Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

En İyi Ücretsiz Online Eğitim Veren Siteler

En İyi Ücretsiz Online Eğitim Veren Siteler
En İyi Ücretsiz Online Eğitim Veren Siteler
31/03/2021
0 Yorum
Sinan Ö.
1688

Online eğitim, son dönemde revaçta olan bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de Covid-19 pandemisi ile birlikte hayatımıza adeta yer edinen online eğitim, birçok platform tarafından da kesintisiz olarak sunulan hizmetlerden birisi haline geldi. Bu rehberimizde de, en iyi online ücretsiz eğitim veren siteler hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede kodlamadan tasarıma, kişisel gelişimden sosyal bilimlere kadar her türlü konuda eğitim alabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü

MEB onaylı eğitim veren kurumlardan birisi olan İienstitü, ülkemizde ücretsiz eğitim veren siteler arasında yer almaktadır. Aklınıza gelebilecek her türlü konu hakkında ücretli (ya da çok uygun fiyatlı) eğitim alabileceğiniz bu site, herkes için eğitim vermek amacıyla yola çıkmıştır.

İstanbul İşletme Enstitüsü, ücretsiz online eğitim veren siteler arasında yer alsa da, eğitim sonrasında sertifika almak için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Eğer sertifika ile ilgilenmiyor ve sadece eğitim almak istiyorsanız, burada canlı yayın videolarından faydalanabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü ile yapabilecekleriniz;

 • Canlı ders videolarına erişebilirsiniz.

 • Verilen ödevleri yapabilirsiniz.

 • Yeterlilik sınavına girerek sertifikanızı alabilirsiniz.

 • Geçmiş ders videolarına katılabilir ve forumda diğer öğrenciler ile sohbet edebilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü, sunduğu yüzlerce ücretsiz online eğitim ile hem insanlara temel beceriler konusunda destek olmakta hem de evden eğitim almalarını teşvik etmektedir.

Udemy

Her zaman olmasa da, ücretsiz online eğitim veren siteler arasında Udemy platformu da yer almaktadır. Bu platforma yeni katılan eğitimciler, promosyon amacıyla bir süreliğine eğitimlerini ücretsiz olarak etiketleyebilir. Eğer bu süre içerisinde kursa kayıt olursanız, ücretsiz online eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

Udemy üzerinde yer alan binlerce kurs, içerisinde çok küçük bir kısmı ücretsiz olarak barındırmaktadır. Bu linke tıklayarak ücretsiz Udemy eğitimlerinden faydalanabilirsiniz. Udemy ücretsiz kursları sayesinde temel bilgisayar becerilerinizi güçlendirebilir ve sanal dünyada yeterli biri olabilirsiniz. Udemy’de yapabilecekleriniz;

 • Kurs kapsamında önceden hazırlanmış videoları izleyebilirsiniz.

 • Anlamadığınız konuları hocanıza sorabilirsiniz.

 • Uygulama ödevlerinden faydalanarak bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

 • Sınav sonrasında yeterlilik belgenizi alabilirsiniz.

Khan Academy

Salman Khan tarafından kurulmuş olan Khan Academy, ücretsiz online eğitim veren siteler arasında yer almaktadır. Geniş seçeneklere sahip dersler içerisinde istediğinizi seçebileceğiniz sitede, deneyimli ve sorularınızı yanıtlamaya istekli eğitmenler yer almaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin yetenekleri bu sistem üzerinde güncel olarak test edilmektedir. İçerisinde salt eğitim videoları olmayan site, ödev ve uygulama gibi ek materyallerden de faydalanmaktadır.

Khan Academy her ne kadar yabancı bir işletme olsa da, Türkçe diline de çevrilmektedir. Bu nedenle Türkçe online eğitim alabileceğiniz siteler arasında Khan Academy de yer almaktadır. Khan Academy ile yapabilecekleriniz;

 • Ücretsiz ders videolarına erişebilirsiniz.

 • Bu videolar üzerinde pratik şansı elde edebilirsiniz.

 • Eğitim sonrası belge alabilirsiniz.

 • Uygulamaya dönük eğitim sayesinde ders içeriği hakkında uzmanlaşabilirsiniz.

Google Dijital Atölye

Google tarafından verilen bu hizmet, diğer online eğitim veren sitelere göre henüz yenidir. Bu nedenle Google Dijital Atölye içerisinde yeteri kadar kurs bulunmamaktadır. Tabii ki zaman içerisinde daha fazla kurs ekleneceğine hiç şüphemiz yok.

Google Dijital Atölye sayesinde; online satış uzmanı olabilir, dijital dünyayı yönetme konusunda pratik elde edebilir ve marka danışmanı ünvanına sahip olabilirsiniz. Tabii ki bu eğitimler modüllere ayrılmıştır ve farklı sürelere sahiptir. Bu nedenle her bir eğitim, farklı sürelere ve içeriklere sahiptir.

Diğer Ücretsiz Eğitim Veren Siteler

Yukarıda yer alan siteler, başlıca online eğitim siteleri arasında yer almaktadır. Ancak ücretsiz online eğitim veren siteler saymakla bitmez. Bu nedenle başlıca diğer eğitim sitelerini de yazımızın sonunda birer cümle ile açıklamak istiyoruz.

 • Coursera: 4 bin üzeri online eğitim sunan Coursera, 150’den fazla üniversite ile çalışan bir online eğitim kurumudur.

 • Open Culture: 2006’dan bu yana çevrimiçi eğitim veren bir site olan Open Culture, en iyi ücretsiz eğitim veren siteler arasındadır.

 • EdX: 25 milyondan fazla öğrenciye eğitim veren edX, en popüler ücretsiz online eğitim veren siteler arasında yer almaktadır.

 • Academic Earth: MIT, Harvard ve Stanford gibi üniversitelerin derslerini, bu site üzerinden inceleyebilirsiniz. İçerik İngilizcedir.

Yazıya Puan Ver
1 Kişi Puan Verdi