Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

Dünyanın En İyi Web Tasarımına Sahip 10 Web Sitesi

Dünyanın En İyi Web Tasarımına Sahip 10 Web Sitesi
Dünyanın En İyi Web Tasarımına Sahip 10 Web Sitesi
06/04/2021
0 Yorum
Ö.Faruk
3086

Dünyanın en iyi web site tasarımına sahip siteler ; Gün ve gün gelişen teknoloji ile şirketler ve firmalar sanal ortamda da varlığını göstermeye başlamıştır. Kendi içinde farklı amaçlara sahip olan şirketler web sitelerini aktif olarak kullanmaya özen gösteriyor. Firmalar tanıtım ve e-ticaret gibi yönlerle ön plana çıkmaktadır. Bir müşterinin en önem verdiği husus ise sitenin bilgi ve içerik bakımından güvenilir olmasıdır. Eğer bu bir e-ticaret sitesi ise güvenilirliği daha ön plan çıkmaktadır. Tabi ki konu böyle olunca bir kullanıcını tıklayacağı sayfada kalması ve dikkat çekici olmasında gerekmektedir. Konuya bu yönüyle bakıldığında site sahiplerinin içerik bakımından zengin, güvenilir ve kullanımı kolay olan tasarımlar tercih etmesi gerekmektedir. Şu an tüm dünya da etkisini gösteren pandemiden dolayı firmalar ve şirketler online sisteme geçmiş durumdadır. Bu açıdan online sistemden iş yapabilmek ve işlerinin devamını sağlayarak müşterilere ulaşabilmek açısından kullanışlı ve ön plana çıkan web sitesine sahip olmaları gerekmektedir. Dünya çapında bu işle ilgilenen web sitesi tasarım ajansları bulunmaktadır. Bu ajansların temel amacı sitenin kullanım amacına göre bir tasarım sunmak ve geliştirmektir. Kendi içerisinde çeşitli olanaklar tanımlayan bu ajanslar müşterilerine güvenilir hizmet etmektedir. Wix, Wordpress, SITE123, JIMDO, Squarespace, web.com, network solutions, Google ads, QUE Group, Avenir Clinic dünyanın en iyi web tasarımına sahip sitelerdir.

Wix

Wix günümüzde 190 ülkede 55 milyondan fazla kullanıcıya sahip bulut tabanlı bir web sitesi gelişim platformudur. Bu siteyi kullanabilmek için herhangi bir web sitesi kurulum bilgisine sahip olmak gerekmemektedir. Diğer platformlara kıyasla oluşturulan tasarımda web sitesi 24 saat içerisinde yayına alınılabilmektedir. Çok geniş bir alana sahip olan tasarım çeşitliliği sayesinde fotoğrafçıya, mühendise, girişimciye ve benzeri meslek dallarına uygun şablonları bulunmaktadır. Şu an Wix site içerisinde 70’ten fazla kategoride 100’e yakın şablona sahiptir. Site çevrimdışı da oluşturulabilindiği gibi 50 farklı renk tonu paleti sayesinde özgün bir halde web sitesi tasarlanmaktadır. Yeni özellik olarak blog ekleme özelliği de gelmiştir. Facebook gibi sosyal paylaşım sitesini bütünleştirerek siteye beğeni ve tanıtımda yapılabilmektedir.

Wordpress

Oldukça gelişmiş olan site altyapısı günümüzde birçok ülkeye hizmet vermektedir. Wordpress sistemi kendi içerisinde 2 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Wordpress.com sitesinden bir bloga rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Bu işlem ücretsiz olarak gerçekleştirebilir. Wordpress.org ise bir içerik yönetim sistemi desek doğru olur. Bu uzantı sayesinde sitenizi özgünlüğe kavuşturabilir ve ayrıca düzenleyebilirsiniz. Dünyanın en iyi web site tasarımına sahip siteler arasında gösteriliyor!

Squarespace

Kaliteli ve profesyonel bir web sitesi tasarımına sahip olmak isteyen müşteriler ve şirketlerin web tasarım ajanslarında başta göz önüne aldığı bir sitedir. Kullanıcılar için oldukça özgün ve kaliteli tasarımlar sunan Squarespace web tasarım sitesi alanında oldukça başarılıdır. 4 farklı fiyatlandırma seçeneği sunan Squarespace kullanıcıların istekleri dahilinde bu paketleri oluşturmuştur. Ödemelerini diğer siteler gibi yıllık olarak almayı tercih etmektedir. Yine diğer sitelerde de bulunduğu gibi dünyanın birçok diline çevrilebilir ve birçok dil seçeneği siteye eklenebilmektedir. Herhangi bir destek ihtiyaç durumunda araçlar kısmında gerekli yardım çağrı merkezlerine kolaylıkla ulaşılabilinmektedir.

Network Solutions

Bir danışmanlık firması olarak başlayan Network Solutions firması daha sonra işlerini büyümüş ve gelişmiştir. Büyük ve küçük plan olmak üzere kullanıcılara 2 farklı seçenek sunmaktadır. Paket içerisinde uygulamayı web sitesi geliştirme, pazarlama, hosting seçenekleri de bulunmaktadır. Hosting seçeneği sayesinde bireylere VPS ve gelişmiş olarak da alternatifler kolaylığı sağlamaktadır. Gerekli kurulum ve içerik gelişimleri yapıldığı taktirde hesap aktivasyonu hemen yayına alınmaktadır.

Google Ads

Dünyanın en gelişmiş arama motoru olan Google’un bir uzantısı olarak pazara çıkmıştır. Google uzantısı olduğu için müşteriler ve şirketler reklam ve site tasarımlarında Google Ads’den yardım almaktadır. Sunduğu çeşitli alternatifler sayesinde iletişim bilgilerinizi kontrol altına alarak sizin gelişiminize yardımcı olabilmektedir. İster mobil cihazlar isterse masa başı teknolojik aletler için kullanımı oldukça kolaydır. Google'da dünyanın en iyi tasarımına sahip siteler arasında sayılmaktadır.

Godaddy

Alanının en gelişmiş web tasarım sitlerinden olan Godaddy, müşterilerine farklı uzantı seçenekleri tanımaktadır. İstenildiği taktirde müşteriler .org, .com ve .app uzantıları sağlayabilmektedir. Profesyonel olarak tanımladığı e-postalar üzerinde siteye iletişim ağ genişliği tanımaktadır. Site ziyaretçilerinin güvenliğini esas alan Godaddy şirketi SSL sertifikalı güvenlik tanıma sistemi ile müşteri bilgilerini muhafaza etmektedir. Sade ve şıklığı ile en iyi web site tasarımına sahip Goddady de ilam için ziyaret edebilirsiniz.

Yazıya Puan Ver
3 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: