Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

İnsanlar Google'dan Nasıl Para Kazanıyor? Google'dan Para Kazanma Yolları

İnsanlar Google'dan Nasıl Para Kazanıyor? Google'dan Para Kazanma Yolları
İnsanlar Google'dan Nasıl Para Kazanıyor? Google'dan Para Kazanma Yolları
17/11/2020
0 Yorum
Kader P.
3970

Google para kazanmak, son zamanlarda internet üzerinden para kazanmak için araştırma yapan kişilerin merak ettiği bir durumdur. Çoğu kişinin emek gerektiren ancak zorluk boyutu düşük olan birkaç işlem ve bilgi ile google üzerinden para kazandığını hatta belirli bir süre geçtikten sonra bahsi geçen işlemleri otomatik hale getirerek yalnızca var olan para akışının tadını çıkardığını söylemek mümkündür. Bu bağlamda hazırlanmış olan “Google’dan para kazanma yolları” ve Adsende para kazanma, Adwords para kazanma gibi durumlara dair detaylar aşağıda verildiği gibidir.

Google’dan Para Kazanmak

Google, öncelikli hedefi insanlara doğru bilgi sunmak olan ve bu bağlamda gelişmiş bir yapay zeka sistemine sahip olduğu bilinen bir arama motorudur. Bu arama motorunun doğru bilgiyi temin etmek ve bu teminat sonucunda insanlara beklenen hareketi yaptırmak amacı ile geliştirmiş olduğu bazı program ve platformlar da mevcuttur. Ancak bunların tamamı kadar önemli olan bir durum vardır ki, bu da Google üzerinden para kazanmanın fazlasıyla karlı ve kazançlı olduğudur. Bu kazancı sağlamayı mümkün kılan platformlar ve uygulamalar ise aşağıda verildiği gibidir.

  • Adwords ile para kazanmak!

Adwords, Google tarafından sunulmuş olan bir reklamcılık hizmetidir. Bu hizmette reklam vermek isteyen kişilerinin reklamlarının doğru anahtar kelimeler tespit edilerek yayımlandığını ve bu sayede hedef kitle buluşturularak tıklanma elde edildiği söylemek mümkündür. Adwords para kazanma, sanıldığı gibi yalnızca küçük bazlı işletmeleri ya da reklama ihtiyaç duyulan firmaları ilgilendiren bir durum değildir. Çünkü, dünya genelinde bilinirlik elde etmiş olan firmaların dahil Adwords üzerinden reklam vererek Adwords para kazanma işlemi sonucunda karlarını maksimize ettiklerini söylemek mümkündür.

  • Google Adsense ile para kazanmak!

Adsense, Adwords ile ters mantıkta olan bir platformdur. Adwords, reklam vermek isteyenlerin kullandığı bir platformdur. AdSense ise tam tersi, reklam alarak para kazanmak isteyen kişilerin kullandığı bir platformdur. AdSens para kazanmak isteyen kişilerin, web siteleri ile uyumlu olan bir reklamı sitelerine eklemeleri, sonrasında da sitelerinde bulunan reklam tıklandıkça gelir elde etmeleri mantığı ile çalışmaktadır. Ancak burada siteye eklenen reklamın, site ile uyumlu olması gerektiği göz ardı edilmemelidir. Aksi durumda siteye reklam eklense dahil, beklenen etki elde edilmeyecek, yani tıklama alınmayacaktır.

  • Affilite Marketing ile para kazanmak!

Google para kazanmak isteyen kişilerin karşılarına çıkan bir diğer yöntem, Affiliate marketing, yani online satış ortaklığı sistemidir. Bu sisteme karşılık gelen bir diğer tanım, bir web sitesinin, başka firma ya da kişilere ait olan ürünleri satması, yaptığı satış oranında ise gelir elde etmesi işlemidir. Bunun için ürün ya da hizmet satışı yapacak olan kişilerin satış ortaklarına bir link vermeleri, satış ortaklarının ise bu link üzerinden satış alarak gelir elde etmeleri gereklidir.

  • Blog Yazarlığı Yaparak para kazanmak!

Google para kazanma yolları arasında olan bir diğer yol, blog yazarlığı yaparak para kazanmaktır. Bunun işin bir blogun bulunması ve blog içeriklerinin Google Arama Motoru Optimizasyonuna uygun olarak hazırlanması yeterlidir. Yani içeriklerin özgün olması, bilgi verici olması ve doğru anahtar kelimeleri yine doğru bir şekilde kullanması, siteye organik trafik çekmek dolayısı ile de gelir elde etmek mümkündür.

  • Youtube ile para kazanmak!

Youtube ile para kazanmak, Google’dan bağımsız olarak görülse de durum pek de böyle değildir. Google, youtube videolarına satış ortaklığı, Google Adwords, Google Adsense ve Sponsor Reklamları gibi yöntemler ekleyerek gelir elde edilmesini mümkün hale getirmiş durumdadır.

İnternetten farklı yollardan para kazanmak için " İnternetten Para Kazanma Yolları " isimli konumuzu okuyabilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
5 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: