Web Tasarım Formu


Nasıl Bir Web Sitesi Veya Hizmet Arıyorsunuz?

Başka Hangi Hizmetlere İhtiyacınız Olabilir ?

Tercih ettiğiniz bir platform var mı?

Projenizde kaç dil kullanılacak?

Lütfen listeden seçim yapınız.

Projenizden biraz bahsedebilir misiniz?

Bu alan zorunlu değildir.

 / 1000

(Firmanızın genel tanıtımı, ürün varsa siteye konulacak ürün sayısı, filtre ve karşılaştırma modülü olacak mı, yaklaşık sayfa sayısı, üyelik vb. bir sistem olacak mı, mevcut siteniz varsa ondan ne farkı olacak, ve diğer eklemek istediğiniz herşeyi buraya lütfen olabildiğince detay yazınız.)

Bir dosya göndermek ister misiniz?

Dosya Seç

Dosya seçilmedi...

Bu alan zorunlu değildir.

Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz?

Nerelisiniz?

İl / İlçe / Mahalle selectbox seçimi olacak.

Size nasıl hitap edelim?

En İyi WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Eklentileri
En İyi WordPress Eklentileri
25/10/2020
0 Yorum
Kader P.
1782

Wordpress, en iyi online hazır web sitesi programı listesinin en başlarında yerini almış olan bir programdır. Bu programın, bu denli tercih ediliyor olmasını mümkün kılan unsurlar birden fazladır. Çünkü WordPress temelli sitelerin tamamen özgün olması, firmayı veya kişiyi yansıtması ve bu bağlamda hedeflenen firma kurumsal kimliğinin elde edilmesini sağlaması mümkündür. Mümkün olan unsurların tamamını meydana getiren En İyi Wordpress Eklentileri ve bu eklentilerin özellikleri ise aşağıda verildiği gibidir.

En İyi WordPress Eklentileri (2020 Yılının En İyileri)

 1. WooCommerce

WooCommece, web siteleri üzerinden herhangi bir ürün veya servisin satılmasını hedefleyen kişi veya firmaların yaygın olarak kullandıkları bir eklentidir. Her 3 e-ticaret sitesinden birinin bu eklentiye sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu eklentiyi avantajlı kılan özellikler ise aşağıda verildiği gibidir.

 • WooCommerce eklentisinin, diğer eklentilere entegre edilmesi mümkündür.
 • Eklentinin kurulumu fazlasıyla kolaydır ancak yine de uzman denetiminde yapılmasında fayda vardır.
 • Bu eklentinin bulunduğu sitelerde çeşitli ödeme yöntemlerinin kullanılması mümkündür.
 1. Yoast SEO

Açılımı Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, web sitelerinin arama motorundaki sıralamasının yükseltilmesine fayda sağlamaktadır. Yoast SEO ise SEO için en uygun ve iyi olan WordPress eklentisidir. Bu eklentinin sağladığı en büyük avantaj geliştirici dostu olmasıdır. SEO’ya karşılık gelen kurallar ve kavramlar dinamik bir yapıya sahiptir. Bir yıl önceki SEO yapısı ile günümüzdeki SEO yapısının dahi birbirinden tamamen farklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple dinamik yapıyı yakalamak için hem SEO zayıflıklarının tespit edilmesi hem de değişen SEO yapısına bağlı olarak sayfa analizlerinin güncellenmesi, Yoast SEO aracılığı ile yapılmaktadır.

 1. W3 Total Cache

Web sitesinin yüklenme hızı, organik trafiğin dönüşümü açısından fazlasıyla önemlidir. Bu sebeple W3 Total Cache eklentisi,ön bellekleme yaparak site ve sayfalarının bir sürümünün ziyaretçilerin bilgisayarına kaydedilmesini mümkün kılar. Bu da sonraki ziyaretlerde site yüklenme hızının artmasına imkan sağlar.

 1. Wordpress Fastest Cache

Google sıralamalarını etkileyen belirli kriterler vardır. Hız, bu kriterlerin belki de en önemli olanıdır. Coach eklentileri ise Wordpress adı altında sunulan ve bu bağlamda mümkün kıldıkları yüksek hız ile sıralama yükseltmeye yarayan eklentilerdir. WP Fastest Cache ise bu doğrultuda doğrudan “en hızlı ve en basit WP önbellek eklentisi” beklentisiyle geliştirilmiştir. En iyi Fastest Cache Ayarlarını bu yazımızd ele aldık.

 1. Jetpack

Site ziyaretçilerinin, çeşitli platform ve içerikler aracılığı ile iletişim kurmasını sağlar. Buna ek site analizini gerçekleştirir ve bu bağlamda gerekli istatistiki verileri çıkartır.

 1. Broken Link Checker

Sitelere giriş yaparken 404 hataları ile karşı karşıya kalan ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. En iyi 15 WordPress eklentisi listemizde yer alan Broken Link Checker eklentisinin amacı ise bu hataya neden olan bağlantıları bulmaktır.

 1. Sucuri (Güvenlik eklentisi)

Bazı durumlarda sitenin saldırıya uğradığı görülür. Uğranılan bu saldırı sonucunda ise müşteri verilerinin çalınması, site kaynaklı yayılan kötü yazılımların hem ziyaretçilere hem de markaya zarar verip SEO sıralamalarını etkilemesi, içeriklerin tamamen silinmesi gibi durumlar meydana gelebilir. Sucuri eklentisi ise bu gibi durumların meydana gelmesini engelleyerek olası sorunların önlenmesini mümkün kılar.

 1. Contact Form 7

Contact Form 7 eklentisi, siteye bir veya birden fazla iletişim formu eklenmesini mümkün kılan eklentidir. Bunun aracılığı ile müşterilerle iletişimde bulunmak mümkündür. Buna ek Contact Form 7 ile CAPTCHA ve Akismet kullanıp Smap mesajlarını engelleme imkanı bulunmaktadır.

 1. Akismet

İnternet sitelerin dönem dönem bazı sorunlar ile karşı karşıya kalmaları muhtemeldir. Bu sorunların en yaygın olanı ise spam yorumlarıdır. Akismet ise spam yorumlarının henüz site sahibine gösterilmeden istenmeyen olarak işaretlenmesini sağlaması sebebi ile avantajlı bir eklentidir.

 1. Imagify

Imagify, bir görsel sıkıştırma eklentisidir. Bilindiği üzere hız, web sitelerinin sıralamasını ve ziyaretçilerin sitede kalma süresini etkilemesi sebebi ile önemlidir. Imagify ise görselleri sıkıştırarak site hızının düşmesini önleyen bir eklentidir.

 1. Google HML Sitemap

Web sitesini kuran, içeriklerini ekleyip hazır hale getiren kişilerin arama motorlarına müdahil olup ziyaretçileri site hakkında bilgi sahibi edebilmeleri için önce arama motorlarına sitelerini bildirmeleri gereklidir. Bu bildirme durumunu sağlayan ve en iyi 15 WordPress eklentisi listesinde yer alan eklenti ise Google HTML Sitemap eklentisidir.

 1. WP Touch

Responsive yani duyarlı, mobil uyumlu web sitesi, artık tercih değil zorunludur. Özellikle site trafiğinin büyük bir kısmının mobil kaynaklı olduğu düşünüldüğünde bu zorunluluğun farkına varılacaktır. Mobil uyumu bulunmaya web site sahiplerinin imdadına yetişen eklenti ise WP Touch eklentisidir.

 1. All İn One WP Migration

En iyi Wordpress eklentileri listesinde yer alan All İn One WP Migration eklentisi, bir site taşıma eklentisidir. Bu eklenti ile web sitesi içerisinde yer alan içeriklerin tamamını bir başka konuma yüklemeyi mümkün kılan bir eklentidir.

 1. Share Buttons by Lockerz

Web sitelerinin yeterli seviyede aktivite elde edebilmeleri için sosyal medya desteği gereklidir. Gerekli desteğin elde edilmesi için ise en iyi  WordPress eklentileri içerisinde yer alan Share Buttons by Lockerz eklentisi sitede bulunmalıdır.

 1. NexGen Gallery

Fotoğraf galerisi bulunan sitelerde toplu resim yükleme, sıralama ayarlama ve meta bilgisi işleme gibi işlemlerin yapılmasını mümkün kılan eklentidir.

Sonuç ; 

Sonuç olarak ele alındığında WordPress eklentilerinin sınırlandırılmaları mümkün değildir. Çünkü onlarca WordPress eklentisi mevcuttur ve bunlardan hangilerinin tercih edilebileceği, hedeflenen site görünümünün zenginliğine bağlıdır. Ancak, yanlış eklenti seçiminin site bazında yıkımlara sebep olabileceği de göz ardı edilmemelidir. Bu sebeple eklenti rehberimizi dikkat almanızda fayda vardır.

 

Yazıya Puan Ver
3 Kişi Puan Verdi
Konu Etiketleri: