Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Wordpress İçin Seo Teknikleri (2021 Yılı Güncel)

Wordpress İçin Seo Teknikleri (2021 Yılı Güncel)
Wordpress İçin Seo Teknikleri (2021 Yılı Güncel)
17/07/2020
0 Yorum
Hilal D.
2005

Dünyada birçok web sitesi Wordpress altyapısı ile kurulmuştur. Wordpress; ücretsiz olması, içerik yönetim panelinin kullanışlı olması, kodlama bilgisine ihtiyaç duyulmadan her kullanıcının kolayca yönetebilmesine ve oluşturmasına imkan tanımaktadır. Wordpress altyapılı web sitesine SEO ayarlarının yapılmasıyla site trafiği artmaktadır. Birkaç adımda, kolaylıkla uygulanabilecek SEO teknikleri web siteleri daha çok kullanıcı çekebilmektedir. Wordpress için SEO Teknikleri nelerdir diyecek olursanız bu sorunun cevabını bu yazımızda alabileceksiniz.

Penta Yazılım'ın uzman kadrosu ile mükemmel bir SEO deneyim yaşayabilirsiniz. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız mutlaka bizimle telefon veya ofisimize gelerek ücretsiz şekilde iletişime geçebilirsiniz. 

 1. KALİTELİ İÇERİK

Web sitesinde bulunan içerikler parça parça veya tamamen başka bir siteden alıntı olmaması site trafiğini arttırmada oldukça önemlidir. İçeriğin kalitesini arttıran bir diğer unsur güncel olmasıdır. Eski bilgileri güncelmiş gibi kullanıcı önüne sunmak, sitenin tercih edilme oranını azaltmaktadır.

 1. DAHA UZUN İÇERİK

İçeriklerin yeterince uzun olmaması ve kısa tutulması kullanıcılarda olumlu bir etki bırakmıyor. Kısa tutulan içerik kısa zamanda yok oluyor. Uzun içerikler arama motorlarında daha iyi derece elde edebiliyorlar.  İçerik uzun tutulurken gereğinden fazla anahtar kelime kullanmak da web site trafiği için zararlı oluyor.

 1. ZAMANSIZ İÇERİK

Bir konu hakkında içerik üretildiğinde bundan iki yıl sonra da aynı sonucu vermelidir. Son dönemi anlatan bir yazı yazıldığında, o yalnızca kısa bir süreyi kapsamaktadır. Ancak zamansız bir yazı ile site trafiği kesilmemekte ve ilerleyen zamanlarda da devam etmektedir.

 1. DİKKAT ÇEKİCİ İÇERİK SAYFASI

Bunun için ilk yapılması gereken; içeriğin bulunduğu sayfanın resim, video veya ses ile desteklenmesidir. Etkileyici medyalar, kullanıcıların yazıları okurken sıkılmasının önüne geçmektedir. İçerik için dikkat çekici bir başlık bulunmalıdır. Dikkat çekici başlıklar ile üretilen içerikler, kullanıcılar tarafından okunmaya hak kazanmaktadır. Görünüm ve fonksiyonlarında içeriğe etkisi azımsanamayacak kadar büyüktür. Wordpress ücretli veya ücretsiz birçok web site teması sunmaktadır. Web sitesine en uygun temanın belirlenmesi okunma oranını ciddi bir şekilde arttırmaktadır.

 1. WORDPRESS SEO EKLENTİLERİ

Wordpress içeriğinde birçok eklenti bulundurmaktadır. Son dönemde sektörde bulunan en iyi SEO eklentisi Yoast SEO’dur. Yoast SEO eklentisi en son algoritma güncellemelerine dayalı analizleri içermektedir.

 1. ANAHTAR KELİME ANALİZİ

Anahtar kelime araştırması Wordpress SEO tekniklerinin gözbebeğidir. Anahtar kelimelerin doğru şekilde araştırılıp analiz edilmesi ile kullanıcıların arama yaptığı konular tespit edilebilir ve buna göre içerik üretimi yapılabilir. Ayrıca, anahtar kelime analizinin doğru şekilde yapılmasıyla site için kemik bir kadrodan oluşan trafik elde edebilirsiniz. Anahtar kelime bulma konusunda KWFinder, SEMRush, Google Key Planner sizlere yardımcı olmaktadır.

 1. ARAMA MOTORU GÖRÜNÜRLÜĞÜ

Dahili arama motorlarından gizleme özelliğinin kapalı olması sitenin ilk açıldığı zamanlar için olumlu bir etki yaratabilir. Ancak bu özelliğin kapalı olmasıyla diğer web siteleri arasından derece elde etmek imkansızdır. Wordpress panelinden Ayarlar> Okuma bölümü ve daha sonra arama motoru görünürlüğü yazısı kapalıysa açmalısınız.

 1. KALICI BAĞLANTI AYARLARI

Wordpress kullanırken sayfa adresi ile yazı başlığının uyumlu olması gerekmektedir. Kalıcı bağlantı özelliği sayfa adresinin okunabilir ve hatırlanabilir olmasını sağlamaktadır. URL oluştururken noktalama işaretlerinden kaçınılmalıdır.

 1. GOOGLE ANALYTICS

Bu araç web siteniz için SEO taktiklerinin analizini yapmaktadır.

 1. XML DOSYASI

Arama motorlarının web sitesini hızlı ve kolay bir şekilde tarayabilmesi için önemli bir dosyadır. Bu dosyanın oluşturulması için XML Sitemap, Google News feeds ya da Google XML Sitemaps eklentileri kullanılabilmektedir.

 1. WEB SİTESİNİN MOBİL CİHAZLAR İLE UYUMLULUĞU

Web site trafiğini arttırmak için mobil uyumluluk çok önemlidir. Artık hiç kimse telefonundan göremeyeceği bir web sitesini tercih etmemektedir.

 1. WEB SİTE HIZI

Web site hızı her zaman çok önemli olmuştur. İnsanlar, teknoloji çağının hızına alıştıkları için yalnızca bir dakika fazladan bekletmek bile kullanıcı kaybettirmektedir.

 1. KIRIK LİNK DÜZENLENMESİ

Fazla sayıda bozuk bağlantı kullanıcı deneyimi ve arama motoru sıralaması için olumsuz bir etkidir.

 1. İÇERİKLERİN BİRBİRİNE BAĞLANMASI

İçeriklerin birbirine bağlanması, kullanıcıların diğer yazıları da okuması açısından çok önemlidir. Blog yazılarına linkler ile hayat verilebilir. Hyperlink kullanılarak, Google botlarının siteyi daha iyi analiz edilme özelliğine kavuşulmaktadır.

 1. HEADER ETİKETLERİ

Header etiketleri, tarayıcıya içerik konusunda bilgiler vermektedir. Header etiketlerini doğru kullanarak arama motorları açısından daha optimize bir hale gelinebilir. Her yazı için bir tane H1 etiketi olmalıdır. H1 etiketi aynı zamanda yazının başlığı olduğundan dolayı mutlaka anahtar kelimeyi içermelidir.

 1. META AÇIKLAMALARI

Meta açıklaması, tarayıcının üst kısmında görülmektedir. Arama motorunda görünen ilk ifadeyi içermektedir. Meta Title Tag en az 30 en çok 55 karakter olmalıdır. Meta Description Tag, en az 75 en çok 150 karakter içermelidir. Bu özelliklerin kullanılabilmesi için Yoast Wordpress SEO ve All in One SEO eklentileri kullanılabilir.

 1. GOOGLE SERP OPTİMİZASYONU

Google arama sonuçlarında çıkan kutular çok daha yüksek trafiğe sebep olmaktadır. Siteniz, ilk sayfada bulunuyorsa bu alanı elde etmek iki konumda yer edinilmesini sağlamaktadır. Kesin olarak buraya yerleşmenin bir formülü yoktur. Sitenize schema markup eklemek, anahtar kelime cevaplarını yazının başında vermek, cevapları liste formatında vermek bu alana yerleşmeyi kolaylaştırmaktadır.

 1. HTTPS EKLEMEK

HTTPS resmi olarak bir derecelendirme faktörüdür. HTTPS yükseltmesi yapan siteler diğer sitelere göre daha avantajlıdır. Güvenli bağlantı oluşturmak amaçlanmaktadır.

 1. BACKLINK

Backlink, web sitesinin derecesini belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Yüksek sayıda backlink sahibi olan siteler arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almaktadır. Dolayısıyla da site trafiği artmaktadır.

Bahsedildiği gibi birkaç teknik hamle ile web siteniz arma sonuçlarında üst sıralara çıkabilmektedir. Wordpress, altyapısında bulunan sitelere neredeyse sınırsız sayıda eklenti seçeneği sunmaktadır. Bu sayede web sitenizi istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. SEO tekniklerini takip edip Wordpress’in sunduğu avantajları kullanırsanız trafiğiniz oldukça artacaktır.

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: