Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

E-Ticarette Yükseliş ve Başarının Sırrı; Doğru Tasarım Çok Satış!

E-Ticarette Yükseliş ve Başarının Sırrı; Doğru Tasarım Çok Satış!
E-Ticarette Yükseliş ve Başarının Sırrı; Doğru Tasarım Çok Satış!
15/10/2021
0 Yorum
Banu Horoz
750

E ticaret sektöründe yer almak istiyorsanız başarı artık çok yakınınızda. Günümüzde en çok talep gören alanlardan birisi olan e ticarette başarılı olmak için belirli noktalara dikkat etmeniz yeterli olacak.

“E-ticarete atılmak istiyorum ama başarılı olacağımdan emin değilim!” diyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız. E-ticarette yükseliş artık doğrudan web tasarımınızın görünümü ve kalitesi ile ilgili. Size ve işletmenize en uygun web site tasarımını tercih ederek e-ticarette başarı basamaklarını hızlıca geçebilirsiniz.

Başarı için mottomuz ise çok basit, doğru tasarım çok satış. Başarılı bir işletme için web sitesi tasarımında dikkat etmeniz gerekenleri sizler için hazırladık, yazımızı okumadan sakın geçmeyin.

Odak Noktanız Ziyaretçiler Olsun

Sitenizin işlevsel olmasına mutlaka çok önem vermelisiniz. Sitenizin altyapısından daha çok öne çıkan konu tasarımının işlevsel olması olmalıdır. Kullanıcılar web sitesine girdiğinde çok kısa sürede bir fikir edinir. Sonrasında bu fikri değiştirmek ise çok zordur. Bu nedenle ilk izlenim çok önemlidir.

Sitenizin hızlı biçimde yüklenmesi ve site haritasının güçlü olması e-ticarette yükseliş için anahtar kelime olabilir. Kullanıcılar sitenize kısa sürede ulaşmalı, siteniz içinde rahatça aradığın bulmalı ve sayfalar arası geçişleri kolay olmalıdır.

Siteniz alışveriş üzerine kuruluysa herkesin internet kullanımı alanında uzman olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. E-ticarette yükseliş yapmak istiyorsanız sitenizin herkesin kullanabileceği basit bir tasarıma sahip olmasına özen göstermelisiniz.

Sade ve Basit Bir Tasarım Tercih Edin

Web sitenizin başarılı olmasını istiyorsanız dikkat etmeniz gereken diğer nokta tasarımınızın yapısıdır. Basit ve sade bir web sitesi tasarımı doğru tasarım çok satış mottomuza uygun bir seçim olacaktır.

Sade ve basit bir tasarım yaparken ise ucuz bir görünüm ortaya çıkmasının önüne geçilmelidir. İyi bir web tasarımcısı ile çalışarak kaliteli, işlevsel bir tasarım tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde bu alanda en çok tercih edilen tasarım şekli ise Flant Design adını alıyor.

Fland Design sitenizde kalabalık görünümü ortadan kaldıracak bir tasarım anlayışına sahip. Renkleri ve boş alanları öne çıkartan bu tasarımda seçilen renkler ise genelde soft renkler oluyor. Karmaşık tasarımlar yerine basit ve sade tasarımları tercih ederek e-ticarette yükseliş için etkili bir adım atabilirsiniz.

Sade ve basit bir tasarım estetik açıdan önemli olduğu kadar sitenizin kullanım kolaylığı açısından da çok önemlidir. Kullanıcılarınızın siteyi kolay ve pratik biçimde kullanabilmesi çok önemlidir.

 

Sepet Görünümünü Aktif Edin

İyi bir alışveriş sitesinde sepet görünümü en çok kullanılan araçlardan birisidir. Bu nedenle bu görünümün sitenin her yerinde aktif hale getirilmesine önem verilmelidir.

Sitenizin başarılı olması demek iyi satış yapması demektir. E ticarette yükseliş için ise bol kazanç elde ederek iyi bir prestij elde edebilirsiniz. Satışın artması için uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi de sitenizin sepet butonunu aktif hale getirmeniz olacaktır.

Kullanıcınız sitenizde ürünleri sepete ekledikten sonra mutlaka bu sepete yeniden gidebilmesi gerekmektedir. Kullanıcının sepetine her sekmeden direkt gidebilmesi ve sepetinin içindekileri inceleyebilmesinin sağlanması gerekmektedir.

E-ticarette yükseliş ve çok satış için sitenizin masaüstü ve mobil kullanımlarında sepet görünümünü daha çok görünür hale getirmelisiniz. Bu başarı için önem verilmesi gereken basit ama etkili ipuçlarından birisidir.

Fotoğraflarınızın Yüksek Çözünürlüklü Olmasına Dikkat Edin

İyi bir alışveriş sitesinde bol miktarda fotoğraf olmalıdır. Web sitenizin çok tıklanması için fotoğraf ve video galerisi olmasına mutlaka önem vermelisiniz.

Elbette sadece fotoğraf ve video ekleyerek sitenizi başarılı bir hale getiremezsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafların mutlaka kaliteli olması gerekmektedir. Kaliteli fotoğraf seçimi için mutlaka yüksek çözünürlüklü fotoğrafları seçmeli ve web sitenizde kullanmalısınız.

Kullanıcılarınız için sitenizde en çok dikkat çekecek öge görseller olacaktır. Bu nedenle görsellerin kaliteli olduğu kadar işletmenizi anlatması ve ilgi çekici olması da gerekmektedir. Günümüzde görsel kalite kullanıcılar için çok önemli olduğu bu noktalara mutlaka dikkat edilmelidir.

Site üzerinde kullandığınız fotoğraflar ürün fotoğrafları olacağı için satış için de kalite büyük öneme sahiptir. İyi bir fotoğraf çekimi ile ürünlerinizi müşterilerinize en güzel şekilde sunabilirsiniz. Bu da müşterilerinizin ürünlerinize daha çok ilgi göstermesine neden olacaktır. E-ticarette yükseliş için görselliğe her zaman çok önem vermelisiniz. Bu size her zaman artı bir avantaj kazandırır.

Mobil Tasarıma Da Mutlak Önem Verin

Başarılı web sitesi için dikkat etmeniz gereken diğer nokta mobil site tasarımıdır. Öncelikli olarak online sitenizin mutlaka mobil kullanımı da olmalıdır. Günümüzde çoğu kişi e-ticaret siteleri için mobil kullanımı da öncelikli olarak tercih etmektedir.

Masaüstü sitenizin tasarımı kadar mobil site tasarımı da e-ticarette yükseliş için çok önemlidir. İyi bir mobil site tasarımı sitenizin trafiğini önemli ölçüde artıracak bir etken olacaktır. Bu nedenle sitenizin mutlaka mobil cihazlar ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Mobil site tasarımında masaüstü sitenin tasarımı ile paralel bir yapı oluşturulmalıdır. Mobil sitede özellikle butonların hızlı biçimde kullanılabilmesi çok önemlidir. Bunun yanı sıra butonların daha görünür olması da mobil kullanıcılarınız için olumlu özelliklerden birisi olacaktır.

İyi bir web sitesi için site içi arama özelliği, navigasyon, ürün filtreleme ve iletişim sekmesi gibi ögelere de çok dikkat edilmelidir. Sitenizin alt bölümünde hem sosyal medya hesaplarınızın hem de sizin iletişim bilgilerinizin yer alması gereklidir. Bununla birlikte talep formu da kullanıcıların düşünce ve isteklerinizi anlamanız açısından uygun bir seçim olacaktır.

Site içi arama özelliği de kullanıcılarınızın en çok kullanacağı butonlardan birisi olacaktır. Doğru tasarım iyi satış için sitenizin kolay bir kullanıma sahip olmasına önem vermelisiniz. Kullanıcılarınız için iyi bir web sitesinde en önemli şey işlevsellik ve pratik kullanımdır.

Yazıya Puan Ver
2 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: