar ise aşağıda verildiği gibidir.

Admatic Reklam Güvenilir Bir Firma Mıdır?

Admatic üzerinden reklam almak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sorun, güven sorunudur. İnsanların güven konusunda bu denli hassas olmalarının mantıklı yönleri mevcuttur. Ancak gerek Türk firması olması, gerekse de referanslarının kuvvetli olması, bahsi geçen firmanın ne denli güvenilir ve profesyonel olduğunun bir göstergesidir. Bu firmanın beraberinde getirdiği diğer avantajlı durumlar ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Bahsi geçen firma, bir Türk firmasıdır. Bir firmanın Türk temelli olması, güvenilir olmasının temel kanıtı değildir ancak, referanslar da baz alındığında, kalitenin kanıtlanır bir yapıya gelmesi mümkündür.
  • AdMatic, Google diğer bazı kurumsal firmalar ile anlaşma içerisinde olan bir firmadır. Güvenilir olmayan bir firmanın “kurumsal” kimliği bulunan diğer firmalar ve Google tarafından onaylanması mümkün değildir.
  • Bahsi geçen Türk firmasının, Google sıralaması üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Diğer reklam firmalarının büyük bir kısmının bu konuda etkisinin bulunması, olumlu yönleri olduğu gibi, olumsuz yönleri de olan bir durumdur.
  • AdMatic’in SEO üzerinde olumsuz bir etkisi mevcut değildir. Reklam alan sitelerinin SEO puanı kaybına uğrama ihtimalleri yoktur.
  • Güven problemi yaşayan insanların temel sorusu, ödemelerin alınıp alınmadığıdır. AdMatic ile çalışıp ödeme almadığını söyleyen insanların olmaması, bu sorunun en büyük cevabıdır. “AdMatic güvenilir mi?” diye araştırma yapanların bu durumu göz önünde bulundurmaları mümkündür. Ödemelerin ise belirli bir süresi vardır. Her ayın 25 ila 30. Günü arasında reklam gelirlerinin hesaplara yatırıldığı bilinmektedir.
  • “AdMatic üzerinden para kazanmak mümkün mü?” diye sorup bu işe girenlerin ödemelerini alabilmeleri için hem ayın 25 ila 30. Günü arasını beklemeleri hem de minimum 50 TL kazanç elde etmiş olmaları gereklidir. 50 TL altı kazançların, bir sonraki aya devrettiklerini 50 TL’ye tamamlanmak koşulu ile bir sonraki ay hesaplara aktarıldıklarını söylemek mümkündür.
  • Firma, elde edilen kazançlarda kesinti yapan bir firma değildir. Yani 50 TL reklam geliri kazanmış olan bir kişi veya firmanın, herhangi bir vergi veya işlem kesintisi olmadan doğrudan 50 TL almaları mümkündür.

AdMatic Kazançları Nasıl Hesaplanır?

AdMatic, reklamların sitede görülme oranı üzerinden kazanç sağlamasını mümkün kılan bir firmadır. Yani bu firma ile verilen reklamların tıklama almasına ya da tıklama alınan reklamlardan beklenen hareketin gerçekleştirilmesine gerek yoktur. Ancak, tıklamada tıklama başına, gelir ortaklığında satış başına kazanç elde edilmesinin aksine, sitede görülme oranı üzerinden kazançta görülme başına gelir elde etmek mümkün değildir. Verilmiş olunan reklamlardan gelir elde etmek için ise, 1000 etkin gösterim almak gereklidir. Bu da, kazanç ölçünü yapılırken eCPM kullanıldığının bir göstergesidir. eCPM, ister tıklama başına olsun, ister görülme başına olsun elde edilen sayısal verinin 1000 ile çarpma sonucunda elde edilmesi demektir. Bu durum dezavantajlı gibi görülse de, getirisi tıklama başına kazançtan yüksektir.

Yazıya Puan Ver
3 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: