Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Kurumsal Tanıtım Filmi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal Tanıtım Filmi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kurumsal Tanıtım Filmi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
14/10/2020
0 Yorum
Hilal D.
1141

Kurumsal şirketinizin tanıtımı için kurumsal tanıtım filmine ihtiyacınız vardır. Tanıtım filmleriniz, kurumsal şirketinizin hikayesini oluşturur. Bu hikayeyi müşterilerinize en iyi ve doğru şekilde aktarmalısınız. Çekim öncesinde yapılan belirli hazırlıklar ve çekim sonrasındaki düzenlemelerin bir araya gelmesiyle başarılı bir kurumsal tanıtım filmi oluşur. Kurumsal tanıtım filminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Yazımızda, kurumsal tanıtım filmi ile ilgili aklınıza takılanlara cevap bulacağız.

Tanıtım Filmi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. DUYGULARA HİTAP ETMELİSİNİZ.

Kurumsal markanızın müşterilerinizde oluşturduğu duygular çok önemlidir. Potansiyel müşterileriniz ile aranızda duygusal bir bağ kurmalısınız. Kendinizi onlara sevdirmek veya herhangi bir yolla içlerine sinmek çok önemlidir. Örneğin; aile, ülke, toplumsal duyarlılık gibi konular üzerinden kurumsal tanıtım filminizi oluşturabilirsiniz.

 1. HEDEF KİTLE ANALİZİ YAPIN.

Hedef kitle analizi, kurumsal tanıtım filmleri için çok önemlidir. Kitlenizin isteklerine ve özelliklerine hitap edebilmelisiniz. Vermek istediğiniz mesajları hedef kitlenize göre oluşturmalısınız. Kurumsal tanıtım filminizdeki ciddiyeti, samimiyeti, eğlenceyi ve daha birçok faktörü mesaj göndereceğiniz hedef kitleniz şekillendirir.

 1. FARKLI OLUN.

Günümüzde birçok kurumsal tanıtım filmi var. Bazılarını izlediğimizde yeni çekilmiş olsa bile daha önce izlenmiş hissine kapılıyoruz. Bu durumda tekrara düşülmüş oluyor. Bu nedenle kurumsal tanıtım filminizi oluştururken dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biri farklı olmaktır. Potansiyel müşterilerinizin aklında bu farklılıkla yer edinebilirsiniz. Tanıtım filminde, hikayenizi baştan sona anlatırken rakiplerinizin yaptıklarından farklı bir tarz ortaya koymalısınız.

 1. KURUMSAL KİMLİĞİNİZİ AKTARIN.

Kurumsal tanıtım filmi oluştururken, potansiyel müşterilerinizin aklında kalabilmek için kurumsal kimliğinizi kullanın. Şirketinizin tanıtımı sırasında şirketinizin renklerinden vazgeçmeyin. Logoyu akılda kalıcı yerlere yerleştirin. Tanıtım filminiz bittikten sonra insanlar o renkleri gördüklerinde bile kurumsal firmanızı anımsayabilmelidir.

 1. SÜREYE DİKKAT EDİN.

Kurumsal tanıtım filminiz için ayırdığınız süre çok önemlidir. Kısa olduğunda hikayenizi tam olarak anlatamayabilirsiniz. Uzun olması ise müşterileriniz tarafından can sıkıcı olarak karşılanabilir. Ayrıca, yeterince konsantre olunamadığında kurumsal kimliğinizi tam olarak aktaramazsınız. Videonuz birkaç dakikadan uzun olmamalıdır.

 1. KALİTEYİ ÖNEMSEYİN.

Kurumsal tanıtım filminden önce de bir itibarınız vardır. Müşterileriniz tarafından biliniyor da olabilirsiniz. Bu durum sizi kurumsal tanıtım filminde rahat davranabileceğiniz algısına sokmamalıdır. Çünkü, iyi düzeyde bir kurumsal şirketten kaliteli tanıtım filmi beklenir. Sektöre yeni yeni adım atmışsanız, müşterilerinizi yakalayabilmeniz için yine kaliteli bir tanıtım filmine ihtiyacınız var. Ayrıca, filmdeki hatalar kullanıcılar tarafından hemen fark edilmektedir. Kurumsal tanıtım filmine gösterdiğiniz özen, işlerinize gösterdiğiniz özeni yansıtmaktadır. Profesyonellerle çalışmayı ihmal etmeyin.

 1. HİKAYENİZİ ANA HATLARIYLA OLUŞTURUN.

Kurumsal tanıtım filmi oluştururken, müşterilerinizin şirket hakkında ne merak ettiğini belirlemelisiniz. Gereksiz detaylara yer vermek izleyenleri sıkabilir. Bu nedenle yapılan işi ayrıntılarıyla anlatmak yerine, sadece ana başlıklara çarpıcı bir şekilde değinmenizi tavsiye ederiz.

 1. DOĞRU EKİPMAN KULLANIN.

Kurumsal bir şirkete görüntü kalitesi düşük tanıtım filmi yakışmaz. Seste cızırtılar gelmesi de izleyenlerin açısından pek hoş karşılanmayacaktır. Kamera, ışık, ses ve daha birçok konuda profesyonel ve doğru ekipman kullanan bir şirket ile çalışmalısınız. Teknik açıdan iyi olan filmler, rakiplerinin önüne geçmektedir.

 1. MONTAJ VE KURGU AŞAMALARINI ÖNEMSEYİN.

Montaj ve kurgu aşamasında çalıştığınız firma ile ortak bir iş yürütmelisiniz. Şirketinizi en iyi siz tanırsınız. Potansiyel müşterilerinize hitap edeceğiniz şekli seçip ortaya çıkan işi firmanıza iletmelisiniz.

 1. HEM GÖZE HEM KULAĞA HİTAP ETMELİ.

Tanıtım filmleri, izleyenlerin sıkılmaması ve akılda kalıcılık için hem göze hem de kulağa hitap etmelidir. Tanıtım filmi için en uygun müzik seçilmelidir. Filmi bastırmamalı, çok da gerisinde kalmamalıdır. Görüntü için canlı renkler tercih edilmelidir. Kurumsal şirketin tanıtım filmine göre siyah beyaz bile olabilir. Ancak ne olursa olsun, filminiz ile bağlantılı ve akılda kalıcı olmalıdır.

Yukarıda 10 maddede kurumsal tanıtım filmlerinde dikkat edilmesi gereken özellikleri sıraladık. Bu maddeleri filminize uyarlamanız için profesyonel bir şirket ile çalışmalısınız. Kurumsal tanıtım filmleri konusunda uzman ve tecrübeli bir firma size bu maddelerden çok daha fazlasını sunacaktır.

Yazıya Puan Ver
0 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: