Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?
Clubhouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?
04/02/2021
0 Yorum
Sinan Ö.
1387

2020 yılında ortaya çıkan Clubhouse uygulaması, son dönemde herkesin dilinde. Doğal olarak Clubhouse hakkında soru işaretleri de epeyce artmış durumda. Bu nedenle Clubhouse hakkında tüm merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Ek olarak yazımızın sonunda yer alan Clubhouse davetiye alma konusundaki püf noktalara da göz atabilirsiniz. Bu sayede üye olma sürecini hızlandırabilirsiniz. İlk olarak Clubhouse nedir? Sorusuyla başlayalım.

Clubhouse Nedir?

Clubhouse, Alpha Exploration Co. Şirketi tarafından geliştirilmiş bir sosyal medya uygulamasıdır. 2020 yılında piyasaya sürülen uygulama, ilk zamanlarında büyük bir ilgiyle karşılandı. Tıpkı Facebook ya da Instagram gibi insanlarla iletişime geçmenizi sağlayan bu uygulama, kendine has özelliklere sahiptir. Uygulama ile yapabilecekleriniz: Sesli mesaj gönderme, etkinlik planlama, oda açma, odalara dinleyici ya da konuşmacı olarak katılabilmektir.

Clubhouse, kullanıcıların yalnızca sesli mesajla etkileşime geçmesini mümkün kılmaktadır. Yani yazılı mesaj atamaz ve gönderi ya da hikaye paylaşamazsınız. Bu özellikleri sayesinde Clubhouse, diğer sosyal medya uygulamalarından sıkılanlar için güzel bir alternatif olarak dikkat çekmektedir.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Uygulama şu an yalnızca iOS işletim sisteminde kullanılabilir durumdadır. Yani sadece Apple App Store üzerinden indirilebilir. Uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı adı girmeniz ve SMS onayı aşamasını tamamlamanız gerekmektedir. Bu aşamalardan sonra, üye onayı listesine alınırsınız. Eğer bu onay sürecini beklemek istemiyorsanız, uygulamaya daha önce üye olmuş birisinden davetiye isteyebilirsiniz. Ancak bu sayede ilgilendiğiniz alanda açılan sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda yer alan Clubhouse davetiye alma yolları sayesinde kolaylıkla davetiye alabilirsiniz.

Clubhouse Avantajları Nelerdir?

Birçok insan, Clubhouse ortaya çıktığında “Neden bu uygulama? Özelliği nedir?” gibi sorular sormaya başladı. Clubhouse avantajlarını maddeler halinde sıralayacak olursak:

 • Sevdiğiniz ünlülerin yer aldığı odalara katılabilir,
 • İlgi alanınıza hitap eden odaları bulabilir,
 • Geçici ve gizlilik odaklı odalar oluşturabilir,
 • İnsanlarla daha etkili bir biçimde iletişime geçebilir ve
 • Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Yukarıdaki avantajlar, diğer uygulamalara kıyasla Clubhouse’u “alternatif” sosyal medya uygulamaları arasına sokmaktadır. Böylece “Clubhouse nedir?” ve “Clubhouse avantajları nelerdir?” konularına değinmiş olduk. Şimdi de uygulamayı kullanmak isteyenlerin bilmesi gerekenlere göz atalım.

Clubhouse Üyelerinin Bilmesi Gerekenler Nelerdir?

Eğer yeni üyeyseniz, uygulamayı daha etkili kullanmak adına bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin:

 • Profil açıklamanız 2 satırdan uzun olmamalıdır.
 • İlgi alanlarınızı dikkatli seçmeniz gerekmektedir.
 • Oda açmadan önce iyice düşünmek zorundasınız.
 • Size verilen davetiye haklarınızı dikkatli kullanmanız gerekmektedir.

2 satırdan uzun olan profil açıklaması, arama motorları açısından bir anlam ifade etmediği için gereksiz bir çaba olacaktır. İlgi alanlarınız dikkatli seçmeniz ise çok daha önemlidir. Zira size önerilecek odalar, tamamen ilgi alanlarınız içerisinden seçilmektedir. Son olarak davetiye konusunda da dikkatli olmalısınız. Zira yeni üyelere sadece iki adet davetiye hakkı verilir. Daha fazla davetiye kazanmak adına uygulamada sürekli olarak aktif olmanız gerekmektedir. Bu da zaman gerektirir.

Clubhouse Gizliliğe Önem Veriyor mu?

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi skandalı sonrasında tüm kullanıcılar, uygulamalardaki verilerin gizliliği konusunda endişe etmeye başladı. Ancak Clubhouse, sesli mesajlar konusunda güzel bir özellik sunuyor. Açılan odalar geçici kullanıma müsaittir. Yani odalar bir süre sonra kapatılır ve mesajlar ortadan kaldırılır. Eğer şikayet almazsanız Clubhouse mesajlarınızı incelemez.

Clubhouse Ne Zaman Android’e Gelecek?

Android kullanıcıları, Clubhouse uygulamasının ne zaman çıkacağını merak ediyor. Geliştirici firma, konu üzerinde çalıştıklarını bildiren bir duyuru yayınladı. Halihazırda yeni bir uygulama olan Clubhouse, 2020 yılının sonlarına doğru rağbet görmeye başladı. Yani şu an Android’de olmaması gayet normal bir durumdur. 21 Ocak 2021 itibariyle 1 milyar dolar piyasa değerine sahip olan uygulama, yakın zamanda Android işletim sistemiyle çalışan telefonlara da gelecek gibi görünüyor.

Clubhouse Davetiyesi Nasıl Alınır?

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Clubhouse’a üye olabilir ancak direkt giriş yapamazsınız. Üye onayını beklemek istemiyorsanız, uygulamayı kullanan birisi tarafından davetiye almak zorundasınız. Bu davetiyeyi de farklı yollardan elde edebilirsiniz. Clubhouse davetiye alma yolları arasında aşağıdaki seçenekleri değerlendirebilirsiniz:

 • Tanıdığınız Clubhouse üyesinden davetiye alabilirsiniz.
 • Diğer sosyal medya uygulamalarından davetiye isteyebilirsiniz.
 • Para karşılığında davetiye verenlerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Forum ve sözlük sitelerindeki üyelerden yardım alabilirsiniz.

Yukarıdaki davetiye alma yolları dışında şu an başka bir yol bulunmamaktadır.

 

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: