Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Google SSL Sertifikasını Zorunlu Hale Getirdi

Google SSL Sertifikasını Zorunlu Hale Getirdi
Google SSL Sertifikasını Zorunlu Hale Getirdi
31/05/2019
0 Yorum
Musa
2712

Web üzerinde yapılan aramaların %90’ını Google sağlıyor. Durum böyleyken getirdiği standartlar kanun niteliğini taşıyor. Arama motoru optimizasyonunu (SEO) kriterleri arasında SSL sertifikası en önemli kriter haline geldi. Chrome ve birçok tarayıcı ssl sertifikası bulunmayan siteleri “Güvenli Değil” şeklinde gösteriyor. 

Güvenli Giriş Katmanı (SSL) kurumsal siteler, e- ticaret siteleri için olmazsa olmazlar arasındadır. Alıcı ve kurum arasındaki güvenliği sağlayan en önemli faktördür. Bu bağlamda kullanılan şifreleme sistemi sayesinde kullanıcıların verilerinin güvenliği sağlanır.

 

SSL Google Sıralama Faktöründe Etkili Rol Oynuyor

SSL sertifikası sahibi değilseniz sadece tarayıcılar üzerinde “Güvenli değil” etiketi ile damgalanmakla kalmıyor aynı zamanda sıralama kaybediyorsunuz. Yapılan son algoritma güncellemesi ile SEO kriterlerinde birçok değişiklik yapıldı. Bunlardan en önemlisi ise SSL sertifika kuralıdır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, daha fazla kullanıcıya ulaşmak, daha fazla karlılık, marka kalitesi demektir. Bu yüzden SEO optimizasyonu için önemli olan SSL kriterini yerine getirmek zorundasınız.

 

SSL Sertifikası İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

Siteniz eğer https://siteadresi.com şeklinde yönlendirmeye sahip ise korkmanızı gerektirecek bir durum yok. SSL sertifikasına sahipsiniz demektir. Eğer SSL sertifikasına sahip değilseniz acilen harekete geçmek zorundasınız. Daha fazla sıralama kaybetmeden, hızlı adımlar atmak, sizleri kurtaracaktır.

Daha ayrıntılı bilgi almak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için hemen bizi arayın.

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: